Програми першої необхідності для планшетів

Категорії статей: інше ; 22.03.2014

Як правило, на плашеті вже встановлений базовий набір утиліт - це і медіаплеєр, і календар, і засоби для доступу до соціальних мереж, і набір фірмових утиліт і сервісів Google (включаючи пошту, карти і доступ до Android Market). Проте для більш-менш досвідченого користувача цього набору додатків недостатньо.
Цей невеликий огляд якраз і присвячений подібним програмам - необхідним і по можливості безкоштовним.

Насамперед

Серед системних інструментів останнім часом досить популярні всілякі оптимізатори - вони видаляють з флеш-карт зайві файли, дефрагментируют пам'ять, контролюють 3G/Wi-Fi-трафік і стежать за акумулятором. Серед них, наприклад, Battery Dr Saver , яка стежить за зарядом акумулятора і здатна продовжити термін служби пристрою, дозволяючи включати і відключати деякі служби "Андроїда" (наприклад, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, засоби для синхронізації і ін.).

Не менш корисна і Android Assistant для моніторингу ключових параметрів системи - зайнятість пам'яті, завантаження процесора, ємкість батареї. Програма, крім того, надає засоби управління автозапуском і інструменти для видалення всякого сміття, включаючи кеш браузеру і тимчасові файли. Разом з нею йдуть і віджети - невеликі модулі, які працюють безпосередньо на Робочому столі "Андроїда". Схожі функції і в утиліти вітчизняного автора - Scleaner 0.22 від Романа Богачева. Хоча програма носить статус "бета ", вона прекрасно справляється з пошуком і видаленням файлів і тек на флеш-пам'яті, чистить кеш, резервує дані і дозволяє збирати детальні відомості про систему.

Якщо немає потреби у таких комплексних інструментах, то можна звернути увагу на утиліти Startup Cleaner і Startup Cleaner Pro для оптимізації завантаження телефону з можливістю налаштування додатків, що запускаються при його включенні. Тим самим швидкість старту мобільників і планшетів трохи зростає. До бажаних системних програм відносяться і менеджери додатків, що дозволяють перемикатися між програмами і надають засоби для їх видалення. Це, наприклад, утиліти SystemApp Remover , AppRemover і подібні .

У всіх деталях

На мультимедійних і графічних програмах, а також на засобах для роботи з файлами ми зупинимося детальніше. Створені для "андроїдних" мобільників, вони прекрасно працюють і на планшетних ПК. При цьому уміють набагато більше, ніж стандартні програвачі або в'ювери.


програма для планшета -  Qqplayer Qqplayer (скачати)

Досить цікавий плеєр, що працює на різних версіях "Андроїда" починаючи з 1.5. На відміну від штатного медіапрогравача, встановленого в системі, він підтримує значно більше число форматів, включаючи AVI, FLV, MOV та ін. Програма розуміє субтитри, перемикання аудіотреків і, що саме головне, абсолютно безкоштовна. При запуску вона сканує каталоги у пошуках відеофайлів і формує деяку подібність відеотеки. Розробник плеєра родом з Китаю, проте російські ентузіасти вже давно локалізували продукт, замінивши малозрозумілі ієрогліфи російськомовними термінами. Втім, навіть з ієрогліфами інтерфейс програми не викликає проблем. Управляється вона пальцьовими жестами: з їх допомогою можна перемотувати записи і міняти гучність. Важлива гідність програми - відео крутиться вельми плавно навіть на досить малопотужних процесорах.

Розробник: Tencent
Розмір дистрибутива: 5 Мбайт
Умови поширення: Freeware


програма для планшета -  MoboPlayer MoboPlayer (скачати)

Ще один плеєр, що розуміє багато форматів, включаючи MKV, MOV та ін., деколи без попередньої конвертації. Підтримує субтитри в популярних форматах SRT, SAA. Програма відтворює широкомовне відео по протоколах HTTP, RTSP, крім того, надає засоби для організації плей-листів і медіабібліотек з можливістю пошуку і сортування. Як і у випадку з Qqplayer, цей плеєр управляється пальцьовими жестами: горизонтальні міняють гучність, а вертикальні прокручують треки і ролики. Інтерфейс програми досить простий - навігаційні кнопки в нижній частині екрану автоматично ховаються і не затуляють фільм.

Розробник: CloverTek Co., Ltd
Розмір дистрибутива: 3,1 Мбайт
Умови поширення: Freeware


програма для планшета -  Astro Player Astro Player (скачати)

Вельми компактний аудіоплеєр з хорошим функціоналом. Наприклад, дозволяє розставляти закладки, що особливо корисно тим, хто вважає за краще слухати на планшетах (та і на смартфонах) аудіокниги: перейшовши від однієї книги до іншої, можна потім повернутися до прослухування першої. У програмі є все необхідні фічі, характерні для подібного роду програм. Тут і налаштування режиму відтворення (послідовно і циклічно), зупинка звучання при витяганні навушників або голосових дзвінках, видалення непотрібних треків безпосередньо в програмі, завантаження обкладинок альбомів з мережі. Програма, крім того, підтримує плей-листи і багато-багато інших "цікавинок". Плеєр відтворює аудіоформати MP3, OGG, WMA, FLAC і навіть пару відеоформатів - MP4 і 3GP.

Розробник: Rosfactory
Розмір дистрибутива: 1,8 Мбайт
Умови поширення: Shareware (90 крб.)


програма для планшета -  FBReader FBReader (скачати)

"Читалка" FBReader відноситься до категорії програм must have - вона перетворює телефон або планшет на зручну електронну книгу. Її "андроідна" версія підтримує три основні формати - FB2 (в т.ч. упаковані в архів ZIP), ePub і MOBI. Вона уміє розставляти перенесення в словах, підключати зовнішні словники і навіть використовувати свої власні шрифти у форматі TTF, досить розмістити відповідний "фонт" у теці Fonts. Програма працює в двох режимах - "денному" (звичайному) і "нічному". У першому випадку текст книги відображується темним шрифтом на світлому фоні, в другому - використовується білий шрифт на чорному фоні. Книжки можна заливати на планшет уручну і копіювати в теку Books, а можна скачувати з мережі, з порталу litres.ru автоматично.

Розробник: Geometer Plus
Розмір дистрибутива: 2,2 Мбайт
Умови поширення: Freeware, Open Source


програма для планшета -  Cool Reader Cool Reader (скачати)

Програма Cool Reader розуміє ще більше форматів - серед них не лише FB2, ePub, але і HTML, CHM, RTF і ряд інших. Вона також дозволяє задавати шрифти, розміри, відступи, регулювати яскравість (операція виконується переміщенням в лівій частині екрану), переносити слова, а також підключати додаткові словники у форматах ColorDict і Fora Dictionary. У якості фону можна використовувати графічне зображення; як і в FBReader, доступний "нічний" режим відображення. Перегортання сторінок анімоване. Книги можна завантажувати з Мережі, з ресурсів, що підтримують технологію OPDS (Open Publication Distribution System). Ще однією корисною фішкою є виділення фрагментів тексту і перенесення їх в буфер обміну.

Розробник: Вадим Лопатін
Розмір дистрибутива: 1,9 Мбайт
Умови поширення: Freeware, Open Source


програма для планшета -  Adobe Photoshop Express Adobe Photoshop Express (скачати)

"Андроїдний" Photoshop Express, звичайно, не настільки функціональний, як його настільний побратим. Проте на планшеті навряд чи знадобиться професійний інструмент для обробки фотографій, а ось в'ювер з базовими засобами для маніпуляції картинками дуже згодиться. Програма може працювати як з локальними зображеннями, так і з графікою з мережі. У налаштуваннях вказуються логіни і паролі до соціальних мереж Facebook, TwitPic, а також до власного веб-сервісу Adobe. Вибрані картинки можна обертати, обрізувати, налаштувати яскравість і контрастність. На жаль, програма не переглядає вміст всіх доступних тек на підключеній до планшету флешце, тому картинки заздалегідь мають бути поміщені в теку Gallery. Але з цією невеликою незручністю цілком можна змиритися.

Розробник: Adobe Systems
Розмір дистрибутива: 1,3 Мбайт
Умови поширення: Freeware


програма для планшета -  QuickPic QuickPic (скачати)

Програма QuickPic - це дуже непоганий в'ювер картинок. Він вміє шукати і знаходити всі зображення, що зберігаються в пам'яті пристрою, і навіть показувати приховані теки із зображеннями. Всі знайдені файли супроводяться невеликою картинкою. Зображення можна переглядати окремо (якщо в теці декілька зображень, вони перегораються пальцьовим жестом уздовж екрану) або у форматі слайд-шоу з автоматичною зміною. Безпосередньо з програми через спливаюче меню (воно викликається тривалим натисненням на екран) можна обернути, перемістити картинку, переслати її по Bluetooth, електронній пошті або зберегти на сервері Picasa. Фішка програми - показ фотознімків поверх географічних карт.

Розробник: Alen Software
Розмір дистрибутива: 0,3 Мбайт
Умови поширення: Freeware


програма для планшета -  Astro File Manager Astro File Manager (скачати)

Не дивлячись на те, що багато з розглянутих вище програм оснащується власними засобами для перегляду файлів - будь то книги, відео або зображення, інколи виникає необхідність в універсальному файловому менеджері. Один з них - це безкоштовний однопанельний Astro File Manager, стилізований під звичний "Провідник" або Finder. У верхній частині вікна виводиться інструментальна панель з кнопками для навігації по теках, пошуку, перегляду, сортування, а під нею - список всіх доступних файлів і тек (у вигляді набору значків або класичного списку). Програма активно використовує систему контекстних меню, що з'являються при тривалому натисненні на елемент списку. Файли можна відкривати у встановлених в "Андроїді" додатках, для незнайомих форматів програма пропонує вибрати один з варіантів - текст, аудіо, зображення і відео. Згадаємо і те, що файловий менеджер надає обширне число налаштувань - можна вказати "домашню теку ", очистити кеш-буфер, встановити асоціації між типами файлів і додатками та ін. До речі, остання її версія, що вийшла в середині жовтня, локалізована.

Розробник: Metago
Розмір дистрибутива: 0,3 Мбайт
Умови поширення: Freeware


Кращі з кращих?

Які програми для "Андроїда" найкращі?. Звичайно, у користувачів тлумачення терміну "кращий" різне. Якщо, наприклад, необхідно підібрати програму для ведення невеликих заміток, списків справ, покупок і ін. (а подібна утиліта відсутня в дистрибутиві Android), то все залежить від ваших переваг. Ті, хто бажає зберігати дані локально, напевно скористаються зручною утилітою ColorNote Notepad або їй подібною. Якщо ж користувач не проти зберігати дані в"хмарі ", аби отримувати доступ до них з будь-яких девайсів (від смартфона до настільного комп'ютера), ту перевагу варто віддати сервісу Evernote, клієнт якого оновився порівняно недавно і працює на всіх без виключення "андроїдах". Аналогічні програми для "хмарних" сервісів випускають і інші компанії - є вони в "Яндекса ", Mail.ru, Dropbox і ін.

Серед кращих корисних програм, необхідних, мабуть, всім, можна назвати Adobe Reader для перегляду PDF-файлів, утиліту для читання і розпізнавання QR-кодів - QR Droid. Для зв'язку згодиться клієнт Skype або всілякі "аськи" - Qip Mobile або ICQ Mobile.

Для перегляду веб з автоматичною компресією даних за допомогою "хмарного" сервісу щонайкраще підходить Opera Mini, альтернативою штатному браузеру є мобільний Firefox 7.0.

Для персоналізації "Андроїда" у Android Market доступні у великій кількості "живі шпалери ", віджети (аналоговий і цифровий годинник, погода, альтернативні інструменти для запуску софта, пересилки SMS і ін.). То ж можна сказати про офісні утиліти, софт для автоматизації різних бізнес-завдань, включаючи планування, фінансовий облік, управління проектами і т. п., і звичайно ж, про "планшетні" іграшки.

Витративши декілька днів на пошук програм, керуючись їх описом, оцінками і відгуками, кожен напевно складе власний джентльменський набір кращих утиліт для планшетів на "Андроїді".

Звідки софтина?

Насправді питання не дуже актуальне для сучасних мобільних платформ - всі вони, у тому числі і Google Android, давно обзавелися онлайновими магазинами з безліччю платних і безкоштовних утиліт. На "андроідному" планшеті, домашньому екрані або сторінці із списком додатків неодмінно присутній значок з написом "Маркет" - він і запускає утиліту для навігації по магазину. Але тут є один нюанс.

Свою величезну популярність Google Android завоював не в останню чергу завдяки великому числу підтримуваних конфігурацій кінцевих пристроїв. З іншого боку, фрагментованість платформи через відмінності в апаратній начинці (таких як роздільна здатність екрану і ряд інших особливостей) деколи утрудняє відладку і успішну роботу на конкретному девайсі. Незрідка розробники просто відключають доступ того або іншого гаджета - переглядаючи каталог з певного мобільника або планшета, можна і не зустріти потрібної програми. Втім, в цьому випадку додаток, швидше за все, можна знайти на сайті розробника у вигляді файлу з розширенням APK, який треба лише перенести на планшет і встановити.

І наостанок невелика порада: інсталюючи софт, користувачеві слід бути уважним - при установці повідомляється, до яких ресурсів звертається програма. І якщо утиліта або гра "лізе" куди не слідує, то це вже привід занепокоїтися - можливо, з нею не все гаразд.

•Редактировать

Раніше Як зробити скрін: програми для створення скріншотів | Пізніше Гарячі клавіші Windows 7

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти