10 корисних плагінів для WordPress

Категорії статей: інше ; 27.03.2013

Вибравши для свого сайту WordPress, ви приєдналися до мільйонів інших людей, багато хто з них написав для цієї CMS плагіни різної міри зручності і якості. У нашому огляді ви знайдете десять корисних доповнень, які допомагають істотно розширити функціональність WordPress

Згідно із статистичними даними за станом на грудень минулого року, обнародуваним компанією W3Techs , найпопулярнішою CMS в світі є WordPress. Ця система управління контентом встановлена більш ніж на 15% всіх сайтів в світі. WordPress також є самою швидкорослою CMS по темпах установки на нових сайтах вона теж значно випереджає конкурентів. А аналіз першого мільйона сайтів в рейтингу Alexa, зроблений тією ж компанією W3Techs, показує, що більше половини цих ресурсів управляється WordPress.

Є дві основні причини такої популярності двигунця: він безкоштовний і дуже простий в установці і налаштуванні. Зробити свій блог на WordPress може навіть блондинка, хоча цією CMS останнім часом не гидують навіть дуже крупні компанії і організації. Наприклад, двигунець використовується на блогах CNN, на сайті NASA Ames Research Center , у блозі Mozilla , на сайті музичного сервісу Spotify , на прес-ресурсі компанії Nikon і так далі.

Не дивлячись на те, що створити сайт на WordPress неймовірно просто, можливості двигунця початкуючого блогера навряд чи вразять. Наприклад, неможливо виконати навіть таку просту дію, як вставка в пост відео з YouTube.

Це і багато інших завдань можна вирішити за допомогою плагінів, кількість яких просто величезне. Офіційний репозиторій доповнень вже налічує близько 18 тисяч найменувань!

Зорієнтуватися в такому різноманітті, м'яко кажучи, непросто, особливо якщо врахувати, що дуже велике число встановлених доповнень негативно позначається на швидкості завантаження сайту. З іншого боку, навіть один неякісний плагін може стати причиною конфлікту з іншими доповненнями або викликати проблеми. Тому, приймаючи рішення про установку плагіна, варто звертати увагу на те, наскільки він популярний, наскільки відомим є його автор, чи пропонує розробник технічну підтримку, чи існує до плагіну документація, з якими версіями двигунця він сумісний.

У цьому огляді ми зібрали десять плагінів, успішно використовуваних тисячами веб-майстрами на тисячах сайтів і які допомагають вирішувати найпоширеніші проблеми, з якими стикаються автори сайтів на WordPress. плагін для WordPress SexyBookmarks

Будь-який сучасний сайт обов'язково має соціальну складову - кнопки, за допомогою яких відвідувачі можуть відправити посилання на сторінку в Facebook, Twitter або Evernote, а також лайкнути сторінку або рекомендувати її користувачам Google, клацнувши по кнопці +1. У розділах для розробників на всіх соціальних сайтах можна знайти код для вставки подібних кнопок на сторінки свого блогу, але заняття це достатньо трудомістке.

Набагато простіше використовувати плагін SexyBookmarks, який пропонує красиво оформлені кнопки, що налаштовуються. З його допомогою можна розмістити два основні блоки: з анімованими значками соціальних сервісів, а також із стандартними кнопками найпопулярніших ресурсів Facebook, Google, Twitter.

Положенням кожного блоку можна управляти окремо. Наприклад, блок із стандартними кнопками може розташовуватися над повідомленням, а блок з анімованими кнопками додаткових соцсервісів під ним.

Список сервісів, які можна додати, вражаючий, проте, для російськомовного блогу вибір не такий вже і великий. плагін для WordPress Smart Youtube

Smart Youtube пропонує, можливо, найпростіший спосіб впровадження відео в блог. Після установки плагіна досить вставляти в текст повідомлення посилання на відео, додаючи після http символ v (наприклад httpv://www.youtube.com/watch?v=ULPs8z) або vh (для роликів в HD-якості).

Вставленне таким чином відео відображуватиметься в повідомленні як звичайний ролик, але при цьому жодних embed-кодів використовувати не потрібно.

Окрім цього, автор блогу може гнучко управляти відображенням відео і його відтворенням. Наприклад, можна вибрати розмір відеофрагменту в звичайному і HD-режимах, включити або відключити відображення інших роликів по темі, активувати автоматичне відтворення при завантаженні сторінки, прибрати логотип YouTube.

Не дивлячись на наявність слова YouTube в назві, доповнення підтримує не лише відеохостинг від Google, але і багато інших сервісів, в числі яких Vimeo, Liveleak, Metacafe, і навіть відео з Facebook.

Ролики, що додаються в повідомлення за допомогою Smart Youtube, можуть також транслюватися в RSS-стрічці сайту у вигляді звичайного посилання або картинки передперегляду. Окрім цього, підтримується відтворення відео на iPad, iPhone, і iPod. плагін для WordPress Contact Form 7

Дивно, але за умовчанням в WordPress не передбачено можливості створення форми для відправки повідомлень розробникам. Серед всіх доповнень, покликаних вирішити цю проблему, заслуженою популярністю користується Contact Form 7.

Доповнення призначене для створення будь-яких форм і відрізняється гнучкими налаштуваннями. Вигляд форми повністю налаштовується і може включати поля для тексту або введення адреси електронної пошти, прапорці, списки, що розкриваються, радіокнопки (для вибору одного з декількох варіантів), звичайні кнопки, захист CAPTCHA, форму для завантаження файлу.

Додатковий захист від спаму реалізований завдяки підтримці плагіна Akismet, який входить до складу WordPress. Окрім цього, форми, створені за допомогою Contact Form 7, можуть включати питання і відповіді. Цей спосіб захисту від спаму дуже ефективний, оскільки питання для такого міні-тесту пишуться автором блогу і показуються при завантаженні форми у випадковому порядку.

Код форми згенеровані за допомогою плагіна, можна вставити на будь-яку сторінку сайту. плагін для WordPress Exclude Pages

Як і будь-яка інша CMS, система WordPress не позбавлена недоліків. Один з них відсутність деяких базових налаштувань, пов'язаних з організацією структури сайту. Напевно, не одна тисяча нових користувачів CMS марно билася над тим, як виключити з меню навігації сайту деякі сторінки, намагаючись виявити в налаштуваннях системи потрібний прапорець.

Але насправді за умовчанням приховати сторінку неможливо. Для цього можна використовувати невеликий плагінчик Exclude Pages. Після його активації у вікні створення нової або редагування вже існуючої сторінки з'являється прапорець Include this page in lists of pages.

Якщо його зняти, сторінка зникне з меню навігації, а також з інших списків сторінок (якщо вони є на сайті). Обмеження поширюватиметься і на вкладені сторінки. Залишається лише здогадуватися, чому це налаштування не включене в WordPress за умовчанням. плагін для WordPress TINYMCE Advanced

У WordPress, як і у всіх сучасних CMS, є візуальний редактор. У двигинці використовується візуальний Javascript-редактор з відкритим кодом TINYMCE . На жаль, у версії, яка інтегрована в стандартне постачання WordPress, немає деяких корисних можливостей TINYMCE.

Для того, щоб зробити візуальний редактор більш функціональним, можна використовувати доповнення TINYMCE Advanced, яке додає до стандартного інструментарію шістнадцять додаткових інструментів. Після установки плагіна візуальний редактор перетворюється: з'являється можливість швидко створювати і редагувати таблиці, використовувати додаткові параметри для створення списків і вставки зображень, виконувати пошук і заміну тексту, використовувати контекстне меню, вставляти дату і час, перевіряти орфографію і так далі. плагін для WordPress Relevanssi A Better Search

Інтегрований пошук це ще одна слабка сторона WordPress, оскільки він просто шукає ключові слова у вмісті публікацій, не враховуючи при цьому релевантность. Результати виводяться лише в хронологічному порядку, тому якщо на сайті багато публікацій, потрібну можна виявити лише десь на десятій сторінці. Деякі вирішують проблему установкою призначеного для користувача пошуку Google, але для часто оновлюваного сайту це не вихід, оскільки між появою публікації на сайті і додаванням її в індекс пошукової системи може пройти декілька тижнів.

Ще одним рішенням для організації пошуку по сайту може бути плагін Relevanssi A Better Search. На відміну від стандартного пошукового алгоритму, він виводить результати пошуку по релевантності, а не по даті. Окрім цього, він може виконувати пошук не лише по публікаціях, але і по коментарях, тегам, категоріям і призначеним для користувача полям.

Relevanssi A Better Search підтримує використання лапок для пошуку точної фрази, оператори OR і AND для пошуку деяких або всіх слів запиту, також він може відображувати в результатах ті сторінки, де збіг з пошуковим запитом є частковим. плагін для WordPress W3 Super Cache

Можливо, найбільша проблема з WordPress, про яку відомо навіть тим, хто ніколи не працював з цим двигунцем, велике навантаження, що створюється їм на сервер. Корінь проблеми в тому, що WordPress генерує сторінки динамічно. При кожній спробі перегляду сторінки відвідувачем двигунець посилає до бази даних безліч запитів, аби вона відображувалася в браузері.

Для прискорення продуктивності сайту існує декілька доповнень, і найвідомішими є W3 Total Cache і W3 Super Cache. W3 Total Cache пропонує не просто кешування сторінок, з його допомогою можна стискувати скрипти, кешувати базу даних і багато що інше. Але ми винесли в підзаголовок W3 Super Cache, оскільки W3 Total Cache при некоректному налаштуванні може не лише не прискорити, але і уповільнити роботу сайту. У цьому доповненні є безліч налаштувань, які орієнтовані на крупні ресурси, що працюють на окремому сервері, і це вимагає професійного підходу.

Що стосується W3 Super Cache, то цей плагін простіший як по налаштуваннях, так і за принципом роботи. Основне його призначення генерація статичних html-файлів з динамічного блогу. Після того, як такий файл згенерований, він показується відвідувачеві, що знижує кількість запитів до бази даних. Таким чином, якщо відвідувач не залишає коментарів, він бачить статичний варіант сторінки. плагін для WordPress Yet Another Related Posts Plugin

Відображення схожих записів для публікації, що переглядається відвідувачем, можна реалізувати в WordPress і без плагінів, але це вимагає деяких технічних знань, оскільки має на увазі правку коду файлу single.php. За допомогою плагіна Yet Another Related Posts Plugin завдання набагато спрощується.

Доповнення виводить в кінці кожного запису посилання на схожі публікації. При пошуку в цьому випадку використовуються не лише заголовки публікацій, але і їх вміст, теги, категорії і так далі. Для зниження навантаження на сервер Yet Another Related Posts Plugin кешує всі схожі записи. Завдяки цьому складання списку схожих записів для кожної публікації виконується лише один раз.

Плагін надає повну свободу дій з управління списком схожих посилань. Є можливість обмежувати пошук, виключаючи певні теги і категорії, включати схожі посилання в RSS-стрічку сайту, управляти кількістю схожих посилань, управляти сортуванням результатів.

Варто мати на увазі, що в плагіні немає можливості очищення кеша. Якщо виникла необхідність перебудувати всі схожі посилання, потрібно використовувати інше доповнення від того ж розробника YARPP Experiments . плагін для WordPress WPtouch

Багато сучасних двигунців автоматично генерують мобільну версію сайту, враховуючи особливості портативних пристроїв. Власники сайтів на WordPress поки що можуть лише мріяти про подібну функцію, яка була б вбудована в двигунець.

Аби зробити роботу з сайтом зручнішою з планшетів і смартфонів, можна використовувати доповнення WPtouch. Плагін автоматично визначає, коли вхід на сайт здійснюється з портативного пристрою, і міняє стандартну тему на мобільну. При цьому жодні зміни до коду основної теми сайту не вносяться, а відвідувач може перемкнутися на стандартну версію сайту. Інтерфейс, пропонований WPtouch, створений в стилі мобільних застосувань.

Власникові сайту пропонується безліч налаштувань для управління зовнішнім виглядом мобільної версії. Можна задати заголовок сайту, виключити з мобільної версії новини, що відносяться до певної категорії або помічені деякими тегами, налаштувати відображення картинок до новин, показ автора, категорій і тегів, а також меню навігації. При цьому для кожної сторінки меню передбачена можливість вибору іконки з пропонованого списку або створеною користувачем. Окрім цього, можна змінити фон, кольори різних елементів сторінки і шрифт, використовуваний в заголовку.

Нарешті, найцікавіша можливість WPtouch це можливість вставки в мобільну версію сайту коду лічильників, а також реклами Google AdSense.

Плагін пропонується в безкоштовному і комерційному варіантах. Платний відрізняється наявністю спеціальної теми для iPad, а також ширшими можливостями по управлінню темами і рекламою. плагін для WordPress MANAGEWP Worker

Нарешті, останній корисний плагін для роботи з WordPress в нашому списку MANAGEWP Worker, який прекрасно демонструє, що за допомогою доповнень з сайтом на WordPress можна зробити практично все що завгодно. Це доповнення використовується спільно з сервісом MANAGEWP.com, основним призначенням якого є управління декількома WordPress-сайтами.

За допомогою MANAGEWP.com можна з інтерфейсу сервісу швидко заходити в адмін-панелі будь-якого з підключених до облікового запису сайтів, публікувати на них нові повідомлення, встановлювати плагіни і теми на декілька сайтів одночасно, а також оновлювати версію двигунця. Якщо на декількох сайтах потрібно опублікувати один і той же вміст (скажімо, сторінку з контактами або політику конфіденційності), це теж можна зробити одним клацанням миші. За допомогою MANAGEWP також легко централізовано управляти спамом: переглядати підозрілі повідомлення зі всіх сайтів, видаляти або схвалювати їх.

MANAGEWP також пропонує зручні інструменти для оцінки популярності блогів і пошукову статистику. За допомогою сервісу можна налаштовувати планувальник завдань для оновлення плагінів, двигунця або резервного копіювання вмісту сайту.

Окрім цього, сервіс вирішує одне з самих трудомістких завдань - створення нового сайту на WordPress. Замість того аби розгортати новий сайт з нуля, після чого правити його налаштування, встановлювати потрібні плагіни і теми, можна скористатися функцією клонування і швидко створити шаблон на основі вже існуючого сайту, а потім внести до дизайну нового сайту необхідні зміни.

Функція клонування сайту може бути корисна і в тих випадках, коли потрібно перенести існуючий сайт на інший хостинг.

MANAGEWP пропонує і деякі додаткові функції, які не мають прямого відношення до WordPress. До них відноситься, наприклад, моніторинг працездатності сайту. Сервіс постійно стежить за доступністю ресурсу в мережі і при виникненні проблем повідомляє про це власника.

При безкоштовній роботі з сервісом можна адмініструвати не більше трьох сайтів, проте платна підписка, що знімає це обмеження, вартує зовсім недорого (від 5 доларів в місяць).

Висновок

Хоча всі доповнення, про які тут розказано, дуже корисні, цілком можливо, що деякі з них зовсім не потрібні на вашому сайті. Тому приведений список не варто сприймати як обов'язковий для будь-якого сайту на WordPress .

І, нарешті, найголовніше, про що потрібно пам'ятати. Вибравши WordPress як CMS для свого сайту, ви приєдналися до мільйонів інших людей, тому якщо ви зіткнулися з якоюсь проблемою, мабуть, вона вже вирішена. Не варто витрачати години на пошук функцій, яких в стандартній версії двигунця може не бути. Краще спробувати знайти відповідь на питання в інтернеті швидше за все, вже існує плагін для реалізації поставленого завдання, а можливо, навіть не один.

•Редактировать

Раніше Як скачати онлайн відео і музику з будь-яких сайтів | Пізніше Як видалити файли, що не видаляються: 5 безкоштовних програм

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти