Як вибрати КПК (PDA)

Категорії статей: Переферія ; 20.02.2011

Кишеньковий комп'ютер вже давно перейшов з розряду модної і дорогої іграшки в розряд доступного зручного і деколи навіть необхідного аксесуара. Сталося це завдяки зниженню цін на ці пристрої і збільшенню можливостей КПК (PDA).

Не дивлячись на мініатюрний розмір, КПК виконує всі основні функції звичайних комп'ютерів, за допомогою його можна редагувати текст, працювати з електронними таблицями, приймати електронну пошту і навіть слухати музику в сучасних форматах. Але вся краса в тому, що при цьому він дуже-дуже маленький, і як правило уміщається в кишені.

Вибираємо КПК (PDA)

Купуючи КПК, не намагайтеся брати конфігурацію «на виріст», адже технології дуже швидко розвиваються, і навіть найпотужніший і найтехнологічніший КПК через рік-два морально застаріє. І дотого ж, новомодні штучки коштують дуже дорого, аби просто так переплачувати. Перш за все орієнтуйтеся на частоту процесора і об'єм пам'яті, як оперативної, так і дискової, а далі дивіться на дизайн і ціну.

Взагалі, зовнішній вигляд для мобільних пристроїв є мало не головним чинником
при виборі, адже саме вам носити з собою цю «іграшку» весь день, плюс, її бачитимуть ваші приятелі і ділові партнери. Дизайн ваших аксесуарів може багато що розповісти особисто про вас, як про людину.

Далі дивіться на розмір і вагу: бажано, аби кишеньковий комп'ютер був дійсно кишеньковим, і вам не довелося тягати його весь час в руках або портфелі. Але окрім розміру є ще і вага: якщо пристрій відтягує кишеню - носити його буде суцільною мукою.

Дисплеї сучасних кишенькових комп'ютерів як правило кольорові (навряд чи ви ще знайдете КПК з монохроним дисплеєм). Якщо вам вже доводилося вибирати мобільний телефон, то ви напевно знаєте, що не всі екрани добре показують себе при різному освітленні, тому, купуючи КПК, попросіть дозволу вийти з ним на вулицю в яскравий сонячний день (і давайте драпака, жартую). Якщо на екрані при цьому неможливо нічого розібрати, навіть прикривши його долонею - краще шукати інший КПК.

Аби кишеньковий комп'ютер не перетворився на настільний наддорогий будильник hi-end класу, купуйте КПК з як можна більшим часом автономної роботи. Кому потрібний комп'ютер, який попрацює три-чотири години в день, і зажадає зарядки? Нормальними вважається 8-10 годин автономної роботи, проте тут все залежить від режиму: КПК може пропрацювати і дві доби, якщо знаходитиметься в режимі очікування з вимкненим дисплеєм.

На КПК як правило встановлюють одну з двох операційних систем: Palm OS або Windows Mobile, обидві мають приблизно рівні можливості, проте обидві принципово різні. Windows буде звична перш за все тим, у кого на стаціонарному комп'ютері стоїть ОС сімейства Windows, а таких більшість. Palm OS надзвичайна проста і прозора, нею легко користуватися, їй легко навчити людину, що ніколи не користувалася комп'ютером. Проте, вибираючи операційну систему, будьте готові до того, що вони між собою не сумісні, тому якщо вже вибрали одну - це швидше за все назавжди.

Засоби маніпулювання на кишенькових комп'ютерах вельми обмежені, часто немає навіть клавіатури, а якщо і є, то нагадує вона інженерний мікрокалькулятор, і користуватися нею важко. Вводити текст можна і без допомоги клавіатури: у комп'ютер може бути вбудована можливість розпізнавання рукописного тексту, який ви «писатимете» прямо на моніторі, і віртуальна клавіатура, де ви зможете вибирати потрібні букви курсором знову ж таки з екрану. Для управління курсором використовується або джойстик (принцип, думаю, зрозумілий), або стилус - спеціальне перо.

Як змінних носіїв КПК використовує flash-память: CompactFlash (CF), SecureDigital (SD) або MemoryStick (MS), а деякі моделі розуміють два або всі три типи пам'яті, що вельми зручно. У слот SD інколи можна підключати деякі пристрої, проте вибір їх обмежений.

Як правило в КПК є технологія GPRS, і його можна підключити до мережі Інтернет за допомогою мобільного телефону з інфрачервоним портом або Bluetooth ( або ж застосувати будь-які програми для телефона ). Варіант з Bluetooth більш зручний, оскільки немає необхідності тримати телефон і КПК в прямій видимості для гік-променів, проте Bluetooth споживає досить багато електроенергії. Інколи в КПК можна відразу вставити сім-карту стільникового оператора, проте коштують такі комп'ютери дорожче.

Пам'ять - мабуть, самий неістотний параметр для КПК, адже завжди можна вставити flash-карту, і розширити об'єм у декілька разів, та і програми для КПК займають не так багато місця. Проте, якщо слот для flash-карти ви плануєте зайняти яким-небудь пристроєм, то придивіться до «об'ємних» моделей, купити більший вінчестер, як на персональних комп'ютерах, для КПК неможливо.

На багатьох КПК є додаткові можливості, які часто бувають просто зайвими. Наприклад, через USB-host можна підключити зовнішню клавіатуру або зовнішній монітор, деякі моделі мають вбудовану фотокамеру, якість знімків якої залишають бажати кращого, зате збільшують вартість. З корисних можливостей можна згадати WiFi і Bluetooth, все-таки це комунікативні засоби, за допомогою яких можна зв'язуватися із зовнішніми пристроями


Полюбляєте слухати музику на свому КПК? Тоді без програми для обрізання музики вам не обійтись.

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти