Програми для малювання: огляд віртуальних полотен

Категорії статей: графіка та анімація ; 12.01.2012

Про те, що Adobe Photoshop є «графічним комбайном», знають всі (у нім можна і картину «маслом» написати, і фотографію відретушувати, і рекламний буклетик створити). Так само всім відомо, що для досягнення більш менш пристойного результату доведеться продиратися крізь нетрі налаштувань, інструментів, фільтрів і т.п. Ось і виходить, що складність в роботі відлякує початкуючих художників від настільки цікавого заняття, як створення власного комп'ютерного малюнка.

Сьогодні ми потішимо майбутніх «Пікассо», «Шишкиних» і «Айвазовських» тим, що в світі софтвера існує безліч програм для малювання, які набагато простіше професійного «фотошопа». ( дивіться по темі також Програми для обробки фотографій: 7 безкоштовних програм та Онлайн редактори фотографій: обробка фото без завантаження програм )

Міні-рейтинг програм для тих, кому "забагато букв":

 • 1. Tux Paint
 • 2. ArtRage
 • А тепер трохи детальніше про ці та деякі інші програми


  Програми для малювання на компютері  Tux Paint Програми для малювання  - Tux Paint - ця freeware програма орієнтована на найменших художників - дітей старшого дошкільного і молодшого шкільного віку. Для малювання пропонується скористатися великою кількістю готових пензликів різних форм, а так само деякими іншими інструментами: "магія" (для накладення на малюнок різних ефектів), форми (для малювання геометричних фігур), текст, штампи (для прикраси малюнка картинками) і багато що інше.

  Всі дії супроводяться веселими звуками, які за бажання можна відключити, а як помічник виступає знаменитий пінгвін Тукс - символ Linux. До речі, дорослі можуть самостійно додавати пензлики, штампи і магічні ефекти, завантажуючи їх з сайту розробника.  ArtRage Програми для малювання  - ArtRage - огляд програм для доросліших художників почнемо, мабуть, з програми, простіше за яку лише Paint - ArtRage 2.5 Starter Edition. Початкуючим користувачам не складе труднощів розібратися з 8 наявними інструментами, палітрою кольорів і віконцем налаштування пензликів. Інструменти розраховані виключно на художників: акварельні фарби, олівці, художній шпатель, крейда, маркери і так далі. Найприємніше, що малювання на віртуальному полотні (до речі, користувач сам може налаштувати його зовнішній вигляд і текстуру), практично повністю імітує малювання на полотні справжньому. При накладенні фарби відмінно змішуються, дозволяючи створювати плавні переходи від кольору до кольору, а при належній вправності одними і тими ж інструментами можна створити як акварельний малюнок, так і імітувати роботу масляними фарбами.

  ArtRage 2.5 Starter Edition адаптована під роботу з графічними планшетами (входить в комплект постачання Wacom Bamboo One і Fun), тому всі інструменти реагують не лише на силу натиснення пера, але і на кут його нахилу і швидкість руху.
  У платній версії ($ 20) реалізована підтримка шарів.  Artweaver Програми для малювання  - Artweaver- інтерфейс цієї freeware програми до болю нагадує той самий Photoshop, так що тому, хто хоч би поверхнево з ним знайомий працювати з програмою буде зручно. На відміну від другого учасника огляду, Artweaver наділена не лише всіма інструментами для малювання, але і можливістю роботи з шарами (як у платній, так і безкоштовній версії) і найбільш популярними фільтрами (розмиття, рельєф, мозаїка і ін.).

  Тим, хто вважає за краще «грати» з налаштуваннями інструментів, повідомляємо: їх в даній програмі предостатньо. Пензлики можна налаштувати не лише для використання «на раз», але і зберігати необхідні налаштування, для подальшого застосування.

  Платна версія програми (Ђ 25) сумісна з багатьма додатковими фільтрами Photoshop.  TwistedBrush Програми для малювання  - TwistedBrush - ця freeware розробка відрізняється від всіх програм для малювання способом зберігання малюнків. Малюнки тут зберігаються у вигляді багатосторінкових альбомів, що значно полегшує пошук потрібної роботи (по тематиці зображення, за способом виконання, за колірною гамою). Якщо картинку необхідно вивести опублікувати (розмістити в інтернеті, наприклад), то її можна зконвертити в PDF. На наш погляд - не дуже зручно. Проте, ця незручність компенсується наявністю 12 типів пензликів і можливістю вибору фону для здійснення творчого задуму. Як полотно можна використовувати папір, картон, шкіру, метал, скло і навіть цегельну стіну.

  Якщо ж 12 пензликів обмежують політ фантазії, то можна викачати тріал-версию TwistedBrush Pro Studio (працює 15 днів) і перепробувати декілька тисяч графічних інструментів різного рівня складності. Проте через 15 днів за програму доведеться заплатити $ 99 або повернутися до open-версии. До речі, розробники пропонують купити у них додаткові набори кистей до безкоштовної програми від $ 5 до 30 за комплект.  openCanvas Програми для малювання  - openCanvas - японська openCanvas більшою мірою орієнтована на тих художників, які працюють в стилі «аніме», оскільки відмінно імітує роботу аквареллю і дозволяє малювати пензликами з дуже гострими кінчиками (використовується для промальовування волосся, одягу, фігури). Інтерфейс програми інтуїтивно зрозумілий: тут і віконця з шарами, і налаштування інструментів, і колірна палітра.

  Tool’s panel не обмежується лише пензликами, олівцями і аерографами. Для обробки малюнка є інструменти «затемнення/освітлення», «розмиття», «кадрування», «чарівна паличка», «нанесення тексту», «піпетка».

  Але найголовнішою особливістю цієї програми є можливість робити поетапний запис створення малюнка з подальшим його відтворенням.

  Безкоштовна версія графічного редактора всього одна - 1.1, проте саме в ній була реалізована можливість спільної роботи декількох художників через інтернет. Починаючи з версії 2.0, така функція в програмі відсутня. Отже, якщо хочеться створити колективну роботу, шукайте «стареньку» openCanvas.

  •Редактировать

  Раніше Як скачати відео з YouTube: швидко та легко! | Пізніше Програми для вивчення англійської мови: 9 ефективних помічників

  Коментарі (2) на публікацію “Програми для малювання: огляд віртуальних полотен”

  1. Intangle пише:

   Сам ніколи не займався малюванням, але бачив у дії програму Artweaver. І вона, скажу вам, доволі потужна. І це не дивлячись на те, що версія програми була безкоштовною.

  2. admin пише:

   GIMP ще потужніша. Як у неї саме з малюванням я не уточнював, проте справа не в цьому. А в тому що є реально потужні та безкоштовні замінники фотошопа - і це факт.. Для adobe premiere, наприклад, таких альтернатив немає..як і для багатьох інших комерційних продуктів

  Залишити коментар

  Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти