Ознаки несправностей ноутбуків і особливості эксплутатації

Категорії статей: Ноутбуки ; 21.11.2010

Купляючи будь-який електричний пристрій, Ви, як правило, спочатку знайомитеся з його експлуатаційним талоном, аби зрозуміти, які запобіжні міри слід застосовувати при експлуатації даного приладу, а також будь-який техпаспорт включає розділ, в якому пояснюється за якими первинними даними можна діагностувати ту або іншу несправність, і які заходи можна застосувати для усунення цих несправностей.

Так і з ноутбуками: існують типові правила експлуатації, а також типові ознаки, що сигналізують про ті або інші проблеми з Вашим ноутбуком.

Ознаки несправностей ноутбуків

Почнемо з необхідних правил експлуатації ноутбуків:


 • 1. Ми не рекомендуємо приймати їжу, а також насолоджуватися розпиванням різних напоїв при роботі з ноутбуком, оскільки попадання рідини всередину ноутбука, в кращому разі, вартуватиме Вам робіт по розбиранню і прочищенню клавіатури (а це близько 60$), а в гіршому закінчиться заміною материнської плати, що складає половину вартості ноутбука.

 • 2. Як і будь-яку техніку, не ставте Ваш ноутбук в місця, що знаходяться під постійною дією прямих сонячних променів.

 • 3. При перенесенні ноутбука бажано використовувати спеціальні сумки, портфелі і рюкзаки, з протиударними, ущільненими стінками, оскільки будь-яка вібрація або удар може привести до дуже тяжких і дорогих наслідків.

 • 4. Необхідно попередити Вас про особливу поведінку домашніх тварин, які в помсту за грубі дії господарів, мають звичку справляти нужду на клавіатури улюблених ноутбуків:) Наслідки - в більшості випадків - заміна материнської плати. Відмітьте, випадки дуже поширені!

 • 5. Оскільки в нашій країні збої в електромережі не рідкість, особливо взимку, а до незначних відхилень напруги від стандартних 220 В ми навіть звикли, то ноутбуки - випадок особливий, і звикати до такого стану речей їм важко. Тому, живіть свій апарат, як мінімум, через мережевий фільтр, а ще краще через пристрій, що іменується UPS. У грозу обов'язково відключайте ноутбук від мережі, використовуючи лише акумулятор.

 • 6. Не залишайте ноутбук в зоні тієї маленьких дітей!

 • 7. В разі яких-небудь несправностей, не довіряйте розбирання ноутбука і спробу відремонтувати непрофесіоналам, пам'ятайте, ремонт після безграмотного і недосвідченого втручання, коштуватиме Вам удвічі дорожче!

 • Тепер поговоримо про типові ознаки несправностей і методи їх усунення:


 • 1. Якщо після включення ноутбука, екран став горіти тьмяно, а картинку видно дуже погано, або вона стала одного кольору (у червоних відтінках), то в наявності несправність лампи підсвічування. В цьому випадку, Ваш ноутбук потребуватиме або ремонту інвертора, для якого просто НЕОБХІДНІ професійні знання електроніки, або в заміну лампи підсвічування матриці, оскільки ці лампи дуже тонкі і крихкі, і при ударі можуть розбитися. Також лампи підсвічування можуть вийти з ладу через окислення катодів. Заміна лампи підсвічування досить тонка, точна і копітка робота, яку неможливо здійснити в домашніх умовах, оскільки розбирається вся матриця повністю, для чого потрібне спеціальне устаткування і професіоналізм.

 • 2. Якщо зображення на екрані ноутбука стало постійно блимати, це вказує на можливу несправність плати контроллера матриці, або на відхождення шлейфу матриці.

 • 3. Якщо після удару на екрані з'явилися вертикальні або горизонтальні тонкі кольорові смужки, то це перша ознака розшарування скла в місці з'єднання з ним дешифраторів. В цьому випадку ноутбук потребує повної заміни матриці.

 • 4. Якщо при роботі з ноутбуком Ви чуєте клацання, яке повторюється усередині ноутбука, це вказує на початок виходу з ладу жорсткого диска, тому поквапитеся зберегти всю важливу інформацію на інших носіях, оскільки незабаром Вам доведеться міняти жорсткий диск.

 • 5. Якщо при роботі з ноутбуком, він став сильно нагріватися, то це може бути наслідком ряду несправностей, таких як:
  - засмічення системи охолоджування;
  - виходу з ладу внутрішньої пам'яті процесора;
  - виходу з ладу окремих частин плати оперативній пам'яті. Потрібна обов'язкова діагностика ноутбука і виявлення причини нагріву.

 • 6. Якщо час автономної роботи від акумулятора став скорочуватися і досяг 5 - 15 хвилин, а повна розрядка-зарядка батареї ситуацію не змінила, то це явна ознака виходу з ладу акумулятора, який можна або замінити новим, або відремонтувати.

 • •Редактировать

  Раніше Як купити принтер? | Пізніше Розєми ноутбука - призначення портів та роз'ємів

  Залишити коментар

  Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти