Програми для створення ігор: безкоштовні ігрові двигунці для розробки 2D/3D ігор

Категорії статей: графіка та анімація ; 20.03.2014

Раніше ми зачіпали тему безкоштовних ігрових двигунців, - програми для створення ігор. У цьому огляді я вирішив розглянути серйозніші ігрові двигунці CRYENGINE 3, Unreal Engine. А також поглянемо на нову версію Unity3D.


CryEngine3


програма для створення ігор CryEngine3 CryEngine3 (скачати) - безкоштовний ігровий двигунець, створений компанією Crytek, яка випустила першу версію двигунця в 2002 році. Третя ж версія з'явилася в 2009 році. Світова популярність цього двигунця виправдана вражаючими графічними показниками ігор, деякі з яких виглядають неймовірно фотореалістично.

CryEngine3 вікно редактора FarCry3 - приклад гри на CryEngine undead labs - приклад гри на CryEngine

Можливості:

 • Кращою демонстрацією можливостей я вважаю вже готові ігри і тут в CRYENGINE 3 є чим похвалитися. За весь час цей двигунець використовувався розробниками таких ігор як Far Cry, Crysis і AION. Звичайно ж, список створених ігор значно більше, але я привів найбільш відомі ігри.
 • CryEngine 3 є кроссплатформенным двигунцем і підтримує РС, PlayStation ® 3 і Xbox 360 ™.
 • Імпортувати текстури можна з 3ds max, maya а також з попередніх версій двигунця.
 • Процитую слова засновника компанії Цеват Ерлі: "двигунець був готовий ще 3 роки тому. У нас давно є просунута система часток, GPU-рендеринг, Deferred shading, тесселяція, підтримка DX11 і так далі" - Дійсно, реальні приклади створених ігор, свідчать про це.

Приклади ігор: на офіційному сайті представлені найбільш популярні ігри на CRYENGINE http://cryengine.com/showcases

З чого почати?

SDK скачується у вигляді архіву, без інсталятора. У архіві міститься декілька тек, кожна з яких має своє призначення. Наприклад, для запуску редактора використовуйте теки bin32 або bin64 (залежно від розрядності вашої системи). Файл редактора - editor.exe, ну а для перегляду результату - launcher.exe.

Власне це невелике пояснення для, так би мовити, старту, все інше Вам розповідять багаточисельні відеоуроки. На щастя, даний двигунець виявився дуже популярним і для нього є ціле російськомовне ком'юніті (посилання нижче), тут Ви знайдете навчальні матеріали і зможете поставити питання. Це, поза сумнівом, грає на користь двигунця для російськомовних розробників, адже процес розробки гри не такий і простий, і не обходиться без ознайомлення з технічною документацією.

Обмеженість безкоштовної версії полягає в тому, що Ви не зможете отримати ліцензію і поширювати (продавати) розроблену Вами гру.

Мова інтерфейсу: Англійська

Відеоуроки по CRYENGINE 3 Free SDK, Відеоуроки по CRYENGINE 3 D2idea.


Unreal Development Kit (UDK)


програма для створення ігор Unreal Development Kit (UDK) Unreal Development Kit (UDK) (скачати) , Unreal - саме це слово розробники Unreal Engine вирішили використовувати не лише в назві двигунця, але і в назві деяких ігор - "Unreal ", Unreal Tournament, Unreal Championship. У числі випущених продуктів присутні також Mass Effect, XCOM, Borderlands 2 і ще більше сотні ігор, що отримали світове визнання.

Головне вікно редактора UDK DMC devil may cry Mass Effect

Можливості:

 • Unreal Engine є кроссплатформенным двигунцем і підтримує IBM РС-сумісні комп'ютери, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, Android. Якщо бути точніше, розробити гру Ви зможете на Windows, а запустити отриманий продукт на вищеописаних ігрових консолях і звичайно ж самій Windows.
 • Двигунець оптимізований під створення шутеров, але також підійде для інших жанрів, наприклад, ММО ігор.
 • Графіка на дуже високому рівні. Висока деталізація тіней і світла. Присутня система розрахунку освітлення Unreal Lightmass.
 • Вбудований редактор має величезний набір вбудованих інструментів, серед них FACEFX Studio (анімація обличчя), редактор "мешів", Unreal Facade (розробка архітектури і будівель), Unreal PHAT (робота з фізикою) а також редактори анімації, текстур, звуків, рівнів, ландшафту та інше.
 • Скріптинг здійснюється на мові Unreal Script, яка включає безліч функцій, що спрощують розробку 3D ігор. Не дивлячись на деякі труднощі на зразок спадкоємності класів, зовнішній вигляд коду на Unreal Script схожий на той же C/C++.

Приклади ігор: ось плюс до того, що вище написав - https://www.unrealengine.com/showcase

Мова інтерфейсу: Англійська

Відеоуроки по Unreal Development Kit


Unity3D


програма для створення ігор Unity3D Unity3D (скачати) - двигунець, що нестримно набирає популярність серед новачків. Причина тому сповна природна - легкість і інтуїтивність, як інтерфейсу, так і в цілому системи конструювання гри. Маса відеоуроків і якісна документація дають додаткову перевагу цьому двигунцю. У роботі Unity3D досить продуктивний і стабільний.

редактор Unity3D Bad_Piggies race_unity3d MechWarrior Tactics приклад гри Dead Trigger приклад гри на Unity3D

Можливості:

 • Мультіплатформеність ігор і самого двигунця. Підтримуються Android, iOS, Blackberry, Windows XP/Vista/7, OSX, Wii, Playstation 3, Xbox, Flash, Web Player. Особливо хочеться підкреслити веб-плагін, адже тепер можна грати в створені 3D ігри прямо в браузері, нижче з прикладами ігор я привів посилання.
 • Охоплені практично всі жанри сучасних ігор, це дійсно вражає (http://unity3d.com/gallery/made-with-unity/profiles/)!
 • Спрощений імпорт текстур, звуків, шрифтів. Для імпорту досить перетягнути елементи в теку з текстурами на панелі двигунця. Підтримувані формати: JPEG, TGA, IFF, PNG, GIF, BMP, PICT, PSD, TIFF (зображення); COLLADA, 3DS, FBX, DXF (3D моделі); MP3, OGG, IT, S3M, AIFF, WAV, MOD, XM (аудіо).
 • Скріптинг. Скрипти можна писати на JavaScript, C# і діалекті Python'а під назвою Boo. Найчастіше код пишуть на JavaScript, до того ж, практично вся довідка до Unity містить приклади саме на JavaScript. Перевірити роботу скрипта можна відразу в грі, не покидаючи вікна Unity.
 • Графічна система добре оптимізована і працює на DIRECTX(включає підтримку DIRECTX 11) і OPENGL. Є підтримка "відкладеного" освітлення(Deferred Shading) і тіней в реальному часі. Так само присутні вбудований генератор ландшафтів і вбудований редактор шейдерів.
 • Якщо хочете розробляти гру в команді, для Вас в двигунці передбачена система спільної розробки - Asset Server.

Приклади ігор: Bad Piggies, Wasteland 2. У деякі ігри можна пограти прямо на сайті Unity (потрібна установка спеціального плагіна UnityWebPlayer)

Мова інтерфейсу: Англійська

Підсумуємо. Що вибрати?

Зрозуміло, для вибору двигунця Ви повинні чітко знати, під яку платформу збираєтеся розробляти гру. Під мобільні платформи вибирайте між Unity3D і Unreal Development Kit(UDK). Найбагатший вибір платформ в Unity3D: Android, iOS, Blackberry, Windows XP/Vista/7, OSX, Wii, Playstation 3, Xbox, Flash, Web Player(у безкоштовній версії більшість платформ виключені).

***Жанр гри:

На цих трьох двигунцях можна зробити гру будь-якого жанру, але CRYENGINE 3 і UDK будуть більш орієнтовані на FPS(шутери). Гоночні симулятори - UDK, так як там краще справи з фізикою, але і Unity також підійде.

***Навчання/Інтерфейс:

Скріптинг є невід'ємною частиною розробки гри і Unity тут на висоті. Розібратися з написанням простих скриптах у деяких новачків виходить навіть без документації. Що стосується навчального матеріалу, в рунеті його вистачає для всіх вищеописаних двигунців, але Unity3D і тут лідирує.

***Графіка:

У огляді наведені приклади готових продуктів, вже їх вистачає, аби зробити висновки. CRYENGINE 3 перевершує конкурентів, але не можна говорить про явну перевагу. Unity в безкоштовній версії не містить багатьох технологій, повний список можливостей дивіться тут - https://store.unity3d.com/ (кнопка "read more" "License Comparison")

Вибирайте двигунець виходячи зі своїх потреб і знань. Варто все-таки спробувати кожен і вибрати те, що Вам ближче і простіше.

•Редактировать

Раніше Програми для аналізу зайнятості дисків | Пізніше Програми для блокування реклами в інтернеті

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти