Як вибрати оптичну мишу?

Категорії статей: Переферія ; 03.07.2010

Як вибрати оптичну мишу
Як вибрати оптичну мишу
Як вибрати оптичну мишу
Як вибрати оптичну мишу
Як вибрати оптичну мишу
Як вибрати оптичну мишу
Комп'ютерну мишу, яку ми знаємо сьогодні, винайшов Дуглас Енгельбард, як багато хто вважає, в 1964 році. Патент на подібний пристрій з'явився лише в 1970 році. Але далі пішло все набагато краще. Перший комп'ютер, який був оснащений маніпулятором типу миша, був Alto - комп'ютер від компанії Xerox. Це офіційний випуск стався всього через три роки після того, як був запатентований маніпулятор. Ще одна примітна річ - в цій машині вперше був використаний графічний інтерфейс, що надихнуло компанію Apple на створення комп'ютерів з GUI.

Ринок IBM сумісних комп'ютерів довгий час відмовлявся від використання миші. Прорив стався після того, як замість командного рядка ДОСа почали використовувати графічно інтерфейс. Як відомо це сталося з випуском перших версій Windows і OS/2. Здавалося б, таке «старовинне устаткування» як миша давно повинно бути на звалищі. Проте, гризуни живуть, удосконалюються і не збираються поповнювати купи металобрухту.

Більшість сучасних мишей мають одну загальну особливість: замість механічного, вони мають оптичний датчик. Традиційні механічні датчики були витіснені лазерними всього за декілька років. Це явно підтверджує те,что нова «лазерна» технологія набагато краще старої. Ось, наприклад, якщо порівняти РК і ЕПТ монітори, то першим довгий час не вдавалося остаточно витіснити другі. Це пояснюється тим, що спочатку РК монітори по багатьом параметрам поступалися ЕПТ аналогам.

В принципі навіть сьогодні хоч і у малій кількості, але все таки випускаються конструктивно застарілі кулькові миші. Вони складаються з корпусу, в якому встановлюється покрита гумою кулька. Вона кріпиться між двох спеціальних валиків, які відповідають за визначення переміщення миші по осі Х і У. Каждий з валиків на кінцях має декілька прорізів. За допомогою інфрачервоних приймачів або фотодатчиків визначається переміщення кульки. Така хитромудра схема називається «оптико-механічною». Найперші комп'ютерні гризуни були чисто механічними. Для визначення переміщення кульки в них використовувалася ненадійна мідна система.

Як не дивно, але оптико-механические миші мають свої переваги. По-перше - це проста і одночасно давно вивчена технологія виробництва. По-друге технологія виробництва оптико-механічних мишок настільки здешевіла, що люди прирівняли миші до витратних матеріалів і більше не тривожаться через недолікіки таких маніпуляторів. Механічний знос - не поблема, лище за кілька долларів можна придбати нову мишку

Тим часом, поки рядові юзери раділи дешевизні оптико-механічних мишок, напівпровідникова промисловість нестримно розвивалася, що привело до розробки датчиків абсолютно нового типа. Ніхто точно не знає хто випустив першу оптичну мишу. За одними даними першим виробником гризуна нового типа була компанія Mouse Systems. Конструкція даної миші була не зовсім доведена до розуму, і тому пристрою був потрібний спеціальний килимок, який був розмічений в клітинку. Датчик миші отримував інформацію про переміщення по світлу, яке відбивалося від килимка. Точність визначення координат була досить високою, але основним чинником її погіршення був знос того самого килимка.

Оптична система, яка застосовується в більшості сучасних маніпуляторах, була винайдена в 1999 році компанією Agilent Technologies. У основу нової технології була покладена ідея використання замість стандартного фотодатчика фотоматриці, яка була прив'язана до килимка. Аби не вникати в технічні деталі, сформулюєм простіше: оптична система миші подібна до невеликої відеокамери, яка обробляє, поступаючий з поверхні по якій рухається миша, сигнал. Роль камери грає спеціальна ПЗС-матриця, а роль спалаху або підсвічування світлодіодна лампа.

Якщо оптичні миші так швидко завоювали ринок гризунів, то природно вони повинні мати, хоч би одну безумовну перевагу. І вони її мають. Сучасні оптичні миші мають мінімальну кількість складових які приречені на зношування, зокрема це лише кнопки. Звичайно, не можна сказати, що все та ж ПЗС-матрица або світлодіод працюватимуть вічно, але все ті ж кнопки ці елементи переживуть точно. Крім того, оптичні миші запезпечують дешевизну технології виробництва.

На сьогоднішній день механічними мишами користуються або недалекоглядні люди, які мало чого розуміються в техніці , або завзяті геймери, які пояснюють свою покупку тим, що при використанні лазерних пристроїв вони не відчувають переміщення кульки, що впливає на точності їх рухів.

Більшість сучасних мишей підключаються по USB-інтерфейсу. Навіть якщо вам потрібно купити мишу на стару машину, де немає USB, купіть мишу, що підключається до USB і придбайте перехідника на PS/2. Це пояснюється тим, що USB миші більш універсальні, ніж ті що підключаються до PS/2.

Не так давно на ринку з'явилися безпровідні миші. На сьогоднішній день в таких комп'ютерних гризунах застосовуються дві технології: інфрачервона і радіочастотна (Bluetooth). Інфрачервона технологія вже вичерпала себе, оскільки складно тримати мишу в межах видимості інфрачервоного датчика. Радіочастотна технологія дозволяє використовувати пристрій в межах 5-10 метрів. У безпровідних мишей є декілька недоліків: необхідність час від часу міняти батареї, підвищена вага в порівнянні з дротяними мишами і висока вартість.

Окрім описаних вище критеріїв існує ще дві характеристики, на яких слід звернути увагу при виборі миші це: роздільна здатність оптичного сенсора і частота опиту. Оптичні миші для масових користувачів мають роздільну здатність сенсора близько 400 dpi. Дорожчі геймерскі моделі мають РЗ 800 dpi і вище. Виробники комп'ютерних мишей поступово переходять до нових технологій, тому навіть в найзвичайніших пристроях може бути встановлений сенсор з підвищеною роздільною здатністю, хоча звичайна РЗ таких гризунів не перевищує 800 точок на дюйм.

Частота опиту комп'ютерних мишей в основному залежить від порту, до якого вони підключаються. USB миші мають частоту опиту близько 100-200 Гц, гризуни з інтерфейсом PS/2 - 40-60 Гц. Частота опиту також залежить від конкретної моделі миші, її драйверів, а також налаштувань порту. Інші характеристики, на зразок дизайну, ваги, кольору, розташування кнопок і так далі користувач може оцінити самостійно. В кожного свої смаки, і тому тут ми не можемо дати конкретних рекомендацій. Найголовніше, аби вам було зручно працювати на даному пристрої.

Останній чинник, на який варто звернути увагу, полягає в тому, що не варто розраховувати на те, що дешеві комп'ютерні гризуни прослужать вам довгий час. Аби миша довгий час працювала і забезпечувала достатню зручність її використання - не слід скупитися. На сьогоднішній день ринок комп'ютерних мишей просто наповнений недорогими моделями, які мають підвищену функціональність. На жаль, такі миші не дружать з ще одним важливим критерієм - якістю.

Також варто відзначити, що такий клас мишей випускають не лише якісь безіменні компанії, але і сповна шановані виробники: A4Tech, Defender, Dexxa, Maxxtro. Звичайно, такі миші зможуть відпрацювати вкладені в них засоби, але оскільки засобів витрачені небагато, то і термін служби буде відносно невеликим. Перш за все, в таких пристроях зламаються кнопки, оскільки в них використовуються не дуже якісні перемикачі. До того, як зламаються кнопки, миша почне у прямому розумінні облазити, оскільки використовувані дешеві напилювачі швидко стираються.

Кращі в своєму класі комп'ютерні миші випускаються іменитими виробниками, які заслужили на пошану довгими роками виробництва якісної продукції. До них відносяться: Logitech, Microsoft, а також в деякій мірі Genius і Mitsumi. Інколи краще придбати простішу по функціональності мишу, але якіснішу. Такий пристрій прослужить вам багато років.

По матеріалам tovaroved.info

•Редактировать

Раніше Як вибрати сканер? | Пізніше Як вибрати ноутбук?

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти