Програми для веб-камери: найкращий вибір

Категорії статей: веб ; 14.12.2011

Сьогодні веб-камери набули досить широкого поширення. Їх вартість істотно знизилася, а на багатьох ноутбуках вони навіть входять в комплект. Проте більшість користувачів до цих пір не знають, для чого на практиці можуть застосовуватися ці пристрої. Тому сьогодні ми розглянемо софт, за допомогою якого можна перетворити веб-камеру з іграшки в незамінний пристрій.

Сьогодні існує декілька сфер застосування веб-камери. Перша з них - спостереження за приміщенням. Домашній комп'ютер, обладнаний веб-камерою, може запобігти пограбуванню квартири. Або ж перетворитися на відеоняню, що дозволяє стежити за дитям в дитячій кімнаті. Або вирішити будь-яке інше подібне завдання.

Другий спосіб використання веб-камери - трансляція відео в Інтернет. Ця можливість може згодитися як домашнім, так і корпоративним користувачам. Найчастіше її використовують магазини, кафе і ресторани, гірськолижні курорти і навіть будівельні компанії, дозволяючи відвідувачам своїх сайтів переглядати що відбувається в приміщеннях, які цікавлять їх.

Ще однією сферою застосування веб-камер є відеозв'язок. Фактично, сьогодні можна організувати повноцінний відеотелефон майже в тому вигляді, в якому його бачили фантасти минулого, і поспілкуватися з людьми, що знаходяться за тисячі кілометрів так, як ніби вони сидять поруч.програма для роботи з веб-камерами - WebCam Monitor WebCam Monitor - це універсальна програма( shareware), яка дозволяє вирішити весь спектр завдань, пов'язаних із спостереженням за яким-небудь приміщенням. Її інтерфейс виконаний англійською мовою. Проте його інтуїтивність робить її використання досить простим. WebCam Monitor підтримує всі типи веб-камер і IP-камер. Це забезпечує їй широку область використання.

Програма WebCam Monitor добре підійде для організації спостереження за приміщеннями. Вона може відстежувати появу руху і шуму і виконувати задані користувачем дії. Варто відзначити широкий набір можливих операцій: включення запису відео або процесу створення знімків через певний проміжок часу (при цьому створювані знімки і відео можуть завантажуватися на видалений FTP-сервер), звуковий сигнал, запуск вказаного застосування, відправка повідомлення по електронній пошті. Деякі з цих можливостей відмінно підійдуть для охорони приміщень. Наприклад, одержавши лист з повідомленням про рух в кадрі, власник комп'ютера може проглянути зроблені веб-камерою знімки і при необхідності викликати міліцію. Звукове ж сповіщення дуже зручне для організації «відеоняні».

Програма WebCam Monitor може не лише реагувати на рух, але і включати відеозапис за розкладом. Це дозволяє організувати, наприклад, контроль дій школяра у відсутність батьків. Цікавою особливістю даної утиліти є можливість передачі потокового відео. Для його організації користувачеві досить налаштувати цю функцію за допомогою спеціального майстра і отримати в результаті посилання, по якому можна переглядати відео з камери віддалено через браузер, Windows Media Player, WinAmp або будь-який інший плеєр.

Додатково варто відзначити можливість управління даною програмою відразу 4 веб-камерами, підключеними безпосередньо до ПК, і 32 IP-камерами. Це дозволяє побудувати дуже недорогу систему відеоспостереження за різними приміщеннями.

Окрім цього в програмі WebCam Monitor реалізований цілий ряд додаткових функцій, що можуть виявитися корисними в різних ситуаціях: робота за розкладом, цифрове наближення, накладення на відео поточної дати і часу, налаштування яскравості, контрасту, насиченості кольорів, балансу білого, підвищення чіткості зображення, усунення мерехтіння, виключення областей кадру з функції стеження і так далі.програма для роботи з веб-камерами - Webcam Surveyor Webcam Surveyor - ця shareware програма призначена для вирішення завдань по організації спостереження за різними приміщеннями. Її налаштування здійснюється вручну за допомогою єдиного вікна параметрів. У програмі немає майстрів, що допомагають користувачеві, зате серед доступних мов інтерфейсу є російська.

Програма Webcam Surveyor може відстежувати отримуване з веб-камери зображення і при появі в кадрі руху виконувати різні дії: включати відеозапис, відправляти повідомлення по електронній пошті, запускати вказану програму, відтворювати звуковий файл, завантажувати знімки і відеофайл на FTP-сервер.

Дана утиліта може працювати автоматично відповідно до заданих налаштувань планувальника. Проте варто відзначити, що можливості розкладу обмежені. У нім можна встановити лише час початку і закінчення стеження і вказати, що ці дії потрібно виконувати щодня.

З особливостей Webcam Surveyor можна відзначити функцію Motion capture. Суть її полягає в тому, що програма в процесі стеження включає запис при виявленні і вимикає при припиненні руху в кадрі. Причому все відео зберігається в один файл, що досить зручно для користувача. Цікавою функцією даної утиліти є можливість прихованої роботи (без вікна на екрані і значка в системному треї), що дозволяє здійснювати приховане спостереження.

З додаткових функцій Webcam Surveyor можна відзначити вбудований браузер для перегляду зроблених веб-камерою знімків і відеозаписів, можливість регулювання рівня шуму, цифрове наближення, управління яскравістю, контрастністю, насиченістю.програма для роботи з веб-камерами - Webcam Plus! Webcam Plus! - ця shareware програма, призначена для організації трансляції зображення з веб-камери в Інтернеті. Це досить проста утиліта, що володіє мінімумом необхідних функцій. Принцип її роботи полягає в здобутті з веб-камери або плати відеозахвату окремих знімків, збереженні їх у форматі JPEG і періодичній відправці на віддалений FTP-сервер. Для організації їх перегляду з Інтернету створюється спеціальна строрінка, що містить скрипт, який оновлює картинку з вказаним інтервалом. Відкривши її в звичайному браузері, відвідувач зможе побачити що все відбувається перед об'єктивом веб-камери.

З функцій програми Webcam Plus! варто відзначити можливість роботи з трьома різними типами зображень: просте зображення (одиничні знімки), анімаційна послідовність (послідовність файлів, при швидкому перегляді яких виникає ефект анімації) і архів (архів знімків за певний проміжок часу). Важливо, що в даної утиліти є планувальник, і можна забезпечити автоматичну публікацію знімків з веб-камери з певними інтервалами або по графіку. На розміщувані в мережі зображення можна накладати різні написи, а також час і дату у вказаному користувачем форматі.

Програма Webcam Plus! досить зручна у використанні. По-перше, її інтерфейс виконаний російською мовою. По-друге, в її вікні реалізований передперегляд отримуваних з камери зображень і відображення останньої відправленої на FTP-сервер картинки. По-третє, в даній програмі є можливість автоматичного створення прикладів сторінок для розміщення в Інтернеті. Це дуже важливо, тому що далеко не всі користувачі ПК володіють обширними знаннями в області веб-технологій.програма для роботи з веб-камерами - CoffeeCup WebCam CoffeeCup WebCam - професійна програма (shareware), що дозволяє вирішити будь-яке завдання, пов'язане з трансляцією зображення з веб-камери в Інтернеті. Вона дозволяє не лише здійснювати автоматичне завантаження зображень на FTP-сервер, але і організувати потокове відео. Дана утиліта підтримує роботу практично зі всіма сучасними веб-камерами, і при цьому в ній реалізований цілий ряд цікавих функцій, що дозволяють оптимізувати процес трансляції.

В першу чергу це майстри, за допомогою яких користувач може буквально за декілька кроків не лише налаштувати сторінку, на якій здійснюватиметься трансляція, але і завантажити її на свій сайт. При цьому володіти якимись особливими знаннями в області веб-технологій не потрібно. Також обов'язково варто відзначити функцію завантаження знімків лише при виявленні руху, що в більшості випадків дуже зручно.

Програма CoffeeCup WebCam «уміє» накладати на знімки довільні тексти, що включають поточну дату і час. Причому користувач може сам задавати використовувані шрифти, кольори і положення рядків на екрані. Крім того, дана утиліта здатна змінювати розмір зображення, що поступає з веб-камери. Це дозволяє здійснювати трансляцію в потрібному форматі.

Відмітною особливістю даної утиліти є можливість її роботи в режимі охорони. При його активації програма відстежуватиме зображення, що поступають з веб-камери, і при появі в кадрі руху відправляти лист на електронну пошту. Отримавши його, користувач може відкрити заздалегідь створену і завантажену на веб-сервер сторінку, проглянути, що твориться в його квартирі і зробити необхідні дії.

Instant messaging

Сьогодні велику популярність придбали цілий ряд сервісів, що використовуються для спілкування в Інтернеті: ICQ, Skype, MSN. Всі звиклися дивитися на них виключно як на засіб обміну текстовими повідомленнями або голосовою інформацією. Проте в останніх версіях цих програм реалізована можливість здійснювати відеодзвінки. Все, що для цього потрібне - підключена до комп'ютера веб-камера і встановлений клієнт одного з перерахованих сервісів. Проте, в кожному з них реалізована власна система відеозв'язку. Тому, наприклад, користувач ICQ не може «подзвонити» користувачеві Skype. Проте він може організувати відеозв'язок з будь-якою людиною зі свого контакт-листа.

Втім, необхідно відзначити, що відеозв'язок - всього лише додаткова функція цих сервісів, а тому у неї є серйозні обмеження. По-перше, в розмові можуть брати участь лише два співбесідники, організувати відеоконференцію неможливо (така можливість є лише в Skype). По-друге, у користувача немає можливості налаштовувати зв'язок і оптимізувати його, управляючи параметрами. По-третє, вони не відрізняються хорошою якістю і пред'являють підвищені вимоги до пропускної спроможності каналів зв'язку.

Проте, всі клієнти описаних сервісів забезпечують непогану можливість побачити і «живцем» поспілкуватися з людиною, що знаходиться за тисячі кілометрів.

VideoPort - фактично, ця програма це клієнт сервісу VideoPort.RU (абонентська плата). Даний сервіс є єдиним в Росії сервером для організації відеоконференцзв'язку. В основному він розрахований на корпоративних користувачів, але може використовуватися і домашніми (тим, для кого важлива якість зв'язку) для спілкування з близькими людьми.

Головною відмінністю даної програми є висока якість відеозв'язку при мінімальних вимогах до пропускної спроможності каналів зв'язку. За допомогою «Відеопорту» можна організувати не лише особисте спілкування, але і групові багатоточкові конференції двох типів. Перший з них - звичайна конференція, в ході якої всі учасники чують і бачать один одного. Другий - сеанс мовлення, коли зображення однієї людини передається іншим.

За допомогою програми «Відеопорту» в ході сеансу відеозв'язку можна використовувати додаткові можливості сервісу. Це, по-перше, миттєвий обмін текстовими повідомленнями. Причому як особистими, так і в режимі загального чату. По-друге, можливість передачі будь-яких файлів: фотографій, музичних записів. По-третє, організація слайд-шоу, тобто демонстрації цифрових зображень своєму співбесідникові. Останньою додатковою можливістю є «електронна дошка» - графічний редактор, в якому можна малювати прямо в процесі проведення сеансу відеозв'язку. При цьому зображення доступне всім його учасникам.

Також можна відзначити зручність використання програми VideoPort. Її інтерфейс інтуїтивно зрозумілий і виконаний російською мовою. Налаштування утиліти здійснюється за допомогою зручного покрокового майстра. Крім того, в ній реалізовані такі функції, як адресна книга, пошук користувачів сервісу, ведення журналу дзвінків.

Підводимо підсумки

Сьогодні на ринку представлена достатня кількість програмного забезпечення, що дозволяє використовувати веб-камери для вирішення різних завдань. Тому не можна відноситися до цих пристроїв, як до непотрібних іграшок. Практично будь-який домашній, не говорячи вже про корпоративних, користувач може знайти веб-камері практичне застосування і змусити її приносити реальну користь.

P.S. Може виникнути необхідність у програмах для конвертації відео.

•Редактировать

Раніше Програми для чистки комп'ютера (реєстру та диску) | Пізніше Програми для вконтакте: 5 корисних утиліт

Коментарі (2) на публікацію “Програми для веб-камери: найкращий вибір”

  1. Intangle пише:

    Не розумію чому в цьому огляді програм для веб-камери немає Skype. Вважаю, що це більш ніє актуальна програма для трансляції відео в інтернет. Також через неї можливо створювати конференції.

  2. admin пише:

    Скайп це комбайн - у першу чергу меседжер, у другу - програма для відеоконференцій, тому, мабуть, вона не потрапила в огляд...

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти