Перевірка і тестування комп"ютера при покупці

Категорії статей: Переферія ; 20.02.2011

Мова у цій статті піде про те, як перевірити комп'ютер на відсутність дефектів. Як би ретельно ми не підбирали комплектуючі, неможливо проконтролювати процес збірки ПК, тому слід звертати пильну увагу на працездатність вашої покупки саме тоді, коли ви забираєте його з комп'ютерного салону. Благо, закон дозволяє перевіряти товар на місці або ж удома в разі доставки. Розглянемо головні аспекти, на що потрібно звернути увагу (та не забудемо про спеціалізований софт для тестування комп'ютера).

тестування комп'ютера

Комплектація

Уважно перевіряйте комплектацію комп'ютера. Вивчіть всю документацію, не соромтеся уточнювати у працівників салону - вони зобов'язані надавати вам всю необхідну інформацію. Цей пункт ні в якому разі не варто випускати з уваги саме тому, що при гарантійному ремонті, обов'язково потрібна наявність повної комплектації товару, тобто, якщо ви втратите звичайний дріт, який вам здасться абсолютно зайвим, фірма має повне право відмовити вам і
не надати відповідну гарантію.

Як перевірити, чи дійсно нам зібрали комп'ютер з тих запчастин, які були замовлені? Адже часто системник опечатаний і його неможна розкручувати. Є простий спосіб визначити правильність «заліза» програмно. Існує ряд програм, що дозволяють взнати моделі комплектуючих прихованих від очей покупця. Ведучими в цій області були і залишаються Everest і SiSoft Sandra. Проте можна обійтися і без них. Операційна система Windows XP дозволяє робити те ж саме своїми вбудованими утилітами. Цей варіант ми і розглянемо.
Не бійтеся здатися дійшлим клієнтом, що чіпляється до кожної дрібниці. Від цього залежить надійність ваших капіталовкладень! Потратьте зайві 10-15 хвилин на розпити, чим 100 доларів на НЕ гарантійний ремонт нового ПК!

Перевірка процесора і оперативної пам'яті

Шукаємо ярличок «Мій комп'ютер», який розташований на «Робочому столі» або в меню «Пуск» і натискуємо на нього правою кнопкою миші. У меню вибираємо останній рядок - «Властивості». Увійти до цього меню можна також, просто натискує комбінацію клавіш «Win»+«Pause/Break». Чекаємо, поки система проведе сканування пристроїв.

Тепер перед нами відкрилося вікно з інформацією про нашу ОС, користувача ПК і те устаткування, яке нас і цікавить, - процесор і оперативну пам'ять.

Перевірка відеокарти, вінчестера і мультимедіа

Для перевірки виконуємо ті ж дії що і в попередньому пункті («Win»+«Pause/Break»), і переходимо у вкладку «Обладнання» і тиснемо на кнопку «Диспетчер пристроїв». Тут ми можемо проглянути інформацію про жорсткі диски, звукові і відео пристрої.

Цю і іншу інформацію можна отримати іншим способом. Відкриваємо меню «Пуск» і вибираємо пункт «Виконати». У віконці пишемо «dxdiag» і натискуємо «Enter». Погоджуємося з тим, що програма просканує обладнання, натискує кнопку «Так». У вікні, що відкрилося, ми також можемо перевірити, який процесор, пам'ять і відеокарту вставили в наш новий комп'ютер.

Тестування компонентів комп'ютера

Для тестів можна використовувати безліч програм, деякі з яких ми розглянемо.

Тестування пам'яті. Для подібного тестування варто обзавестися невеликою утилітою, яка називається TestMem. Це досить тривалий процес, тому для виявлення дефекту варто залишати комп'ютер на тест на ніч. Колонка Errors показує кількість помилок, тому при робочій пам'яті вона залишиться із значенням 0.

 • Тестування відеокарти

  3D Mark’ом слід проводити перевірку відеокарти вашого комп'ютера. Уважно погляньте на тестуючі відеоролики - при несправності відеоадаптера комп'ютер перезавантажиться при тесті або на екрані з'явиться «графічне сміття» ( різноколірні лінії, крапки або інші спотворення картинки).

 • Тестування жорсткого диска

  Вінчестер можна протестувати програмою MHDD. Вона дозволяє сканувати поверхню накопичувача, видає детальний звіт про bad-сектори, також дозволяє робити перевірку Smart-області ( дивись також публікацію на тему програм для форматування флешок ).

 • Загальний тест комп'ютера

  Однією з кращих програм, що проводять стрес-тест системи, є S&M. Він перевіряє на працездатність процесор, блок живлення, пам'ять, жорсткий диск шляхом максимальних навантажень на ці компоненти. В разі помилки програма видасть нам детальний звіт.

 • Механічні пристрої

  Не забудьте перевірити пристрій ДВД. Послухайте, чи не стукає каретка CD/DVD-привода при відкритті. Чи читає він диски.

 • Входи і виходи

  Перевіряйте всі роз'єми підключення пристроїв до комп'ютера на задній і передній панелі. Особливу увага радимо приділити передній панелі - перевірте всі USB і аудіо виходи. Для цього бажано принести з собою Flash-накопичувач або попросити його у працівників салону. Також для перевірки комп'ютера потрібно прихопити і мікрофон, оскільки при підключенні передніх аудіо входів/виходів можуть виникнути деякі проблеми, особливо у недосвідчених працівників комп. фірм. Отже, будьте уважні, ставте питання і наполягайте на повній перевірці. Адже ви не хочете розчаруватися після приїзду додому!

 • Зовнішній вигляд

  Останній критерій - зовнішній вигляд. Перевірте корпус на наявність подряпин, тріщин, іржі і інших дефектів. Поглянете, чи працюють індикатори лицьової сторони корпусу: мережі і вінчестера (зелений і червоний відповідно), якщо на корпусі є LCD-экран, перевірте працездатність всіх кнопок.

 • Ось, в принципі, і все. Виконавши всі наші інструкції, ви придбаєте повністю робочий комп'ютер, не переживатимете за гарантійні зобов'язання салону-продавця, а також не будете обдурені шахраями. Вдалої роботи вам і вашому ПК.

  Залишити коментар

  Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти