Робота на ноутбуку - правильне використання ноутбука

Категорії статей: Ноутбуки ; 03.07.2010

Організації робочого місця комп'ютерного користувача присвячено безліч статей як в офф-лайн журналах, так і в мережі Інтернет. У них розказано, як потрібно орієнтувати дисплей, розміщувати клавіатуру і так далі. Проте подібні публікації, як правило, описують роботу з настільним комп'ютером. Статей же про правильне використання ноутбука значно менше.

Можливо, вважається, що ноутбуки не дуже відрізняються від своїх стаціонарних побратимів. Але це вірно лише частково. При всій схожості їх характеристик і можливостей поводження з ноутбуком має ряд особливостей. Спробуємо розібратися в них.

Головне, про що не варто забувати власникові ноутбука, - правильне положення ноутбука - таке, аби доступ до вентиляційних отворів, роз'ємів і приводів не був утруднений. З цієї точки зору розміщення його на колінах не дуже вдале і може привести до перегріву окремих компонентів ноутбука. Крім того, зручна постановка рук на клавіатурі здатна значно понизити стомлюваність при тривалому наборі і редагуванні тексту.

Потрібно брати до уваги, що вбудовані вказівні пристрої - тачпад або міні-джойстик - можуть виявитися набагато зручніше (у “польових” умовах), ніж традиційна миша, особливо якщо використовувати всі їх можливості, про які дехто навіть не здогадується. Необхідно враховувати і те, що в ноутбуку є елементи, з якими потрібно обходитись особливо акуратно: LCD-матрица, петлі верхньої кришки, клямки корпусу і ін. Їх легко зламати при надмірних навантаженнях, а це приведе в непридатність весь ноутбук. Обережність потрібно проявляти і при догляді за ноутбуком, застосовуючи для цього лише спеціальні засоби - чистячі склади і безворсові серветки.

 Робота на ноутбуку - правильне використання ноутбука

Слідуючи нашим рекомендаціям, можна не лише значно підвищити зручність роботи, але і продовжити термін служби ноутбука. Втім, про все по порядку:

 • Все починається з розміщення ноутбука. Головне при цьому - забезпечити циркуляцію повітря через вентиляційні отвори. Інакше можливий перегрів.
 • Ноутбуки з двома клямками верхньої кришки потрібно відкривати двома руками одночасно, прикладаючи рівні зусилля і не допускаючи перекосу дисплея.
 • Ноутбук з однією клямкою відкриваємо однією рукою посередині кришки. При цьому слід уникати різких рухів - петлі корпусу прослужать довше.
 • Якщо кисті вільно лежатимуть на опорі для долонь, а передпліччя розташовуватися паралельно клавіатурі, руки довго не втомлюватимуться.
 • Положення пальців при роботі з міні-джойстиком: вказівний на самому пристрої, великий служить для натиснення кнопок і прокрутки.
 • Деякі моделі ноутбуків, обладнані міні-джойстиком, підтримують функцію Press-to-Select. Вона активізується в налаштуваннях миші в “Панель управління”.
 • Прискорити запуск часто використовуваних программ допоможуть програмовані кнопки. Зазвичай вони розташовані зверху або зліва від основної клавіатури.
  Кожній програмованій кнопці можна призначити запуск певної програми або сайту. Ці налаштування доступні в меню “Панель управління” > “Клавіатура.
 • Після належного розміщення ноутбука відносно користувача і включення пристрою регулюємо кут нахилу дисплея, досягаючи найкращої якості картинки.
 • З сенсорною панеллю зручніше працювати, водячи по ній вказівним пальцем правої руки і утримуючи великий палець на лівій кнопці.
 • Як правило, сучасні тачпади мають масу налаштувань, використання яких значно збільшує комфортність роботи з ноутбуком.
 • Всі крупні виробники ноутбуків забезпечують свої моделі фірмовим ПЗ (firmware). Воно служить для різних налаштувань, наприклад для управління живленням.
  Не дивлячись на розширене управління живленням, при постійній роботі ноутбука від мережі його батарею варто зарядити і витягувати з пристрою.
 • Для чищення поверхонь ноутбука необхідно використовувати лише спеціальні засоби. При цьому необхідно пам'ятати про крихкість його деталей.
 • Для транспортування ноутбука існують спеціальні сумки. Якщо ноутбук переноситься в межах одного приміщення, тримати його потрібно двома руками.

По матеріалам notebook.eliteman.ru

•Редактировать

Раніше Типи ноутбуків - як вибирати? | Пізніше У кого купити ноутбук? Категорії продавців, плюси та мінуси

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти