Як вибрати ігровий ноутбук?

Категорії статей: Ноутбуки ; 03.07.2010

Як вибрати ігровий ноутбук
Як вибрати ігровий ноутбук
Як вибрати ігровий ноутбук
Як вибрати ігровий ноутбук
Як вибрати ігровий ноутбук
Як вибрати ігровий ноутбук
Як вибрати ігровий ноутбук
Як вибрати ігровий ноутбук

Новий ноутбук можна купити за 500$ та навіть за 400$ можна, за бажанням. Але пограти на таких ноутбуках навряд чи вийде. Подібний ноутбук буде побудований на базі платформи минулого покоління з “інтегрованою графікою” і, в кращому разі, з гігабайтом оперативної пам'яті. Про час автономної роботи, якість дисплея, розміри і вагу - краще взагалі не говорити. Зовсім інша справа, якщо ноутбук ігровий.

Напевно ноутбук це єдиний клас комп'ютерів, в якому визначилася безліч видів. Так, для багатьох офісних працівників купуються невибагливі сіруваті квадратні “корпоративні моделі”. Їх розміри і вагу ніхто не вимірював - ні до чого це. Кому є до цього справа, якщо даний ноутбук круглий рік стоятиме в офісі. Що ж до технічних характеристик - вони не особливо виділяються на тлі інших моделей. Вся суть такого ноутбука полягає у фірмовому обслуговуванні і підвищеній надійності. Це гарантує виробник і це те, що потрібне корпоративному користувачеві.

У бізнесменів гарантій менше. У їх активі мініатюрні розміри і “невагомість” корпусу, занижене в збиток продуктивності енергоспоживання, стильний дизайн і висока ціна. Технічна сторона питання йде врозріз з такими поняттями, як потужна графіка і великий вінчестер, але, по щастю, узгоджується з енергоємними акумуляторами і кристалами, виконаними по ультрасучасному тех.процессу.

А вже на долю бюджетних ноутбуків, ультрасучасних технологій припадає зовсім небагато. Не зустрінете Ви бюджетну модель з процессором останнього покоління і пристойною відеокартою. Всі вони, як один, по продуктивності видають “необхідний мінімум”. Проте можуть мати пристойний дизайн який нічим не відрізнятиметься від куди продуктивніших побратимів. За особливого бажання вдасться обдурити товариша, видавши свій новенький бюджетник за крутий лептоп.

Доречі, і “шанований всіма лептоп” не завжди здатний витягнути красу Crysis або ж на худий кінець Need for Speed. Обробка потужних графічних ефектів - доля домашніх ноутбуків з дискретною графічною підсистемою. Яка, до речі, працює на шині PCI Express, а на не якомусь там забутому всіма AGP 8x. У вільний від ігор час такий ноутбук здатний порадувати свого володаря калейдоскопом мультимедійности: від HDMI з HD-DVD (незайвими у цьому разі виявляться програми для скачування фільмів ) до вбудованого сабвуфера - не понудьгуєш! Хіба що понудьгувати доведеться на період накопичення засобів на покупку такого ноутбука. Оскільки нижня планка вартості домашнього мультимедійного ноутбука опускається до $2000 досить рідко. Саме тому в стані великих домашніх ноутбуків (заміна ПК) зародився маленький підвид ігрових “буків”.

Коштують ігрові ноутбуки, зазвичай більше $1500. Тут слід зробити невелику ремарку - мало які домашні ігрові ноутбуки здатні довго працювати автономно. І справа зовсім не в малій ємкості акумуляторів - ємкість у них пристойна. Заковика в ненажерливості дискретної графіки, вінчестерах і, частково, високочастотних процесорах. Тому вибирати доводиться виходячи з інших міркувань.

Вибір і покупка ігрового ноутбука - процес, треба сказати, дуже копіткий! Тут слід враховувати кожну дрібницю: частоту системної шини і об'єм кеша другого рівня, марку встановленої відеокарти і її модифікацію, якість РК-матриці і нанесеного покриття антивідблиску. Не дай бог, якщо процесор працює на заниженій частоті шини і має обрізану кеш-пам'ять, а графічний адаптер з неймовірним запасом пам'яті зроблений за образом і подобою малохольного якогось там Radeon HD 2300, або ж 17-дюймовий екран відблискує навіть в темній заштореній кімнаті! Окрім здатності поглинати падаюче світло найбільш критичними характеристиками екрану є робоча діагональ і розширення. Вірніше, їх співвідношення. Наприклад, роздільна здатність 17-дюймової широкоекранної матриці складає 1280х800 точок, а трапляється, і більше. Погано, якщо замість цього значення буде вказано 1024х768.

Треба також сказати, що грати і дивитися відео буде не зовсім комфортне, якщо час реакції матриці понад 5-10 мс. А тому враховуйте і цю характеристику при виборі ноутбука!
Довгу і заплутану промову про технічні характеристики можна вести дуже довго - їх оцінюють кількісно (чим більше діагональ, об'єм або частота, тим краще). Потрібно поговорити і про якісні аспекти. Можливо, Ви чули про те, що повнорозмірних клавіатур в ноутбуків практично не буває. Але це не біда - грати на ноутбуку справа звички і призвичаїтися можна за декілька днів. А ось користуватися “тачпадом” або “трекпоінтом” гравець точно не буде, тому при виборі ноутбука слід звернути увагу на число USB-портів і присутність IEEE 1394 (FireWire). Всі ці роз'єми згодяться для підключення ігрової миші або контроллера і інших ігрових маніпуляторів.

Окремим рядком треба сказати про звук. Грати на ноутбуку краще всього в навушниках. Ще краще - в безпровідних навушниках з підтримкою протоколу Bluetooth. Лише у них Вам вдасться розчути, з якого саме боку підкрався противник і в яких точно кущах засів ворожий шпигун. Розраховувати на можливості вбудованої акустики нотубука (навіть з “нібито з сабвуфером”) - не варто.

Якщо чесно, то вважати ігрові ноутбуки яскраво вираженим напрямом мобільних комп'ютерів не вартує. Можна провести чітку аналогію з настільним ПК - будь-який ігровий комп'ютер з легкістю впорається з офісними завданнями, повною мірою продемонструє мультимедійні можливості і зарекомендує себе при роботі у важких графічних пакетах. Позиціювання ноутбука як ігровий виникло швидше від бажання виробників охопити круг вимогливих до апаратної складової користувачів - їм потрібні максимальна продуктивність, розумні ціни і адекватна конфігурація без надмірностей.


Купили ігровий ноутбук? Можливо ви бажаєте створювати свої ігри? У такому разі вам знадобиться програма для створення ігор без програмування Проте, можливості компютера значно ширші. Можна, наприклад, редагувати відео. Тоді не обійтись без програми для створення відео

По матеріалам notebook.eliteman.ru

•Редактировать

Раніше Як вибрати ноутбук? | Пізніше Типи ноутбуків - як вибирати?

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти