Чи шкідливий монітор?

Категорії статей: Переферія ; 20.02.2011

Раніше багато говорилося про шкоду комп'ютерів для здоров'я людини. Більш всього діставалося моніторам. Причому, про шкоду моніторів більш всього говорили ті, хто нічого не розумів ні в моніторах, ні в комп'ютерах. Пройшов час, поговорили і забули. Та і монітори нині вже зовсім не ті. Монітори на електронно-променевих трубках (ЕЛТ) були повністю витиснені рідкокристалічними моніторами. На зміну їм приходять плазмові панелі. Наскільки безпечні для нашого здоров'я сучасні монітори?

шкода від монітора

Включений в електричну мережу монітор випромінює элекртромагнітне і рентгенівське випромінювання. Більш всього говорять про електромагнітне випромінювання. Це пов'язано з тим, що показники рентгенівського випромінювання навіть найстаріших моніторів ніколи не перевищували природній радіаційний фон. А ось електромагнітне випромінювання потенційно може бути небезпечним.

Але навіть в старих моніторів випромінювання було направлене назад, а не на людину, що сидить перед монітором. В сучасних рідкокристалічних моніторів показники електромагнітного випромінювання і зовсім малі. Аби понизити випромінювання, монітори повинні включатися лише в заземлену електричну розетку. Це відноситься і до самого комп'ютера. Таким чином ви понизите показники електромагнітного поля. Існують спеціальні норми і вимоги до розміщення комп'ютерів і моніторів в приміщеннях.

Деколи ставлять на стіл перед монітором кактуси, вірячи, що ці квіти знижують електромагнітне випромінювання. Це неправда! Краще заведіть в приміщенні квіти з крупним листям, яке активно переробляє вуглекислий газ в кисень. Від цього буде реальна користь. Адже захоплюючись роботою, ми забуваємо провітрювати приміщення.

Ось, до речі, непомірність в роботі за комп'ютером - основна причина багатьох захворювань офісних працівників і таких творчих осіб, як письменники і дизайнери. Все добре, але в міру! Будь-яка робота вимагає перерв і відпочинку. Дивлячись годинами на мільйони швидко спалахуючих і гаснучих крапок, ви піддаєте свої очі більшому навантаженню, чим якби просто дивилися весь цей час на включену лампу. В результаті ваші очі сильно перенапружуються.

Медики ввели в свій ужиток таке поняття, як "Комп'ютерний зоровий синдром". Симптоми цієї нової форми патології: затуманення зору, сповільнене фокусування з ближніх об'єктів на далеких і навпаки, двоїння предметів, паління в очах, відчуття піску під віками, швидке стомлення при звичайному читанні (книг, журналів і тому подібне).

Даний синдром викликаний тим, що розглядаючи зображення на екрані монітора, око людини виконує складне і незвичне для нього завдання. Адже століттями люди читали і роздивлялися зображення, з будь-яких поверхонь за допомогою відбитого світла. А монітор сам є джерелом світла. До того ж, якщо звичайне сонячне або штучне світло або майже не блимає або рідко блимає (не різко міняє інтенсивність), то екран ЕПТ-монітора блимає безперервно з великою частотою. рідкокристалічні монітори менш шкідливі в цьому відношенні, а плазмові панелі найбільш безпечні.

Але яким би безпечним в плані частоти мигання і яскравості зображення не був ваш монітор, він може шкодити зору, якщо ви не дотримуєте режим роботи за комп'ютером або працюєте в складних умовах. Біля екрану монітора підвищена іонізація повітря. Це наводить до швидкого випарювання з очей поверхневої сльозної плівки. Ця плівка захищає наші очі від висихання, але коли ви годинами дивитеся в монітор, майже не моргаючи, то піддаєте себе небезпеці розвитку синдрому "сухого ока".

Початок даного захворювання багато хто просто ігнорує. Проте, незабаром очі починають переживати гостре паління. Постійно хочеться закрити очі. Хвороба загострюється якщо ви приймаєте снодійні або гормональні лікарські засоби. Також, до синдрому більш схильні ті, хто носить контактні лінзи, а також працює в прокурених приміщеннях. Загострюють хворобу кондиціонери і обігрівачі повітря. Якщо в приміщенні дуже сухо, то плівка випаровується з очей ще швидше, що служить причиною стійкого роздратування очей і може привести до погіршення зору. Аби відновити функцію ока в таких умовах або не допустити виникнення даного захворювання, потрібно застосовувати сльозозамінні препарати.

Також, велике навантаження на хребет. Нерухома поза, в якій ви можете знаходитися перед монітором годинами, призводить до перевантаження хребта і викликає болі в спині і голові. Аби уникнути цього, потрібно кожну годину робити перерви в роботі на комп'ютері і виконувати під час перерви пару нескладних вправ для розслаблення і підтримки тонусу м'язів спини, плечей і шиї.

Вправи проти втоми при роботі на комп'ютері

1. Підніміть вгору зчеплені в "замок" руки і потягніться вгору, не відриваючи при цьому від підлоги стопи ніг.

2. Закрийте очі і посидіть так хоч би 1 хвилину, розслабившись.

3. Інтенсивно моргайте раз 10-15, прагнучи відкривати і закривати очі з максимально можливою частотою і амплітудою.

4. Кілька разів високо підніміть і опустіть брови.

5. Кілька разів помасажуйте скроні і повіки закритих очей.

6. Зафіксуйте погляд на найвіддаленішій в межах видимості крапці, а потім плавно переведіть погляд на кінчик свого носа.

7. Помасажуйте шию і плечі. Добре, якщо вам хтось в цтому допоможе.

Піклуючись про своє здоров'я, купуйте якісні монітори. Якщо дозволяють засоби, то краще всього купити рідкокристалічний монітор або плазмову панель. Не сидіте близько до екрану монітора. Відстань від екрану сучасного 19-24 дюймового монітору до ваших очей має бути не менша 64 сантиметрів.

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти