Програми для телефона: 10 кращих програм для мобільного

Категорії статей: інше ; 14.12.2011

Програми для телефонаВ інтернеті можна зустріти величезну кількість всіляких програм для мобільних телефонів. Виникає питання про те, яку програму встановити і яким сервісом скористатися. Пропонуємо вам топ-10 найкращих програм для телефона.

Мати мобільник ще не означає використовувати всі його можливості. Як правило, після покупки телефону багато хто розуміє, що йому не вистачає ICQ-клієнта, ергономічної програми для перегляду електронної пошти, функціонального музичного плеєра і ще багато чого іншого.

Автор цього матеріалу, як і десятки тисяч мобільних користувачів, зіткнувся з проблемою браку важливих утиліт. Що ж робити, потрібно шукати!

Пошук дозволив знайти з сотню різних утиліт і програм, які можуть перетворити мобільний телефон мало не на повноцінний комп'ютер: пошта, «аська», органайзер, аудіо і відео і т. д., ( дивись також статтю програми для iPhone ). При цьому велику долю додатків можна було викачувати абсолютно безкоштовно. Ще частина - вдавала із себе ознайомлювальні версії. При цьому була відмічена одна цікава особливість. Найбільша кількість програм могла бути встановлена на платформу Symbian OS, тобто Nokia S60 [як *.sis файли так і Java - *.jar і *.jad], трохи менше на Windows Mobile. Для пристроїв Samsung, LG і Motorola програм знайшлося у декілька разів менше, і в основному це були Java-пристосування.

За підсумками тестів всіх цих багаточисельних утиліт і програм вдалося скласти невеликий топ-рейтинг найцікавіших і необхідніших застосувань практично в кожному мобільному телефоні.

ЕЛЕКТРОННА ПОШТА

Мабуть, серед всіх поштових клієнтів для мобільних телефонів найцікавішим і найзрозумілішим виявився «Gmail» компанії Google. Якщо у вас є аккаунт Gmail, то налаштовувати програму взагалі немає потреби. Інтерфейс дуже простий і зручний. З ним зможе розібратися будь-хто.

Окрім іншого, «Gmail» дозволяє переглядати прикріплені до повідомлення файли з різними форматами: фотографії [JPG, GIF], документи Microsoft Word™ [*.doc, *.xls, *.ppt], файли формату PDF. Ще в «Gmail» вбудований спам-фільтр. Є можливість пошуку листів, ярлики і фільтри для зручного сортування повідомлень, мітки.

Це застосування можна встановити в девайси Motorola, Apple, Samsung, Nokia, RIM, Sony Ericsson та ін., включаючи Windows Mobile платформу. Для того, щоб викачати програму зайдіть на сторінку «Gmail» і відправте собі SMS, із засланням на скачування. Або ж зайдіть за m.google.ru зі свого мобільного.

МЕССЕНДЖЕРИ

Спілкуватися завжди і скрізь! А раз так, то потрібно обов'язково обзавестися функціональним мессенджером. Благо, що вибір досить великий.

Зі свого боку для мобільних пристроїв на платформі Symbian OS [смартфони Sony Ericsson, Nokia S60, Samsung і Motorola] і Windows Mobile хочеться відзначити останнє оновлення популярного QIP PDA . Тепер окрім підтримки основного протоколу ICQ, програма працює з Jabber, що дуже радує. Ще в актив цієї програми варто занести підтримку проксі і можливість вибору точки доступу по замовчуванню. Ще вбудований антиспам, тонке налаштування алертів, а також підтримка російської і англійської мов. Цей мессенджер має дуже якісну підтримку з боку розробників.

Інтерфейс QIP PDA дуже зрозумілий і зручний. Користувачі по суті не відчувають різниці між комп'ютерною і мобільною версією. QIP PDA поширюється безкоштовно. Програму можна викачати з офіційного сайту.

А ось для несмартфонів кращим рішенням стане старий добрий «Jimm». «Jimm» - це Java-додаток, який дозволяє обмінюватися повідомленнями по протоколу ICQ. Викачати останню версію «Jimm 0.6» з оновленими протоколами для телефонів Nokia S40, LG, Motorola, Samsung, Sony Ericsson можна безкоштовно на цьому сайті.

КАРТИ І НАВІГАЦІЯ

Напевно, кожен з нас хоч би раз в своєму житті мріяв про особисту портативну карту. З новими технологіями це з мрії перетворилося на реальність. Кращими, на мою думку, є навігаційні програми для телефонів і комунікаторів - «Яндекс.Карти» і «Google Maps».

Обидва застосування, по суті, є інтерактивними картами крупних міст світу. Навігація по ним відбувається або через GPS-супутники, або через EDGE/3G-інтернет з мобільного пристрою. Обидва сервіси показують дома, вулиці і інші об'єкти на картах 20 міст в Яндекса і 50 міст в Google. Окрім самих карт доступні супутникові знімки місцевості, інформація про пробки і вільні дороги.

Функція «Моє місце» показує поточне місце розташування на карті, зазвичай в межах 1000 метрів, тому ви можете визначити, де ви знаходитеся, навіть без GPS. Карти Google для мобільних пристроїв також підтримують вбудовані приймачі GPS і можуть зв'язуватися з датчиком GPS по каналу Bluetooth, аби точніше визначити місце розташування користувача. Функція "Моє місце" розпізнає дані від найближчих до вас веж мобільного зв'язку.

Ці корисні програми також поширюються безкоштовно. Їх можна викачувати і встановлювати практично на всі сучасні мобільні телефони і комунікатори. Викачати «Яндекс.Карти» можна по цьому послиланню , програма «Google Maps» доступна тут .

БРАУЗЕРИ

Практично всі вбудовані в мобільні девайсы інтернет-браузери володіють украй малою функціональністю. В більшості випадків HTML-сторінки «розколбашує» так, що ділі нікуди. Виключенням з правил залишається, мабуть, лише Safari в Apple iPhone.

Аби не псувати очі, не намагатися привчити себе до незрозумілої верстки і відображення графіки потрібно просто встановити альтернативний браузер. А вибрати є з чого.

Компанія «Opera» представляє відразу два програмні продукти: безкоштовну «Opera Mini» і платну - «Opera Mobile». Перший це Java-застосування, яке можна встановити практично на будь-який пристрій. «Opera Mini» - альтернатива мобільному браузеру Opera, що надає користувачам доступ в Інтернет з тих мобільних телефонів, для яких часто неможливе використання звичайного браузеру.

Викачати «Opera Mini» можна за цією адресою .

Другий сервіс - більш просунута версія для мобільних гаджетів. «Opera Mobile» - найшвидший і безпечніший браузер для мобільних телефонів з програмним забезпеченням S60 і Windows Mobile. Завдяки використанню технології оптимізації контента для маленьких екранів, браузер Opera Mobile надає доступ до сайту, точно так, як і при роботі на персональному комп'ютері. Прощай «розколбас» сторінок і графіки!

Варто відзначити, що ознайомлювальна версія «Opera Mobile» на 30 днів доступна на корпоративному сайті . Її можна без проблем викачати і встановити на свій девайс. Після цього терміну необхідно купити ліцензію у компанії-розробника.

ЧИТАННЯ НОВИН

Все більшої популярності набувають новинні RSS-стрічки. Мода на читання новин торкнулася і мобільників. Однією з вельми корисних програм є «Новини» від Google. Функціональність цього сервісу включає пошук новин з певної тематики. Всі новини можна сортувати за джерелами, темами і датами. Під користувача мобільника створюється персональна сторінка новин. Невелика, але дуже корисна утиліта «Новини» від Google доступна тут .

ЧИТАННЯ КНИГ

Любителі почитати книгу оцінять зручність і функціональність програми «QReader». Ця утиліта для смартфонів Nokia S60, що дозволяє читати книги різних форматів прямо на смартфоні, перегортати екран, міняти кодування і багато що інше.

«QReader» підтримує формати *.tcr, *.txt, *.pdb, *.prc, *.fb2. З особливостей варто відзначити, маленьку ресурсоємність, авторозставляння перенесень в тексті, пошук, підтримку zip-архівів. У версії «QReader» 1.96 з'явилася підтримка сенсорних дисплеїв [тобто програмою можна користуватися на Nokia 5800 і N97].
«QReader» можна викачати безкоштовно в цього ресурсу .

Ще одна корисна програма - Djvu Reader v.1.0 alpha. Додаток призначений для перегляду досить популярного формату - Djvu на смартфонах Symbian. Взагалі ж Djvu - технологія стискування зображень з втратами, розроблена спеціально для зберігання документів, що сканують, - книг, журналів, рукописів і іншого з великою кількістю формул, схем, малюнків. «Djvu Reader v.1.0 alpha» можна викачати безкоштовно тут .

ФОТОРЕДАКТОРИ

Серед телефонних фотосервісів виділяються програмні продукти від Google і Яндекс. «Мобільні Яндекс.Фотки» - додаток для швидкого завантаження фотографій з мобільного телефону на сервіс «Яндекс.Фотки».

Альтернативою виступає «Picasa for mobile». Утиліта дає можливість перегляду і пошуку фотографій, а також обмінюватися фотознімками зі своїми друзями. Як додаткова опція - створення слайд-шоу прямо в своєму телефоні і пошук по базі Picasa. І у тому, і в іншому випадку для завантаження фотографій необхідне підключення до інтернет.

Обидві програми безкоштовні, викачати їх можна тут: Google і Яндекс.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

У режимі реального часу за погодою можна стежити встановивши сервіс «Яндкс.Погода». Для цього досить зайти по m.ya.ru/weather з мобільного телефону і вибрати відповідного типу відображення інформації, а також місто.

ПЕРЕКЛАДАЧІ

У повсякденному житті періодично виникає необхідність в словниках іноземних слів. Все це перестає бути проблемою з наявністю якісного перекладача в мобільному. Тут вартує зазначити, що безкоштовних і по-справжньому якісних перекладачів знайти в мережі не удалося. З комерційних зразків понад усе сподобався «ABBYY Lingvo» для мобільних пристроїв.

«ABBYY Lingvo» для мобільних пристроїв - це словник для смартфонів, комунікаторів і КПК, який дозволяє користуватися найповнішими сучасними розмовниками і словниками у будь-який час, навіть коли ПК або ноутбука немає під рукою. Вартість програми складає - 480 рублів.

СИСТЕМНІ ПРОГРАМИ І УТИЛІТИ

Системні програми і утиліти потрібні для того, щоб оптимізувати роботу мобільного телефону, смартфона і коммуникатора. До них відносяться файлові менеджери, які прискорюють доступ до окремих файлів і тек. Ще є архіватори, які дозволяють зменшувати розмір вихідних файлів.

Важливою буде також наявність вбудованого софту, що дозволяє здійснювати пошук інформації в пам'яті телефону: це можуть бути контакти, номери телефонів, а також текстові і графічні файли.
Дивно, але на деякі смартфони зараз встановлюють антивірусні програми.

Наостанок варто привести список найцікавіших ресурсів, де можна викачати програми для мобільних телефонів Motorola , LG, Samsung , Nokia і Sony Ericsson .

•Редактировать

Раніше Програми для обробки музики: 5 безкоштовних програм для редагування звуку | Пізніше Програми для iPhone: топ7 найкращих програм

Один коментар на публікацію “Програми для телефона: 10 кращих програм для мобільного”

  1. Intangle пише:

    Symbian OS, на якій поки що працюють більшість мобільних телефонів полвноцінна операційна система, тому і має програми на будь-який смак. Та зараз Android всі більше та більше набирає обертів. Він має ще більше можливостей.

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти