Догляд за ноутбуком

Категорії статей: Ноутбуки ; 26.11.2010

Людина, яка димить як паровоз, зловживає рідинами сумнівного походження, падає після цього зі сходинок і регулярно валяється в грязюці, протягне недовго. Приблизно те ж і з ноутбуком. Ми приведемо ряд простих, але досить дієвих рекомендацій, що дозволяють уникнути неприємностей при експлуатації портативних комп'ютерів. Комусь вони здадуться очевидними, хоча для когось, можливо, стануть откровенням. Догляд за ноутбуком

Головний ворог ноутбука - пил. Якщо апарат через специфіку місця роботи користувача експлуатується, наприклад, на будівництві або вулиці, то термін його життя може скоротитися до року.Симптомами сильного забруднення вентиляційної системи лэптопа можуть бути часті зависання, перезагрузки, нестабільна робота. Аби запобігти всьому цьому необхідно періодично (залежно від умов експлуатації) прочищати клавіатуру, видимі вентиляційні отвори, а також внутрішній простір під знімними кришками блоків з процесором, жорстким диском і пам'яттю. Для цього зазвичай використовують спеціальні балони із стислим повітрям або "повітродувки" з особливої гуми. Останні украй рідко зустрічаються у продажу, але у них є важлива перевага - на відміну від балонів гроші на такий пристрій доведеться витратити всього один раз. Ну а якщо ні того ні іншого під рукою не виявилось, можна узяти м'який тонкий пензлик і ретельно прочистити всі щілини. Дути на пил не рекомендується, оскільки в цьому випадку в ноутбук може попасти волога. Для видалення затверділого бруду використовуються спеціальні чистячі рідини або спреї і серветки. Зазвичай рідину наносять на поверхню розпилювачем і розтирають серветками.

Часто бічні сторони клавіш очистити не удається, тому при сильній забрудненості клавіатуру можна розібрати, підчіплюючи кожну клавішу викруткою. Але заняття це трудомістке і вимагає терпіння. Можна придбати спеціальний набір чистячих засобів для клавіатури, в якому передбачені губки, пензлики, спреї - словом, все для того, щоб очистити клавіатуру, не розбираючи ноутбук і не порушуючи гарантії. Для клавіатури також продаються мініатюрні пилососи, що підключаються до USB-порту комп'ютера, проте на практиці вони малоефективні, оскільки не мають необхідної потужності.

Особливо уважно слід відноситися до очищення екрану. Спочатку за допомогою балона із стислим повітрям необхідно видалити всі леткі частки (особливо часто вони скупчуються по краях матриці). Потім спеціальними рідинами і безворсовыми серветками, призначеними для протирання рідкокристалічних екранів, зняти прилиплу грязь. Вживання різних спиртових рідин може пошкодити матрицю, тому з «підручних» засобів стовідсотково підійде лише звичайна вода (у помірній кількості). Рідина наноситься на м'яку ганчірочку без ворсу або серветку з мікрофібри, що продається в будь-якому магазині оптики.

Для оптичних пристроїв пил набагато небезпечніший, ніж для корпусу і клавіатури. Саме тому не слід тримати відкритим лоток оптичного приводу довгий час. Не можна також торкатися оптичної системи руками або якими-небудь сторонніми предметами. Для чищення приводу краще скористатися набором, що включає спеціальний диск.

Для ноутбука страшні не лише пил і грязь. Руйнівну дію на компоненти системи надає екстремальний температурний режим. У нашій країні це, як правило, низькі температури. Якщо ви хочете, - аби ноутбук пропрацював довго, не можна його охолоджувати нижче -10 °С за Цельсієм. При такій температурі в першу чергу постраждає Li-lon-аккумулятор. Втрату його ємкості потім не відновити. Охолоджування ще на п'ять градусів здатне спровокувати розшарування матриці через різницю у величині термічної деформації матеріалів. Згубно така температура позначиться і на фізичних властивостях пластика, з якого виготовлений корпус пристрою, - від сильного холоду він стає крихким. Після прогулянки з ноутбуком по морозній вулиці ні в якому разі після повернення додому не можна його відразу включати, швидкий нагрів створить ефект конденсації вологи на електронних компонентах, що може привести до поломок. У ідеалі необхідно витримати ноутбук в кімнатній температурі близько двох годин, Висновок простий: взимку ноутбук не можна носити по вулиці без теплої сумки, а вже тим більше користуватися їм на свіжому повітрі.
Окрім низьких температур для ноутбука, як і для будь-якого комп'ютера, особливо небезпечний перегрів внутрішніх компонентів, тому кожен лептоп має ряд вентиляційних отворів, які украй небажано перекривати. Люди часто працюють на ноутбуку, поставивши його на коліна, а виробники, немов навмисне, люблять розташовувати блок з кулером і вентиляційними отворами на дні лептопа.

Всі приведені нами рекомендації досить прості і легкі . І якщо ви ними скористаєтеся, ваш ноутбук пропрацює набагато довше! Крім того, не варто розводити бардак на самому ноутбуку, тут вас виручать програми для чистки компютера.

•Редактировать

Раніше Всі міфи про ноутбуки | Пізніше Що потрібно знати про батареї ноутбуків

Коментарі (2) на публікацію “Догляд за ноутбуком”

  1. Serjao пише:

    В мене через 4 роки користування ноутбуком став дуже грітися процесор. Прийшлось повністю розібрати його та вібрати звідти пару килограмів пилу. Після цього все стало нормально і температура різко впала.

  2. admin пише:

    Так, пил це проблема не лише ноутбуків але і стаціонарних комп'ютерів. Часто зборщики запечатують комп і не дають юзеру лазити всередину (зірвеш пломбу і плакала гарантія) За рік часу використання у запилюченнному приміщенні вентилятор може легко вийти з ладу через пил. Буквально 2 тижні тому знайомий приніс такий комп..прийшлося пропилесосити його))

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти