Програми для 3d моделювання: 5 програм для простого створення 3D

Категорії статей: графіка та анімація ; 20.03.2014

Швидке 3D-моделювання: 5 програм для простого створення 3D Більшість початківців почавши знайомство з тривимірною анімацією, кидають цю справу, як тільки взнають, скільки часу і сил потрібно витратити на створення 3D-моделі. Справді , в традиційних пакетах для створення 3D-анимації (таких як 3ds Мах, Maya, Blender та ін.), в основному, використовується моделювання вручну. За основу моделей беруться примітиви - прості геометричні фігури - які потім видозмінюються за допомогою спеціальних інструментів. Процес цей трудомісткий і вимагає посидючості та терпіння.
Проте існують програми, в яких реалізований інший підхід до створення 3D-анимації. Всю «чорну» роботу по створенню моделей розробники беруть на себе, і користувачеві пропонуються вже готові набори бібліотек, з яких він може вибирати відповідні елементи. Таким чином, якщо кінцева мета - спроектувати дизайн інтер'єру, не потрібно витрачати час на моделювання кожного стільця і вікна, досить просто зробити 3D-проект по заданому плану і розставити готові моделі на свої місця. А якщо захотілося створити 3D-анімацію, в якій беруть участь тривимірні персонажі, користувачеві може швиденько відредагувати готові моделі, досягнувши потрібних рис обличчя, і візуалізувати проект.
Зрозуміло, що програми для «швидкого» 3D-моделювання не дають так багато простору для творчості, як більш складні тривимірні редактори, але вони доступніші для широкого круга користувачів і дозволяють залучитися до світу 3D навіть тим, чия професія не має до нього жодного відношення.

Прості програми для 3d моделювання


програма для 3d моделювання dazstudio dazstudio (скачати) Коли мова заходить про 3D-редактори, як правило, мається на увазі, що в них є засоби для тривимірного моделювання. У цьому сенсі DAZ Studio - незвичайний редактор, адже в нім немає практично жодних інструментів для моделлінга. Ця програма, швидше, нагадує віртуальний майданчик для гри в ляльок або в інші ролеві ігри. Користувачеві пропонуються готові моделі, які він може розміщувати в сцені за власним розсудом і змінювати їх пози.Деякі моделі доступні в DAZ Studio відразу після установки, і на них можна оцінити, як працює програма.
Спробуйте, наприклад, Genesis (доступний в архіві з дистрибутивом, але встановлюється окремо). Це - модель людини з безліччю детальних параметрів для зміни зовнішнього вигляду. Змінюючи положення декількох повзунків, можна досягати практично будь-яких форм - від супермена з величезними м'язами до стрункої дівчини. На моделі Genesis також можна потренуватися в зміні поз, змусивши персонажа сидіти або лежати. І жодних проблем з некоректною роботою кісток - всі моделі використовують інверсну кінематику, тобто їх віртуальна структура кісток природна. Якщо підняти руку персонажа вгору, то долоня теж підніметься, якщо витягнути руку вперед, модель зігне спину так, як це робить чоловік.
Тривимірні моделі можна не лише розміщувати в сцені належним чином, але і одягати. Цей процес теж максимально автоматизований - підберіть відповідний одяг, і він сам ляже по фігурі моделі. Якщо ж в якихось місцях виникають помилки, і тканина проходить через шкіру, можна легко підправити це за допомогою інструментів програми. Звичайно ж, для того, щоб з DAZ Studio було працювати цікаво, вам знадобляться додаткові моделі. І ось тут-то стає зрозумілим на чому розробники заробляють гроші. Сама програма безкоштовна, моделі в ній створити неможливо, а на офіційному сайті їх можна, правильно - купити. Вибір величезний: тут і фігури людей, і моделі тварин, і різні аксесуари, в числі яких транспортні засоби, одяг, елементи довкілля. Загалом, є все для створення віртуального світу.


програма для 3d моделювання iclone iclone (скачати) Компанія Reallusion добре відома своєю програмою CrazyTalk, яка перетворює зображення(фото) на 3D-персонажей, що говорять. iClone - складніша програма, хоча створення тривимірних анімованих аватарів - одне з тих завдань, яке з її допомогою вирішується досить ефективно. Просто завантажте в програму фотографію (обов'язково потрібно, аби обличчя на портреті було крупним планом), виберіть 3D-персонажа, на голову якого буде «натягнуто» зображення і підкоригуйте положення основних елементів обличчя за допомогою спеціальних
маркерів.
За лічені хвилини фотознімок перетвориться на 3D-модель, яку можна змусити розмовляти і рухатися.Упор в iClone зроблений на анімацію персонажів - програма пропонує відразу декілька варіантів анімації 3D-моделей. Один з них - технологія HUMANIK, ліцензія на яку була придбана в компанії Autodesk, розробника 3ds Мах, Maya і Softimage. В процесі анімації користувач може відчути себе актором, керівником маріонетками. Просто вкажіть точку на скелеті персонажа і задайте для неї потрібний рух. При цьому різними частинами тіла можна управляти окремосо, наприклад, спочатку налаштувати анімацію нижніх кінцівок, потім перемотати на перший кадр і зайнятися анімацією верхніх.
Тривимірні сцени, що створюються в iClone, можуть містити практично все ті ж компоненти, які обов'язкові для професійних 3D-редакторів. Бажаєте змінити освітлення? Без проблем! А може, додати ще одну камеру? Будь ласка! Проект також може містити музичний супровід, але найвражаюча можливість iClone - підтримка технології захвату руху. Для цього, проте, знадобиться додаткове устаткування (спеціальні датчики), але якщо воно у вас є, ви зможете спостерігати, як 3D-персонажі в iClone повторюють за вами всі рухи. Такий інструмент особливо сподобається дітям, які можуть самі розігрувати сценки, а потім дивитися, як їх рухи переносяться у віртуальний світ.


програма для 3d моделювання sculptris sculptris (скачати) На відміну від програм, розглянутих вище, Sculptris не пропонує готових 3D-моделей. Проте в цій програмі реалізований настільки зручний підхід до моделювання, що створювати власні тривимірні об'єкти нескладно. Замість того, щоб додавати моделі форму, працюючи з полігонами, ребрами і вершинами, в Sculptris можна просто ліпити об'єкти як з пластиліну. У розпорядженні користувача є всілякі віртуальні кисті, що мають різний профіль. Використовуючи ці нехитрі інструменти, можна створювати у вихідних поверхнях поглиблення або навпаки, нарощувати їх, видавлюючи назовні.
Силою дії на об'єкт можна легко управляти. Також налаштовується радіус дії інструменту, жорсткість кисті і інші необхідні параметри. За умовчанням в Sculptris використовується симетричний режим моделювання, який зручний для створення обличь людей або морд тварин. В цьому випадку по центру моделі проходить умовна площина симетрії, і всі зміни, які користувач вносить з одного боку моделі, симетрично відбиваються з іншої. Якщо для поточного проекту бажано використовувати ассиметричний режим, його можна без зусиль включити.
У Sculptris немає інструментів анімації, а можливості оформлення моделей зводяться до малювання різними кольорами по їх поверхні. Для текстурування можна використовувати і малюнки з графічних файлів. Але в цілому, Sculptris, як правило, варто застосовувати у зв'язці з іншими програмами для створення 3D-графики. Благо, програма підтримує експорт в популярний формат OBJ, з яким працюють майже всі 3D-редактори. На жаль, чекати від Sculptris нових можливостей в майбутньому не доводиться. Колись перспективний проект пару років назад був придбаний компанією Pixologic, що розробляє схожий по функціональності комерційний продукт ZBrush. З тих пір розвиток Sculptris був заморожений, тому якщо хочеться більше можливостей моделювання і розфарбовування персонажів, потрібно переходити на ZBrush. Проекти, створені в Sculptris, в комерційній програмі від Pixologic підтримуються.

Швидке створення архітектурних проектів


Швидке 3D-моделювання: 5 програм для простого створення 3D3D-графика - це не лише анімація і персонажі, але і віртуальні інтер'єри і екстер'єр. Для швидкого створення архітектурних проектів можна використовувати безкоштовні програми SketchUp та Sweet Home 3D. Перший до недавнього часу
розроблявся компанією Google, і в нім реалізований доступ до безкоштовного репозиторія моделей Google 3D Warehouse. Прямо з програми можна скачати безліч готових моделей будівель, заборів, предметів меблів, вікон, дверей, фонтанів, клумб, дерев та ін. Тут є спеціальний інструмент для швидкого створення стін будівель, а також лінійка для дотримання точних розмірів. В Sweet Home 3D немає такого владного заступника, як Google, але проект сповна успішно розвивається вже багато років.
На сайті проекту можна знайти сотні безкоштовних 3D-моделей, створених користувачами програми, а зручна функція імпорту допоможе упровадити завантажену модель в готовий проект. За допомогою Sweet Home 3D зручно будувати по кресленню або нарису, в програмі є зручні інструменти для створення кімнат, додавання поверхів і зведення сходів.

"Залізне" питання

Створення тривимірної графіки завжди вимагає значних апаратних ресурсів, навіть якщо йдеться не про професійні редактори, а про програми для «швидкого» створення 3D. Тому якщо у вашому розпорядженні є лише старенький ноутбук, що працює під Windows XP, навряд чи варто встановлювати софт, про який йде мова в цій статті. Для моделювання в Skulptris, створення анімованих роликів і візуалізації їх в iClone і Daz 3D краще всього використовувати 64-розрядні системи з великою кількістю оперативної пам'яті. Не перешкодить і потужний процесор, а також сучасний відеоадаптер (наприклад, з підтримкою CUDA), який може узяти на себе частину обчислень.

•Редактировать

Раніше Програми для блокування реклами в інтернеті | Пізніше Безкоштовні програми для створення колажів

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти