Як купити б/у ноутбук - переваги та недоліки брендів

Категорії статей: Ноутбуки ; 03.07.2010

Ви вирішили купити б/у ноутбук, але не знаєте, на якій моделі зупинити свій вибір? Тоді вам варто уважно прочитати цю статтю, можливо, ці поради виявляться вам корисними.

Мабуть, найпопулярнішими на сьогоднішній день в Україні є ноутбуки фірми Acer. Моделями Acer найчастіше цікавляться і ті, хто хоче купити б/у ноутбук. Такій популярності бренд зобов'язаний найкращим поєднанням ціни і якості. Доступність - основна перевага ноутбуків б/у бренду Acer. Варто згадати і про можливі недоліки. Якщо ви хочете купити б/у ноутбук, який буде, перш за все, з красивим дизайном - моделі, що випускаються фірмою Acer, не зовсім для Вас. Це, швидше, робочий варіант ноутбука. Найчастішою проблемою вживаних ноутбуків Acer можна вважати знос батарей. Якщо протягом 1,5-2 років на ноутбуку активно працювали, то заряду батарей вистачає в кращому разі на 15-20 хвилин, а може не вистачити і на 30 секунд. Що стосується надійності, то Acer знаходиться на сьомій позиції з 9 можливих - неминучий наслідок низької ціни, що не дозволяє як слід поклопотатися про якість. Тому, тим хто хоче купити б/у ноутбук фірми Acer, варто пам'ятати і про цю обставину. Як купити б/у ноутбук - переваги та недоліки брендів

Моделі Acer не укомплектовані диском відновлення системи, тому такий диск краще зробити самостійно вже встановленим на комп'ютер заводським ПЗ. Інакше Ви зіткнетеся з серйозними труднощами, якщо виникнуть проблеми з ліцензійною операційною системою і ви захочете її відновити.

Б/у ноутбук фірми Benq - сповна прийнятний варіант

Ця марка не користується великою популярністю, невелика ціна робить відповідною якість збірки. Крім того, акумулятори деяких моделей не дуже добре тримають заряд. Інколи бувають проблеми з клавіатурою - клавіші заїдають і деформуються. І все-таки купити б/в ноутбук фірми Benq - сповна прийнятний варіант. Досвід продажів б/в ноутбуків марки Benq дає всі підстави вважати їх дуже непоганими апаратами по робочим якостях, а виглядають вони досить красиво.

Основна відмінна риса ноутбуків ASUS - надійність

Все частіше потенційні покупці ноутбуків звертають увагу на апарати фірми Asus. Asus - другий по популярності бренд після Acer серед портативних комп'ютерів, хоча тут ви не зустрінете дешевих моделей. І це недивно. Основна відмінна риса бренду - надійність. Лише ця марка ноутбуків має дворічне гарантійне обслуговування. Всі інші моделі обслуговуються по гарантії не більше року. Прагнучи використовувати передові технології, Asus встановлює на свої ноутбуки найсвіжіші операційні системи, що само по собі похвально. Але якщо Ви вважаєте за краще купити б/в ноутбук фірми Asus, слід знати, що виробники встановлюють на Asus багато не дуже потрібних програм, наприклад із рекламою, тому Ви можете зіткнутися з дефіцитом ресурсів і гальмуванням системи. Якщо Вас таке положення не влаштує, і Ви самі не знаєте, як оптимізувати систему - доведеться звернутися до послуг фахівця. Хотілося б відзначити, що абсолютно жодних проблем не виникає з перевстановленням операційної системи або драйверів на ноутбуки Asus, оскільки виробники забезпечують свої апарати відповідними ліцензійними дисками. Важливим плюсом є хороша ємкість вінчестера (на 20-30% більше, ніж в аналогічних моделей інших брендів).

Ноутбуки HP відрізняються відмінним дизайном

Якщо вам хочеться купити красивий б/в ноутбук, то зверніть свою увагу на бренд Hp. Ноутбуки Hp відрізняються від брендів, про які ми говорили вище, в першу чергу, відмінним дизайном і витонченістю виконання. Варто відзначити зручну сенсорну клавіатуру, що дозволяє працювати на апараті легкими дотиками пальців. Правда, якість сенсорних датчиків не дуже висока і інколи бувають проблеми при користуванні саме клавіатурою. Втім, якщо ви вирішили купити б/в ноутбук в основному для того, щоб справляти враження на колег або партнерів, то Hp - якраз те, що Вам потрібне. Самий неприємний момент, на наш погляд, - відсутність комплектації ноутбуків Hp дисками для відновлення системи. Якщо після покупки б/у ноутбука Hp у Вас виникнуть проблеми з операційною системою, Вам доведеться замовляти на офіційному сайті диск recovery (вартість його порядка 20$) і чекати, коли його привезуть. Найбільший недолік бренду - низька надійність. Hp знаходиться на останньому місці з дев'яти по цьому показнику. Що тут скажеш? Краса часто буває ненадійною.

Ноутбуки IBM - одні з найнадійніших на сьогоднішній день

Якщо Ви хочете купити б/у ноутбук для постійної і серйозної роботи без небажаних збоїв, то найвідповідніший для цього бренд - IBM. Будучи одним з найнадійніших на сьогоднішній день, цей бренд хороший практично всім. Виключення - дизайн, він більш ніж простий. Наприклад, багато моделей обладнано залізною пластиною, що стоїть за матрицею і захищає екран. Деякі моделі бренду мають досить зручну і часто потрібну можливість заміни cd-привода на додатковий акумулятор, проте ця можливість теж не додає ноутбуку витонченості. Якщо перед тим, як купити б/у ноутбук, ви захочете знайти IBM в рейтингу надійності, не дивуйтеся з того, що цього бренду там немає. Фірма зазнала структурні зміни і тепер випускає ноутбуки під назвою Lenovo.

Ноутбуки Lenovo мають авторитет IBM, не маючи їх надійності

Дизайн і функціональні можливості Lenovo мало відрізняються від IBM. Правда, недавно з'явилися моделі вельми елегантні, що дозволяє сподіватися на те, що не за горами час, коли Ви зможете купити красивий б/у ноутбук Lenovo за розумною ціною. А доки ноутбуки Lenovo мають авторитет IBM, не маючи їх надійності (всього лише шосте місце в рейтингу, практично на рівні Acer), при цьому Acer красивіше і відчутно дешевше.

Золота середина - надійні і красиві ноутбуки Toshiba

Якщо вашу увагу привертають ноутбуки Toshiba, то цей бренд ми можемо рекомендувати і тим, хто хоче купити б/у ноутбук дешевше і тим, хто придивляється до дорожчих моделей. Вживані портативні комп'ютери Toshiba працюють без проблем. Toshiba - японська компанія, відповідно хороша якість збірки, красивий дизайн і відмінна надійність, зовсім трохи поступаються в цьому останньому показнику лише лідерові - Asus. Asus підкуповує терміном гарантії, проте якщо ви хочете купити красивий б/у ноутбук, то вам краще віддати перевагу Toshiba. Майже всі моделі бренду Toshiba комплектуються диском для відновлення операційної системи, яку можна в разі збою відновити буквально за годиною Деякі моделі Toshiba мають невеликий об'єм оперативної пам'яті, її доводиться збільшувати.

Dell - гідний варіант б/у ноутбука

Ми можемо рекомендувати тим, хто збирається купити б/у ноутбук звернути свою увагу на бренд Dell - американську марку, багато моделей цієї марки збираються у Ірландії. Ноутбуки Dell відрізняються простотою іі дуже непогано виглядають. Але не всім за смаком дуже простий дизайн. Dell дещо товще і важче за ноутбуки інших брендів, вони укомплектовані дисками Recovery і досить надійні. Якихось конкретних відмінностей в бренду Dell немає. Можна сказати, що ноутбуки Dell - проміжний варіант, сповна гідний для того, щоб мати його на увазі, вирішуючи який б/у ноутбук варто купити.

    Підсумовуючи вищесказане, підведемо підсумок для тих, хто хоче купити популярний б/у ноутбук:
  • Найдешевші - Acer
  • Найнадійніші - Asus і Ibm (Lenovo)
  • Найкрасивіші - Hp
  • Золота середина - сучасні, надійні і красиві - Toshiba

Аналізуючи надійність моделей різних брендів, можна вказати наступні статистичні дані, з якими має сенс ознайомитися всім, хто хоче купити б/у ноутбук. Дослідження показали, що через три роки експлуатації близько тридцяти відсотків ноутбуків виходять з ладу. У двох третинах випадків це відбувається без провини користувача. Трохи більше 10% ноутбуків через три роки експлуатації ламаються через неправильне використання.

Якщо ви маєте намір купити б/у ноутбук, то приведена нижче статистика виявиться для Вас корисною, адже ноутбуки ламаються досить часто. Надійність комп'ютера - та якість, на яку, перш за все, варто звернути увагу при покупці б/у ноутбуків. По цьому показнику явними лідерами виявилися такі виробники, як ASUS і Toshiba, а ось Gateway, Acer і Hewlett-Packard, на жаль, надійністю не радують.

Ноутбуків, що вийшли з ладу в перший рік експлуатації було не більше 5%, велика частина ламалася на другому-третьому році. Після трьох років 20,4% комп'ютерів прийшло в непридатність унаслідок апаратної несправності. 10,6% - випадкові пошкодження, тобто коли не можна говорити ясно про причнасність до цього власника ноутбука. Загальний показник, рівний 31%, не може не непокоїти - він дуже відчутно перевищує аналогічні показники практично у всієї споживчої електроніки. Якщо Ви збираєтеся купити б/у ноутбук, будьте готові до того, що доведеться ретельно перевіряти апарат, особливо такі компоненти, як вінчестер, CD-привод і клавіатуру, на яких доводиться основне навантаження. Портативні ПК дуже чутливі до механічної дії, це спричиняє за собою недостатньо довгий термін служби солідного відсотка ноутбуків.

На підставі грубого трилітнього прогнозу можна зробити наступні висновки:
25-ти відсоткам нетбуків протягом цього терміну практично гарантований ремонт в сервісних центрах.
Бюджетні ноутбуки дещо надійніші нетбуків - всього лише кожен п'ятий апарат приходить в несправний стан протягом 3-ох років експлуатації.

Найбезпечніше купити б/у ноутбук преміум-класу

Ціни нових лэптопов таких моделей починаються від $1000. Ці апарати, як і слід було чекати, виявилися найвитривалішими. В основному, в цей перелік входить асортимент моделей Apple і Sony. За три роки аналізу лише 18% моделей ноутбуків брендів преміум-класу прийшли в непридатність по тих або інших причинах.

По матеріалам azbooki.ru

•Редактировать

Раніше Як купити б/у ноутбук? | Пізніше Види вірусів: класифікація компютерних вірусів

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти