Як купити сканер

Категорії статей: Переферія ; 20.02.2011

Сканер завжди купується на довгий час, навіть принтер ви швидше за все вже поміняєте, а сканер все ще служитиме вам, в усякому разі, якщо ви не плануєте оцифрувати всю вашу домашню бібліотеку. Розширити функціонал сканера вже неможливо, тому купувати потрібно відразу той, який задовольнить ваші бажання надовго.

Як купити сканер

У даній статті ми говоритимемо лише про планшетні сканери, де ви цілком кладете аркуш на планшет, тобто на спеціальне прозоре скло, а механізм сканування проїжджає по зображенню або тексту на папері і оцифровує його. Ще бувають ручні і барабанні сканери. Ручні вже віджили своє, бо в ролі протяжного механізму були руки користувача, тобто: берете скануючу поверхню і самі проводите їй по поверхні. Як ви самі розумієте, кривизна відсканованого зображення безпосередньо залежала від кривизни рук користувача. У барабанних сканерах аркуш протягується під час сканування, але при такому способі неможливо відсканувати, скажімо, книгу.

Найбільш поширеним форматом паперу для сканера є формат А4, на нім друкуються реферати, курсові, він досить компактний, але і не занадто маленький. Купувати планшетні сканери формату А3 потрібно, лише якщо ви збираєтеся сканувати великі плакати, що в домашніх умовах потрібно украй рідко. Звичайно, ніхто не заборонить вам на планшетному сканері формату А4 відсканувати аркуш А5, оскільки він майже в два рази менше, і легко поміститься на планшеті.

Далі дивіться на роздільну здатність сканера, одиницями виміру якої служить кількість крапок на дюйм (DPI). Найчастіше вказується роздільна здатність по горизонталі і вертикалі, але роздільна здатність(РЗ) по горизонталі - це оптична РЗ, вона залежить від оптичного зчитуючого елементу. Дозвіл по вертикалі - апартаний, і залежить від точності руху механічного приводу оптичного елементу.

Будьте уважні, інколи виробники хитрують, і вказують РЗ інтерпольованої, тобто, програмно збільшеної картинки. І при цьому роздільна здатність формально вища (на етикетці), а картинка у результаті за якістю гірше, ніж в моделі, виробники якої не женуться за накрученими цифрами. Уточнюйте цю особливість у продавця!

Для сканування звичайного тексту, роздільної здатності в 300dpi більш ніж достатньо, а ось для роботи з фотографіями і взагалі із зображенням, роздільна здатність повиненна починатися десь з 600 крапок на дюйм.

Сучасні сканери вже відмінно справляються з оцифровуванням кольорових зображень, досить 24-х бітової розрядності кольору, аби отримувати якісну кольорову картинку. Тобто, при 24-х бітовому кольорі ви навряд чи відрізните кольори на реальній фотографії і на відсканованому зображенні. Хоча, звичайно, якщо ви оцифруєте фотографію в 32-х бітовому кольорі, то коди кольорів відрізнятимуться, проте навіть око досвідченого художника не помітять різниці.

Як і з будь-яким іншим товаром, перед покупкою сканера, визначіться, для чого вам потрібний сканер, що ви їм робитимете? Тільки скануватимете текст? Тоді беріть зовсім недорогу модель, проте будьте готові, що навіть якість сканування фотографій буде не дуже задовільною. Якщо вам потрібно сканувати якісні поліграфічні матеріали з найменшими втратами в якості, то тут вже не обійтися без покупки якісного планшетного сканера з, бажано навіть протестувати сканер в магазині, оскільки це покупка не з найдешевших! На жаль, не завжди в магазинах зустрічається відкалібрований сканер і монітор для такого тесту, але в крайньому випадку перевірте чи не створюються на оцифрованій картинці додаткові артефакти і шуми, найчастіше вони з'являються в місцях з різким перепадом яскравості.

Звичайно ж, треба звертати увагу на швидкість сканування, чим вище - тим краще. Якщо треба оцифрувати десяток сторінок тексту, то можлива одна-дві секунди затримки для вас не зіграють ролі, а ось скануючи книгу або зображення у високій роздільній здатності, кожна зайва секунда позначиться на загальному часі.

Швидкість визначається способом підключення сканера до комп'ютера, зараз їх три різновиди. підключення по LPT-порту, який є віджив своє, оскільки дуже повільний і громіздкий, можливо його навіть немає у вашому комп'ютері. Другий варіант - SCSI, досить швидкий інтерфейс, але його теж, швидше за все, немає на вашому комп'ютері. Самий універсальний варіант - USB-порт, який є зараз на всіх комп'ютерах, і який забезпечує хорошу швидкість обміну інформацією між комп'ютером і підключеним пристроєм.

Якщо ви збираєтеся сканувати фотоплівку, то і для цього є спеціальні пристрої, правда вони дуже дорогі для домашнього використання. Але існують спеціальні адаптери для сканування фотоплівки для звичайних сканерів, вони набагато дешевші.

Бажано купувати сканер відомого виробника. Окрім того, що вони, швидше за все, виявляться якіснішими, чим тіж китайські дешеві вироби, так ще у вас навряд чи будуть проблеми з драйверами і їх оновленням для новіших версій операційної системи.

•Редактировать

Раніше Як вибрати КПК (PDA) | Пізніше Перевірка і тестування комп"ютера при покупці

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти