Як підключити WiFi?

Категорії статей: веб ; 26.11.2013

Як підключити WiFi

Я вже перестав дивуватися з кількості людей, які купують ноутбук або інший портативний пристрій з підтримкою WiFi і наївно вважають, що вийти в мережу без дротів вони зможуть лише в "Двох гусаках" або "коли покриття збільшать". А наявність точки доступу будинку або в офісі вважають дуже дорогим задоволенням. Дуже сподіваюся, що тут таких небагато і більшість з Вас вже не уявляють свою квартиру, офіс, а може і машину без WiFi. Тим же, хто застряг в ХХ столітті я пропоную до ознайомлення цей матеріал. Отже Ви стали володарем пристрою, оснащеного модулем WiFi. Це може бути ноутбук (навіть вживаний і з віком до 5 років), кишеньковий ПК, коммуникатор, планшет типу Apple iPad, плеєри типу iPod Touch, мінікомп'ютери Mac mini або Acer REVO, фотокамери і навіть звичайні системні блоки.

Якщо Ви використовуєте інтернет не лише для перевірки пошти, ICQ , Skype та спілкування в соціальних мережах , то напевно підключилися до мережі по одному з безлімитних тарифів. Повна свобода онлайн! Так, але лише в радіусі півметра від робочого місця. Проблема вирішується легко і недорого. Залежно від типу підключення до інтернет, є всього три варіанти. До них і перейдемо. Інформацію про відмінності між різними моделями точок доступу і маршрутизаторів шукайте в кінці статті.

Доступ через телефонну лінію за технологією ADSL

Найпоширеніший провайдер з таким методом підключення - "Укртелеком" з їх тарифом "ОГО!". Якщо модем вже є, налаштований в режимі роутера і все працює, залишається лише купити точку доступу або маршрутизатор WiFi. Маршрутизатор, при такому типові підключення, може знадобитися лише просунутим користувачам. А вони, швидше за все, і так вже організували WiFi мережу у себе вдома. Отже, зупинимося на точці доступу. Її простіше конфігурувати і вона, як правило, трохи дешевше роутерів.

Відключаємо LAN кабель від вашого модему до ноутбука з останнього, і вставляємо у відповідний порт точки доступу. Включаємо точку доступу. Вже зараз Ви можете побачити мережу із заводським ім'ям за умовчанням, типу " dlinkap", підключитися до неї і пройтися по кімнатам з ноутбуком і запущеним відеодзвінком в Skype, аби перевірити рівень сигналу, а заразом і показати новий ремонт на балконі. За бажання тепер ви можете змінити назву безпровідної мережі, закрити доступ до неї паролем, змінити канал мовлення і так далі. Тепер і Ваші друзі, знаючи назву мережі і пароль, зможуть виходити в інтернет і обмінюватися файлами з Вами, як в звичайній дротяній локальній мережі.

Якщо Ви ще лише плануєте підключатися і ще не купували модем, то можете відразу замовити ADSL-модем з функцією WiFi-роутера. Ціна не на багато дорожче, ніж на звичайний роутер, але цей варіант все одно дешевше, чим в'язка модем+маршрутизатор, займе менше місця і лише одну розетку.

Будинкові мережі з VPN-подключенням

В даному випадку, необхідний саме маршрутизатор з підтримкою VPN. На ринку доступні недорогі моделі N-типу. Конфігурація, займе трохи більше часу, - окрім налаштування WiFi-мережі доведеться ввести всі налаштування авторизації VPN. У Вас удома з'явиться WiFi-доступ до мережі, і Ви отримаєте можливість підключати до неї ноутбуки друзів і свою нову техніку, не утрудняючись налаштуванням кожного пристрою і не замовляючи нові логіни і паролі у провайдера.

Доступ через безпровідний GPRS/3 G-модем

Якщо Ви живете далеко за містом або користуєтеся інтернет в автомобілі, то, швидше за все, у Вас є один з безпровідних USB-модемів. Мобільність в даному випадку і так присутня, але зробити з'єднання доступним відразу декільком пристроям неможливо. На допомогу приходять більш просунуті моделі WiFi-роутерів. Вони обладнані або відповідними для цих цілей USB-портами або вбудованим 3G-модемом. Вартість таких пристроїв дещо дорожче, що недивно. Але, напевно, воно того вартує, якщо є необхідність організувати відкритий доступ до мережі за містом або у авто.

У чому різниця?

Маршрутизатор (роутер) чи точка доступу?
Маршрутизатори пропонують більше налаштувань по фільтрації трафіку, деякі можуть обмежувати швидкість доступу окремим клієнтам в мережі (функція Shaper), багато хто підтримує VPN-авторизацію. Самі просунуті навіть мають функції торрент-клієнта, уміють працювати в режимі точки доступу, відкривати для використання по мережі дискові і флеш накопичувачі, модеми і принтери з USB-підключенням.

Точка доступу, як правило, не уміє відкривати доступ VPN-з'днанням і містить менше налаштувань. Зате може працювати в режимі репітера ( repeater) для збільшення покриття WiFi мережі. І є режимі клієнта ( client), для перетворення будь-якого пристрою з LAN-портом в безпровідний.

Швидкість

Всі пристрої з підтримкою WiFi, будь то ноутбук або роутер, до якого він підключається, розрізняються підтримкою різних режимів швидкості передачі даних і можуть бути A/ B/G і N-типу. Теоретично можлива швидкість складе від 8 до 300Мбіт/с. Цю цифру доводиться ділити на 2 (вказана сумарна швидкість прийому і передачі). Найпоширенішими є пристрої G-типу з швидкістю до 54Мбіт/с. Якщо дані передаються з одного пристрою на інший, то швидкість складе 54/2/8 = 3,375Мбайт/с, - 2 напрями і 8 біт в Байті. Цієї швидкості буде вистачати для одночасного доступу до каналу в інтернет з швидкістю в 24Мбіт/с 6 пристроям. Потім будуть падіння в швидкості.

Порти і їх кількість

Точки доступу і маршрутизатори можуть мати від одного до чотирьох LAN-портів. Їх можна використовувати для дротяного підключення пристроїв до мережі.

Режими роботи ADSL-модемів

Модем може бути налаштований, як роутер і як міст. У першому випадку всі налаштування, а також логіни і паролі зберігаються прямо в пам'яті модему і на виході з нього Ви отрмаєте прямий доступ до інтернет. У другому, модем просто перенаправляє трафік що поступає по ADSL в LAN, при цьому подальша маршрутизація лежить на інших пристроях.

Де налаштування?

Аби налаштувати функції модему, роутера або точки доступу, досить вбити в адресний рядок браузеру IP-адрес точки доступу, її логін і пароль вказані в документації. Залежно від моделі і версії прошивки, кількість налаштувань буде різною. У панелі управління, що з'явилася, можна зробити всі необхідні налаштування, проглянути статистику і відновити прошивку пристрою. Прошивки, до речі, оновлюють дуже часто. Рекомендую перевірити наявність нової версії на сайті виробника і перепрошити пристрій згідно інструкції.

•Редактировать

Раніше Як взламати пароль: 5 програм для відновлення паролів | Пізніше Найнеобхідніші програми для ноутбука: підбірка безкоштовних утиліт

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти