Вебкамера для ноутбука

Категорії статей: Переферія ; 20.07.2011

Веб-камера - це цифрова відео/фото камера, яка передає зображення в реальному часі за допомогою Інтернет або інших комп'ютерних мереж.

Вебкамера призначена для здійснення відеоконференцій через інтернет. Іншими словами, вэбкамера потрібна для відеодзвінків через інтернет. Це здійснюється за допомогою таких програм, як Skype, ICQ і інших програм IP-телефонии і мессенджерів.

Вебкамера для ноутбука

Ноутбук і вебкамера

У сучасному ноутбуку вебкамера у поєднанні з безпровідними комунікаціями є невід'ємним атрибутом «мобільності». Зараз основне завдання ноутбука - це забезпечення зв'язку в будь-якому місці, де є доступ до мережі Інтернет.

Але також є доля економ-ноутбуків з «урізаними» комунікаційними можливостями. Вони у першу чергу призначені для роботи, що не пов'язана з відеодзвінками через інтернет. Але навіть такі ноутбуки можна обладнати всім необхідним для «відеоспілкування».

У комп'ютерних магазинах продається маса зовнішніх вебкамер, які підключаються за допомогою USB до будь-якого комп'ютера. У більшості з них вже інтегрований мікрофон, так що можна легко обійтися без покупки додаткових аксесуарів: навушників і мікрофону. Але, окремо придбані, ці пристрої забезпечать вищу якість передачі звуку. Вдалою в'язкою буде вебкамера плюс аудіо гарнітура (навушники зі вбудованим мікрофоном).

Можливості вебкамери

За допомогою вебкамеры ноутбука можна:

-здійснювати відеоконференції (відеодзвінки);
-здійснювати трансляцію потокового відео через інтернет;
-робити цифровий відеозапис;
-робити цифрові фотознімки.

Вебкамери також використовують як охоронні системи. Декілька недорогих вебкамер, програма для запису відео і комп'ютер - є простим і економічним рішенням для організації відеоспостереження в магазині або офісі.

Якість зображення, отриманого за допомогою вебкамеры, не можна порівнювати з якістю зображення, отриманих за допомогою цифрового фотоапарата. Тому що вебкамера в першу чергу призначена для зображення, яке передаватиметься по Інтернету, а тут важливий баланс між хорошою якістю зображення і розміром файлу.

Як користуватися вебкамерою ноутбука

Для використання вебкамери з метою спілкування через інтернет, потрібно встановити додаткову програму. Найпопулярніша програма для відеодзвінків - це Skype (Скайп). Її можна викачати з офіційного сайту розробника www.skype.com . На сайті ви також знайдете інструкції по установці і використанню програми російською мовою.

Просто подивитися, як працює вебкамера, можна зайшовши в меню операційної системи «Мій комп'ютер» (для Windows), і запустивши значок в розділі «Сканери і камери». У цьому режимі камера працюватиме як дзеркало, можна побачити себе і оточуючих (якщо об'єктив камери направлений у вашу сторону). Деколи для перевірки камери доведеться використовувати спеціальне ПЗ, яке зазвичай встановлюється спільно з драйвером для вебкамеры.


Накопичились гігабайти відео? І частина потребує редагування? Тогді вам знадобиться програма для обробки відео

Розширені можливості використання вебкамеры і додаткові ефекти можна отримати, використовуючи спеціальне програмне забезпечення, наприклад програму Splitcam (можна викачати на сайті www.splitcamera.com).

Характеристики зовнішніх вебкамер і як зробити правильний вибір

У сучасних вебкамерах можна виділити наступні характеристики:

 • Тип матриці (Sensor Type)

  Матриці фотоелементів вебкамери бувають 2х типів: CCD і CMOS. Матриці CCD забезпечують зображення вищої якості, але і вебкамеры з такими матрицями коштують дорожче.

 • Роздільна здатність матриці (Pixel number)

  Цей параметр визначає максимальну роздільну здатність камери (пікселах). Стандартом на сьгодні день є 0,3 Mpx або 640х480 крапок. У продажу зустрічаються вебкамери з роздільною здатністю від 0,1 до 2 Mpx. Для використання вебкамери у відеодзвінках, краще всього підійдуть матриці VGA (0,3 Mpx).

 • Чутливість (Sensitivity)

  Параметр, який відповідає за мінімальний рівень освітленості, при якому можна використовувати вебкамеру, вимірюється в Lux (Люксах). Якщо ви маєте намір використовувати вебкамеру в слабоосвітленому приміщенні, слід звернути увагу на цей параметр.

 • Число кадрів в секунду (Frame rate)

  Якщо у вас і вашого співбесідника середня швидкість інтернету (1-3 Мб/с), то для відеозв'язку достатньо 10-15 кадрів в секунду. Для порівняння, в кінематографії використовують 24 кадри в секунду (fps), сучасні цифрові камери здатні записувати відео з частотою 30 fps.

 • Автофокус

  Дана опція присутня в дорожчих моделях вебкамер. Автоматично регулює фокусну відстань оптики, залежно від відстані до об'єкту зйомки. Ця опція істотно підвищує якість знімків і відео.

 • Підводячи підсумок, можна дати наступні рекомендації по вибору вебкамери

  Якщо ви плануєте використовувати вебкамеру для відеодзвінків, підійде камера з середніми характеристиками. Важливо звернути увагу на систему кріплення, аби вона підійшла для кришки вашого ноутбука, а також, на параметр «Світлочутливість», якщо ваша кімната має слабке освітлення.
  Якщо вебкамера вам потрібна для запису невеликих відеороликів, то потрібно приділити особливу увагу кожній з якісних характеристик, оскільки якість відеозапису матиме велике значення.
  Якщо вебкамера використовуватиметься як система відеоспостереження, у випадку, де деталізація зображення не так важлива, але важливо, аби відеопотік займав невеликий об'єм пам'яті, то можна придбати найдорожчу вебкамеру.

  •Редактировать

  Раніше Як купити комп"ютер | Пізніше Словник компютерного жаргону (сленгу)

  Залишити коментар

  Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти