Всі міфи про ноутбуки

Категорії статей: Ноутбуки ; 26.11.2010

На повістці сьогоднішнього дня ноутбуки, а точніше, міфи про ноутбуки. Раніше я навіть не здогадувався, як помиляюся, коли говорю: «Ноутбук - це мобільність і свобода, можливість працювати де завгодно і коли завгодно». Думаю, такі слова Вам знайомі. Дуже раджу Вам ознайомитися з цією статтею, перш ніж вирішувати: купити ноутбук або зібрати персональний комп'ютер?

міфи про ноутбуки

Міф 1: Мобільність.

Насправді ноутбуки не так вже і мобільні, як про них говорять. Так, Ви можете переміщатися з ноутбуком по місту з однієї точки в іншу і продовжувати при цьому працювати, але є одне АЛЕ..

Всі ноутбуки, за винятком захищених (цей вид ноутбуків ще називають протиударними, вони можуть витримувати падіння з 3-х метрів, повністю водонепроникні), абсолютно не призначені для використання в нашому суспільному транспорті, і вже тим більше, на наших дорогах. Кожна така вибоїна може привести до відламування важливих деталей внутрішньої архітектури Вашого ноутбука, або до прискорення виходу з ладу всієї системи.

Коли Ви працюєте на ноутбуку на вулиці, то, перш за все, Ви піддаєте його дії пилу і сонячних променів, вологи, і навіть крадіжці..

Отже ноутбуки - це досить ненадійні предмети, які краще всього використовувати в спеціально відведеному для цього місці у Вашій квартирі (окремий стіл, бажано подалі від дітей і місць, де часто ходять).

Продовжуючи розмову про мобільність ноутбуків, хочеться пригадати, що у більшості ноутбуків заряду батареї не так вже і багато, зазвичай його вистачає на 2-3 години, це без повноцінної роботи відеокарти. Тобто можете відразу забути про ігри (доречі, чи знаешь ти що існують програма для створення ігор без програмування ?) і різні вимогливі пакети типу 3DStudio Мах або Maya.

У Вас є вихід, Ви можете носити з собою заздалегідь заряджену додаткову батарею (цей варіант досить цікавий, якщо опустити той факт, що кожна така батарея окрім габаритів ще і додає ваги до Вашої, і без того важкій сумці ) або зарядний пристрій (теж, повинен сказати, не найкомпактніший елемент).

Але в більшості кафе, магазинів і різного роду закладів, куди Ви могли б піти, абсолютно не передбачено, що в них хтось захоче зарядити свій ноутбук (за виключенням, мабуть, спец кафе і інтернет-клубів).

Отже, закінчуючи розмову про мобільність ноутбуків, хочу ще раз Вам нагадати, що ноутбуки - це досить крихкі предмети, які можуть працювати без мережі і дротів дуже нетривалий період часу.

Міф 2: Надійність

Статистика говорить, що ноутбуки ламаються з періодичністю разів в 7 місяців. Так, друзі мої, якщо Ваш ще тримається, раджу терміново його почистити, і провести його техобслуговування. Про цю статистику Вам напевно не говорили в магазині, коли Ви його купували, вірно ?

В різних моделей по-різному, але є моделі, які ламаються з 100%-ною гарантією на 8-му місяці служби, я не говоритиму назву фірми, думаю, якщо Ви добре розпитаєте персонал у вибраному Вами магазині, Вам відповідять (хоча не усяк продавець ще і спец в своїй справі, так що вірогідність взнати правдоподібну інформацію десь 15%).

Міф 3: Куплю зараз такий, а потім модернізую

Не треба будувати ілюзії, модернізація ноутбуків - це настільки непрактична штука, що краще навіть не розраховувати. Річ у тому, що модернізації в ноутбуків підлягають далеко не всі елементи, ось досить повний список:

 • модулі оперативної пам'яті;
 • вінчестер;
 • Wi-fi адаптер (вбудований складніше, але якщо у Вашого ноута є PCMCIA вихід, тоді, використовуючи цей стандарт, можна додавати);
 • поміняти акумуляторну батарею на енергоємнішу (питання досить спірне, на жаль на нинішньому ринку існують верхні межі для енергоємних акумуляторных батарей, не хочу Вас обламувати, але вони Вам явно не сподобаються);
 • Bluetooth (теж зовнішній, аби додати внутрішній, потрібно добре розбиратися в специфікації своєї материнської плати, справа не з легких, повинен Вам сказати).
 • А тепер хочу Вам дещо розкрити очі на модернізацію.

  Річ у тому, що збільшення оперативної пам'яті або об'ємів вінчестера спричинить і додаткові температурні перевантаження, тобто простіше кажучи, ноутбук сильніше грітеметься, а це, у свою чергу, приведе до зменшення часу відмовостійкої роботи.

  До того ж покращення внутрішніх характеристик спричинить збільшення навантаження на акумуляторну батарею, і вона швидше розряджатиметься, тобто Ви зможете працювати ще менше без мережі. До того ж, збільшиться споживана потужність, і Ваше джерело живлення просто згорить вже через декілька місяців!

  Звичайно, це не аксіоми, і при модернізації ноутбуків, будь-які з приведених мною мінусів можна або обійти, або нівелювати плюсом. Якщо Ви хочете поміняти внутрішню запчастину, то можу Вас засмутити: аби знайти заміну, скажімо, для своєї відеокарти (в разі, якщо вона не вбудована в материнську плату), Вам доведеться або звертатися до виробника (дорого і довго), або звертатися в сервісні центри (в більшості випадків лише із заміною).

  Підведемо підсумок:

  Що ми отримуємо, купуючи ноутбук?

  Ми отримуємо дорогий (нормальні ноутбуки зазвичай коштують від 1000$), нестійкий навіть до невеликих перевантажень комп'ютер, який працює всього пару годин без мережі. Який досить складно модернізувати (і, що не менше важливо, дорого). Який вийде з ладу вже в перший рік експлуатації (можливо Вам поталанить і він прослужить Вам 1,5 - 2 роки).

  Думаю Ви зараз просто у відчаї, але не варто так убиватися, за ті ж гроші Ви зможете зібрати персональний комп'ютер, продуктивність якого буде в 1,5 - 2 рази вище чим в ноутбука. Звичайно, якщо Вам дуже потрібний ноутбук, і моя стаття не змогла Вас переконати, тоді пропоную Вам перелік правил експлуатації ноутбуків, виконуючи які, Ви зможете продовжити життя своєму вихованцеві ще на пару років:

  Правила експлуатації ноутбуків:


 • не вивозіть його з дому, і якщо Вам все ж таки дуже закортіло, то транспортуйте ноутбук в спеціально підготовленій для цього сумці;
 • чистіть його від пилу раз в 4 місяці і міняйте термопасту на процесорі і відеочіпах (термопасту потрібно міняти лише коли висохне попередня);
 • ніколи не тримайте ноутбук включеним у Вас на колінах, Ваші брюки (або спідниця) можуть перекрити отвори для повітрообміну, що приведе до перегріву (відразу він може і не згорить, але від декількох тижнів такої роботи, перегріється і вийде з ладу точно);
 • прагніть тримати ноутбук на відстані не менше 15 сантиметрів від свого тіла, електромагнітне випромінювання від нього може привести до різних дуже серйозних захворювань, аж до імпотенції і білокрів'я;
 • не розряджайте повністю акумуляторну батарею, це буде поступово її "псувати";
 • не паліть поряд з ноутбуком, дим призводить до окислення.
 • намагайтеся працювати на ноутбуку від мережі.

 • І на що це, по-вашому, схоже? - Вірно, настільний ПК.

  Лише ось парадокс, за половину вартості моєї материнської плати від ноутбука я можу зібрати ДВА КОМПИ, В 1.5 РАЗА що ПЕРЕВИЩУЮТЬ ХАРАКТЕРИСТИКИ МОГО НОУТБУКА!

  Сподіваюся, моя стаття трохи розкрила Вам очі на дійсне обличчя ноутбуків. Якщо Ви все ж вирішитеся купити ноутбук, то купуйте його лише в тому випадку, якщо Ви зможете його окупити протягом двох-трьох місяців, і вже точно не розраховуйте, що він Вам послужить більше 1-2 років (залежить від Вашого відношення і частоти техобслуговування).

  •Редактировать

  Раніше Типові поломки в ноутбуках | Пізніше Догляд за ноутбуком

  Один коментар на публікацію “Всі міфи про ноутбуки”

  1. Serjao пише:

   До імпотенції може привести як раз тепло, яке виділяється при роботі ноутбуку. Особливо якщо тримати його прямо на колінях - все тепло йде в область паху, де підвищенна температура неприпустима.

  Залишити коментар

  Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти