Як вибрати ноутбук?

Категорії статей: Ноутбуки ; 03.07.2010

Як вибрати ноутбук
Як вибрати ноутбук
Як вибрати ноутбук
Як вибрати ноутбук
Як вибрати ноутбук
Як вибрати ноутбук
Як вибрати ноутбук
Як і з більшістю дорогих товарів, вибирати ноутбук потрібно виходячи із завдань, які він повинен буде виконувати для вас. Сучасний ринок ноутбуків всілякий, тому кожен знайде собі машину по засобах і завданнях.

Дизайн

Як не дивно, це перше, з чим варто визначитися. Зв'язано це з тим, що ноутбук - комп'ютер мобільний, він не стоїть в офісі завалений купою ділових паперів, він весь час на виду, і просто зобов'язаний притягувати до себе увагу. Якщо ви ділова людина, часто зустрічаєтеся з клієнтами і діловими партнерами, то ваш ноутбук - такий же елемент іміджу і стилю, як, наприклад, ваші черевики або годинник. На вибір вам надані ультратонкі і тонкі ноутбуки з матовою або глянсовою поверхнею різних кольорів, далі все залежить від ваших переваг і смаків.

Вага і габарити

А це найважливіше після дизайну, адже мобільними ноутбуки стали саме за рахунок свого розміру і малої ваги. Безглуздо було б тягати з собою комп'ютер що важить 5 кілограм, навіть якщо б він називався мобільним і складається в зручну валізку, вірно?

В основному вага і розмір ноутбука залежить від діагоналі екрану. Погодьтеся, якщо встановлений 15» монітор, то комп'ютер просто фізично не зможе бути менше цих п'ятнадцяти, і природно більше важитиме, чим, наприклад, 14». В принципі, вага сучасних ноутбуків укладається в межу від двох до трьох кілограмів, проте, повірте, носити в руках цілий день три кілограми - це набагато важче, ніж два і навіть два з половиною!

Габарити слід вибирати виходячи з «розмірів» тих місць, де вам доведеться користуватися ноутбуком. Наприклад, маленький «чотирнадцятидюймовий» ноутбук непогано уміщатиметься на невеликому столику в кафе, нікому не заважатиме. Та і якщо ви подорожуєте поїздами, то комп'ютер вільно розміститься у вас на животі на верхній полиці, і при цьому не зачіпатиме полиці для багажу.

Аби максимально понизити вагу пристрою, виробники видаляють несучасні і маловикористовувані апаратні засоби, наприклад, флоппі-дисковод або навіть привід для читання компакт-дисків (хоча це рідкість). Зате для максимальної мобільності і сумісності в таких комп'ютерах присутні порти для підключення дротяних і безпровідних пристроїв: USB, Wi-Fi, Bluetooth і інфрачервоний порт.

Час роботи

Ще один важливий параметр при виборі портативного комп'ютера. Якщо вас чекають довгі поїздки, або комп'ютером вам необхідно користуватися довгий час протягом дня, але можливості зарядити акумулятор не буде, то час автономної роботи буде вельми важливим параметром. Нормальний час роботи - це мінімум дві години, краще три. Хоча на ринку зустрічаються моделі, що працюють всього годину або півтори, як правило, це «наворочені» комп'ютери, енергоспоживання яких зашкалює.

Процесор

Процесор вибирайте виходячи з ваших потреб: часто працюєте з мультимедіа або граєте в сучасні ігри - купуйте сучасний і швидкий. Від кількості мегагерц залежить і енергоспоживання, тому шукайте компроміс. До речі, майте наувазі, процесор працює на повну потужність лише тоді, коли ноутбук підключений до мережі електроживлення, при автономній роботі швидкодія знижується.

Оперативна пам'ять

Так само як і потужність процесора, об'єм пам'яті вибирають залежно від типу роботи, яка виконуватиметься на ноутбуку. Якщо вам необхідно працювати з сучасним програмним забезпеченням на найостаннішій операційній системі, то беріть по максимуму, інакше комп'ютер задіюватиме резерви жорсткого диска внаслідок чого диск постійно обертатиметься і витрачатиме дорогоцінну енергію.

Якщо на комп'ютері необхідно лише друкувати і редагувати тексти, то можна і заощадити, проте ніколи не знаєш, для чого комп'ютер знадобиться в майбутньому, тому бажано, аби пам'яті було з резервом.

Відеокарта

Раніше портативні комп'ютери призначалися для виконання виключно офісних завдань, тому відеокартам виробники приділяли не так багато уваги. Сучасні тенденції показують, що виробники прагнуть ставити сучасніші відеосистеми, намагаючись догодити людям, для яких ноутбук - засіб розваги. Якщо ви не обмежені в засобах, купуйте ноутбук з сучасною відеокартою.

Жорсткий диск

Теоретично, чим він більший - тим краще, від об'єму диска не залежить вжиток електроенергії. Але це лише в теорії. На практиці ж, аби диск не споживав зайву енергію, потрібно почастіше проводити дефрагментацію, інакше диск здійснюватиме додаткові обороти у пошуках потрібного фрагмента файлу. Великі за об'ємом диски бажано ділити на логічні віртуальні диски, на один з них складати ту інформацію, яку ви не часто міняєте: операційну систему, необхідні прикладні програми і утиліти, які ви не плануєте видаляти. А другий використовуйте для ігор і програм, які періодично інсталюватимете і видалятимете. Якщо ви плануєте тримати на комп'ютері які-небудь архіви інформації (музика, відео, книги), то для них теж можна виділити окремий диск.

Комунікаційні засоби

Без засобів комунікації мобільний комп'ютер не має сенсу, саме вони дозволяють ноутбуку вмить включитися в роботу будь-якої корпоративної мережі, роздрукувати потрібний документ, підключившись до принтеру, ну і, нарешті, підключитися до Інтернету.

Отже, мережева карта потрібна для підключення до локальної мережі або мережі Інтернет по оптоволоконному кабелю. Модем потрібний для підключення до Інтернету або відправки факсу через телефонну лінію. Телефон є практично скрізь, навіть там, де немає оптоволоконної лінії. Більш того, маючи модем і мобільний телефон можна підключитися до мережі скрізь, де є сигнал стільникового оператора.

Інфрачервоний порт забезпечить безпровідний зв'язок із зовнішніми периферійними
пристроями і комп'ютерами: як тільки новий пристрій виявиться в зоні «прийому», це відразу відображуватиметься у вас на екрані. Проте технологію інфрачервоних портів успішно замінила технологія Bluetooth, вона більш універсальна і стабільна, її підтримують більшість сучасних мобільних пристроїв, від стільникових телефонів і плеєрів, до електронних фоторамок. Є ще одна корисна технологія - Wi-Fi, вона служить для безпровідного високошвидкісного доступу до локальної або Інтернет мережі, корисна вона перш за все тим, що Wi-Fi зараз є в багатьох інтернет-кафе, а значить ви зможете виходити в мережу прямо зі свого комп'ютера, що вельми зручно.


Плануєте придбати потужний ноутбук для відеомонтажу? У такому разі не обійтись без програми для створення відео

•Редактировать

Раніше Як вибрати оптичну мишу? | Пізніше Як вибрати ігровий ноутбук?

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти