Програми для скачування файлів: безкоштовні менеджери загрузок

Категорії статей: веб ; 14.12.2011

На перший погляд, додати щось нове в звичний арсенал функцій програми для скачування з інтернету (download managers) досить проблематично - за довгий період свого розвитку вони вже обзавелися всім необхідним, і останні пару років на ринку даного ПО спостерігалася своєрідна стагнація. Недивно, що розробка багатьох ветеранів типу Go!Zilla або GetRight практично припинена.

Але прогрес не стоїть на місці, і за минулий час з'явилося немало нових завдань для download managers - онлайнові відеосервіси, з яких завантажити кліп просто так не вийде, або ж файлові хостинги, що навмисно залишають підтримку менеджерів закачування лише для VIP-клієнтів. На щастя, більшість розробників подібного ПО швидко обійшли обмеження подібних сервісів на радість вдячній аудиторії. Окремі умільці просунулися ще далі, додавши в свої дітища BitTorrent- і eDonkey-клиенти. З одного боку, відмінна ідея - адже тепер замість декількох програм для скачування нам доведеться використовувати лише одну, але якщо розглядати дане питання глобальніше і враховувати не лише сам факт наявності, але ще і функціональність, стає зрозуміло, що користі від цього небагато. (дивіться також по темі: як скачати музику з контакту, програми для скачування торентів, як скачати відео з YouTube, програми для скачування фільмів )

Міні-рейтинг програм для тих, кому "забагато букв":

 • 1. Download Master (скачати)
 • 2. Free Download Manager (скачати)
 • А тепер трохи детальніше про ці та деякі інші програми

  Програми для скачування файлів з інтернету  Download Master Програма для скачування файлів - Download Master - українська програма успішно ламає два закостенілі стереотипи - про те, що безкоштовне ПО обов'язково повинно бути гірше комерційного і що download managers придатні лише для закачування файлів з HTTP/FTP. Download Master - це вже більш ніж просто «менеджер скачування», перед нами універсальний агент для завантаження даних на всі випадки життя. Тепер не треба мучитися з різним ПО для збереження кліпів з YouTube і інших відеосервісів - досить додати URL вигляду youtube.com/watch?v=, і програма сама згенерує пряме заслання, викачає файл, а по вашому бажанню тут же програє його у вбудованому FLV-плеєрі. На теплі слова заслуговують і FTP-клиент, гнучке регулювання швидкості інтернет-з'єднання, потужний планувальник, що нарешті наздогнав по функціональності свого побратима з ReGet, і безліч інших бонусів.

  Але особливо радує відмінна взаємодія утиліти з багаточисельними файловими хостингами, де і зберігається 90% всієї інформації НТТР-сектора Інтернету. Не секрет, що основна частина файлових хостингів безкоштовному режимі не підтримують менеджери скачування, примушуючи нас скачувати файли виключно браузером. DM в більшості випадків ухитряється качати навіть із знаменитого Rapidshare, а за наявності у вас преміум-аккаунта утиліта абсолютно непомітно інтегрується з подібними сервісами.

  Втім, деякі недоліки в Download Master все-таки є - на рідкість незручні налаштування інтерфейсу за умовчанням. На щастя, витративши всього пару хвилин на «тюнинг» утиліти, користувач отримує в своє розпорядження на подив комфортний і інтуїтивно зрозумілий продукт, який заслуговує на лаври лідера.


  + Прекрасна функціональність; підтримка відеохостингів і файлових сховищ
  - На рідкість незручні налаштування інтерфейсу за умовчанням
  Вердикт: 5 баллів

  FlashGet Програма для скачування файлів - FlashGet - заслужений ветеран серед програм для скачування: FlashGet до цих пір в шані у багатьох користувачів, хоча все рідше і рідше радує нас по-справжньому глобальними оновленнями. Починаючи з версії 1.72, творці FlashGet і зовсім відпустили програму у вільне плавання, перевівши її в статус freeware на радість фанатів і додавши підтримку протоколів eMule і BitTorrent. Останній крок розробників зрозуміти досить важко - все одно функціональність подібного «комбайна» в порівнянні з тими ж µTorrent і eMule Plus залишає бажати кращого, а роздувати програму виключно ради «галочки» просто несерйозно. Тим більше що функціональність самого менеджера як і раніше залишилася на рівні минулих років - в FlashGet немає навіть опції отримання розміру файлу до початку завантаження, не говорячи вже про часткове закачування Zip-архівів або підтримки відеосервісів. Звичайно, базові функції ПО подібного класу в FlashGet на місці: багатопотокове закачування, гнучке регулювання пропускної спроможності з'єднання, простенький планувальник. Але цього явно недостатньо для того, щоб програма претендувала на титул кращої в своїй категорії, та і робота з багатьма популярними файловими хостингами в FlashGet теж далека від ідеалу. Проте, перед нами непоганий комплекс з менеджера скачування файлів і р2р-клієнта, який сповна підійде для невимогливого користувача, але є і кращі утиліти в цій категорії.


  + Універсальний «комбайн» з менеджера закачування, BitTorrent- і eMule-клієнта
  - Відсутність істотних оновлень впродовж декількох років
  Вердикт: 4 балли

  Free Download Manager Програма для скачування файлів - Free Download Manager - неймовірно, але факт - під настільки непоказною назвою ховається на рідкість потужна і функціональна утиліта, що багато в чому обігнала навіть хвалений Download Master. До послуг користувача підтримка популярних файлових хостингів , вбудовані torrent-клієнт і HTML-«паук», спеціальний Upload manager для миттєвого завантаження файлів на хостинг WikiFortio (до 100 МБ) - чого бажати ще? На окремий комплімент заслуговує практично ідеальна робота FDM з багаточисельними відеосервісами - просто додайте URL сторінки з кліпом, все інше утиліта зробить сама. Якщо ж формат FLV (у якому закодовані відеоролики на YouTube і подібних до нього сервісах) вам не до душі, то FDM дозволить перетворити його у доступніший AVI або WMV за допомогою вбудованого перекодувальника відео. Відмінно розробники попрацювали і над інтерфейсом - інтуїтивний, простий і не переобтяжений непотрібними віконцями, він ні в чому не поступається своєму «тюнингованому» побратиму з DM. Завершує картину вбудована пошукова система «дзеркал», часткове завантаження Zip-архівів, зручний менеджмент викачаних файлів і навіть портативна версія для ентузіастів, що звикли все носити з собою на флешці. Мабуть, єдиний (і те неістотний) мінус утиліти - не найкращий планувальник, що серйозно поступається своїм побратимам з DM і ReGet, і саме цей нюанс не дозволив їй претендувати на лаври лідера. У всьому іншому - чудова альтернатива Download Master!


  + Значна функціональність; зручний інтерфейс
  - Планувальник потребує доопрацювання
  Вердикт: 5 баллів

  Orbit Downloader Програма для скачування файлів - Orbit Downloader - не дивлячись на невибагливий зовнішній вигляд, це один з найбільш потужних менеджерів закачування. Самі розробники називають своє дітище social media downloader, як би підкреслюючи його відповідність духу Web 2.0 і багаточисельних WWW-сервісів, запущених під його егідою, - MySpace, YouTube, Google Video і так далі. Не гірше в Orbit Downloader справи йдуть і з традиційним сегментом мережі - просунутий алгоритм пошуку «дзеркал», що базується на р2р-технологіях, відмінна робота з Rapidshare і ще майже півсотні інших подібних хостингів, підтримка потокового відео і аудіо (MMS- і RTSP-протоколи), інтеграція з популярними браузерами і тому подібне. Предметом особливої гордості творців є мінімальні системні вимоги програми - всього 3 МБ споживаної оперативної пам'яті і 3% загрузки процесора під час закачування - видатний показник. Що ж до недоліків, то в Orbit Downloader їх практично немає, не рахуючи вже згадуваного вище простенького інтерфейсу, що багато в чому нагадує класичний FlashGet, хоча це швидше плюс, чим мінус. Ну і звичайно, після ідеальних DM і FDM тут також хотілося б побачити потужний планувальник, FTP-клієнт і ряд додаткових функцій по роботі з відео - раз вони є у конкурентів, то чому їм би не з'явитися в Orbit? Разом - заслужені 4 бали і прекрасний вибір для малопотужних ПК, де на рахунку кожен мегабайт пам'яті і мегагерц процесора.

  + Краща з існуючих утиліт для роботи з файловими сховищами і відеосервісами
  - Не перешкодив би FTP-клієнт; слабенький планувальник
  Вердикт: 4 балли

  ReGet Deluxe Personal Програма для скачування файлів - ReGet Deluxe Personal - як і раніше чудово справляється із завантаженням файлів навіть з найпроблематичніших веб-хостингів, підтримує всі відомі протоколи (/HTTPS/HTTP/FTP/MMS/RTSP) і надає практично необмежені можливості по налаштуванню параметрів кожного закачування. Родзинкою програми по праву вважається потужний планувальник, що не поступається по функціональності окремим комерційним утилітам, а FTP-клієнт і FTP-пошуковик вигідно відрізняють ReGet від інших конкурентів. Звичайно, до ідеалу ReGet Deluxe доки далеко - зокрема, окремі елементи інтерфейсу потребують подальшої поліровки, та і підтримка новомодного завантаження флеш-відео з YouTube і інших відеохостингів була б зовсім не зайвою. З іншого боку, з Rapidshare ReGet Deluxe працює відмінно, економно витрачає системні ресурси, а по загальній функціональності як і раніше тримається на лідируючих позиціях. Розумний вибір для прагматичного користувача.


  + Потужний і зручний download manager
  - Не уміє викачувати відео з YouTube і подібними до нього сервісами
  Вердикт: 4,5 балла

  Інші безкоштовні менеджери закачування

 • Fresh Download - одна з перших безкоштовних утиліт в своїй категорії, сьогодні Fresh Download вже не дивує ні функціональністю, ні інтерфейсом. Підтримка файлових сховищ або YouTube відсутня, та і досить безглузда система відкриття кожного завдання в новому вікні не сприяє комфортності роботи. Проте, якщо вас не цікавлять віяння Web 2.0, Fresh Download може виявитися гідним уваги.
 • Download Accelerator Manager - черговий кандидат на звання штатного менеджера закачування, але з традиційно слабеньким планувальником. Крім того, в безкоштовній версії утиліти є ряд неприємних обмежень, що не кращим чином позначаються на зручності роботи з нею. На щастя, з відеосервісами жодних проблем не виникло, і це частково реабілітовує цю програму для скачування. Для функціонування DAM потрібний .NET Framework 1.1.
 • P.S. Можливо вас зацікавлять спеціалізовані програми для скачування фільмів.

  •Редактировать

  Раніше Програми перекладачі: 3 безкоштовні утиліти для перекладу тексту | Пізніше Програми для чистки комп'ютера (реєстру та диску)

  Коментарі (2) на публікацію “Програми для скачування файлів: безкоштовні менеджери загрузок”

  1. Van пише:

   Зараз браузери вже досягають рівня, коли окремне програмне забезпечення для скачування файлів не дуже й потрібно. Тобто у програм ще є спеціальні речі, яких не має сучасний браузер, але їх стає все менше та менше.

  2. admin пише:

   Насправді браузерам ще ой як далеко до спеціалізованих качалок. Все що вони можуть - це просто скачати файл (з докачкою) по заданому урл. Ну, ще можуть торрент скачати (опера наприклад)..і цим їх функціонал фактично обмежується. Інша справа, що у 90% випадків для звичайних задач хватає браузера...

  Залишити коментар

  Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти