Програми для складання і вирішення кросвордів

Категорії статей: інше ; 27.03.2013

Зараз вже мало хто пам'ятає, що основним видом інтелектуального відпочинку в докомпьютерну еру було вирішення кросвордів і всіляких логічних завдань, які удосталь зустрічалися на з'єднання газет і журналів. Не втратили кросворди своєї актуальності і в даний час, а за допомогою спеціальних програм процес їх розгадування стане куди приємнішим і легшим. Програма для складання і вирішення кросвордів Cross+A

Прекрасна програма для вирішення логічних головоломок і кросвордів будь-якої складності! Величезна база слів (понад 95 тис.) допоможе впоратися з самими зубодробильними задачками, а додаткові словники абревіатур, синонімів і фразеологізмів дозволять блиснути ерудицією в будь-якій неординарній ситуації. Ну а власники зареєстрованої версії програми у вигляді бонуса отримають збірку російських і українських прислів'їв і приказок.

Проблема, з якій часто стикається середньостатистичний любитель кросвордів - це відтворення терміну по одній або декількох буквах. Завдяки Cross+A це не відніматиме у вас багато часу, досить просто вказати кількість знаків і відомі букви, а далі вже справа техніки. Утиліта автоматично знайде в своїй базі слова, що відповідають заданим критеріям, і користувачеві залишається лише вибрати потрібне. Існує навіть спеціальний пошук зашифрованих слів по опису, а також за шаблоном, що в більшості випадків гарантує миттєвий успіх.

Проте можливості Cross+A зовсім не обмежуються одними кросвордами. З таким же успіхом їй піддаються і анаграми (тобто слова, утворені перестановкою букв), і зчеплені слова, що мають загальну частину (типу фото/граф/оман), не говорячи вже про таку банальну річ, як складання ланцюжків слів, що відрізняються один від одного однією або декількома буквами.

Ще одна популярна забава, що часто зустрічається на з'єднання спеціалізованих збірок головоломок - пошук значимих слів в сітках, заповнених буквами. Не менші труднощі ентузіастам можуть створити і криптарифми (математичні вирази, в яких цифри замінені буквами, наприклад: РЕШИ+ЕСЛИ=СИЛЕН ? 9382+3152=12534), але для Сross+a це теж не проблема. Головний же сюрприз, потужні засоби для створення і вирішення нонограмм (японських кросвордів), що ні в чому не поступаються спеціалізованим продуктам.

На жаль, програма не безкоштовна і в демо-версія дозволяє працювати лише із словами до шести букв, а редактор японських кросвордів обмежений полем 20х20 кліток. Але враховуючи щонайширші можливості, Cross+A сповна вартує своїх грошей.

  Технічні характеристики:
 • Shareware.
 • Вердикт 5
 • Розробник Сергій Кутасов
 • Web-сайт http://www.cross-plus-a.com/
 • Розмір 3,3 MB
 • +Широкі можливості для рішення практично будь-яких логічних головоломок
 • - Платність


 Програма для складання і вирішення кросвордів Crossword Forge

Симпатична зарубіжна утиліта для складання кросвордів і пазлів, що прекрасно розуміє всі основні європейські мови, у тому числі російську. Робота з Crossword Forge не викличе жодних проблем навіть у початківців. Потрібно лише ввести опис слів майбутньої головоломки, так само як і самі слова, а після закінчення цього процесу досить просто натискнути кнопку Create puzzle, і програма автоматично згенерує новий кросворд за нашими даними. Звичайно, до професійних, геометрично ідеальних він недотягує, але хіба це зменшить його цінність і інформативність? Сподіваємося, що подібні нюанси будуть виправлені в наступних версіях програми.

Наступна цікава функція Crossword Forge, це складання пазлів, тобто маскування слів в, здавалося б, незрозумілій мішанині букв і символів. Правила роботи з ними аналогічні, користувач складає список термінів, а утиліта автоматично розкидає їх пазлу і створює окремий ключ відповідей. Якщо не хочеться вводити всі позначення уручну, а є готова база даних.Закінчену головоломку можна роздрукувати або експортувати у вигляді малюнка або PDF-документа.

  Технічні характеристики:
 • Shareware
 • Вердикт 4
 • Розробник SOL Robots
 • Розмір 2,32 MB
 • + Простота використання; створення пазлів і кросвордів буквально одним клацанням миші
 • - Кросворди за якістю поступаються професійним задачкам


 Програма для складання і вирішення кросвордів Кросворд 1.4

Ще одна цікава російська розробка для складання і вирішення класичних кросвордів, але цього разу, абсолютно безкоштовна. Кросворд може працювати як в повністю автоматизованому, так і в ручному режимі. Якщо ви хочете самі розгадати головоломку, то автоматичний варіант буде оптимальним. Сітка і набір слів створюються випадковим чином, так що вірогідність повторень близька до нуля. Пара клацань миші, і новий кросворд, здатний зайняти вас не на одну годину, готовий!

Хочете створити авторський твір? Тоді варто зупинитися на ручному режимі. Тут користувач задає структуру майбутньої сітки (програма автоматично домальовувала дзеркальні відображення рядків і колонок, так що по симетрії ваше творіння не поступатиметься професійним аналогам). Друга особливість - додавання легенди, тобто питань і відповідей на них. Тут можна теж покластися на програму, завдяки солідному словнику вона впорається з будь-яким завданням.

Після цього залишається або відразу зайнятися кросвордом, або, якщо ви хочете узяти його з собою в дорогу, роздрукувати на принтері для подальшого розгадування класичним способом, олівцем по паперу.

  Технічні характеристики:
 • Freeware
 • Вердикт 5
 • Розробник Олег Записних
 • Розмір 1,49 MB
 • + Безкоштовний; автоматичне і ручне створення кросвордів; повнофункціональна підтримка російської мови
 • - Немає

Інші програми для роботи з кросвордами

Crossword Wizard - простенька програмка без особливих вишукувань для напівавтоматичної генерації кросвордів: користувач малює сітку, а заповнює її вже сама утиліта. Підтримує російську і англійську мови, безкоштовна.

PikOCross - відмінна безкоштовна програма для вирішення кросвордів і анаграм, отакий полегшений варіант Cross+A. Є пошук за шаблоном , а максимальний розмір слова обмежений 19 символами, більш ніж достатньо. З анаграмами ще простіше: вводимо послідовність букв, і PikOCross тут же видасть весь список слів, де вони зустрічаються в різних комбінаціях.

•Редактировать

Раніше Програми для створення меню DVD дисків | Пізніше Програми для відновлення та ремонту відеофайлів

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти