Як вибрати сканер?

Категорії статей: Переферія ; 03.07.2010

Як вибрати сканер
Як вибрати сканер
Як вибрати сканер
Як вибрати сканер
Як вибрати сканер
Як вибрати сканер
Як вибрати сканер
Як вибрати сканер
Як вибрати сканер
Як вибрати сканер

Прошлі ті часи, коли процесс переводу друкарського тексту (наприклад з журналу) в електронний формат (вордовський документ) займав години (якщо не дні). Адже колись його доводилось набирату вручну. Сканер, як і майже будь-яка електроніка на сьогоднішній день, став доступним. Що ж таке сканер, ви запитаєте, і чим же він полегшить життя в роботі з електронними документами і не лише з ними (фото, графіка і взагалі будь-яке зображення)?


Срочно нужно распечатать отчет? Но нет принтера? У вас только один выход - купить принтер в интернет магазине

Цілі вживання сканера

Так для яких же цілей необхідний сканер? Спробуємо перерахувати, на що він здатний.
По-перше, це, звичайно ж, сканування документів для їх подальшого редагування в електронному форматі. У вас немає часу набирати новий текст або редагувати старий. Сканер (хороший сканер) може заощадити багато часу ( у свою чергу, поганий сканер може цей час відняти).
По-друге, звичайне сканування документів для архівації і зберігання на жорсткому диску, оскільки папір можна втратити, зіпсувати. Уявіть, що раптом начальство наказує вам перевести весь архів документів в електронний вигляд. В цьому випадку вам на допомогу і прийде сканер.
По-третє, фотоматеріал (наприклад сканування фотослайдів і фотоплівки формату 35 мм.). А з фотографіями, надалі, ви можете робити все, що завгодно - їх можна архівувати на жорсткому диску, або редагувати у фотошопі (поліпшити якість, усунути дефекти фотографій і так далі). По-четверте, сканер може бути використаний як копір. Тобто якщо ваш комп'ютер підключений до принтера, то відскановане зображення може бути направлене відразу ж на принтер при певних налаштуваннях самого сканера. Дуже зручна опція. Додаток до вашого принтера, що в сукупності дає повноцінний копир. Зручно ж, правда?

Це, звичайно, основні функції сканера. Так по яких критеріях нам, звичайним покупцям, вибрати сканер? Просто зовнішнім виглядом не обійдешся. Спробуємо розібратися в тих характеристиках, які забезпечують якість його роботи, і по яких відповідно і потрібно вибирати сканер.

Формат оригінала

Почнемо з формату (формату зображення яке необхідно відсканувати). Стандартний поширений формат - це формат А4 - аркуш розміром 29,7 см в довжину і 21 см завширшки (у показникиках області сканування зазвичай вказується - 21,6х29,7). Якщо сканер підтримує даний формат, значить, ви вільно можете (у весь розмір) поміщати на скляну поверхню сканера аркуш формату А4. Але є такі сканери (рідкість, звичайно), які підтримують формат А3, - це аркуш розміром 42 см в довжину і 29,7 см завширшки - так званий подвійний формат А4. На сьогоднішній день з форматом А4 проблем не повинно виникнути в принципі, оскільки виробники сканерів роблять упор саме на цей формат.

Оптична роздільна здатність

Будь-яке зображення складається з безлічі найдрібніших крапок, кожна крапка це піксель. Оптичний роздільна здатність (РЗ) - це кількість пікселів зображення, які буде відскановано . Оптична РЗ сканера це дуже важливий показник. Саме від цього показника залежить картинка - її якість, деталізація, чіткість. У характеристиках сканера даний показник вказують так, наприклад - 4800х9600. Окрім оптичногої РЗ в характеристиках сканера вказується і інтерпольована РЗ. Але воно має у декілька разів більші значення. Розберемося, що ж значать ці цифри.
Перший показник позначає РЗ, тобто таку РЗ яка забезпечується саме світловою лампою (світловий елемент сканера - матриця), і поширюється воно по всієї ширини аркуша.
Другий показник (інтерпольована РЗ) забезпечує механізм, який переміщає скануючий елемент. Інтерпольована РЗ досить ненадійний показник тому що за допомогою інтерполяції дозвіл штучно збільшується шляхом складного математичного обчислення недостаючих пікселів в зображенні. Завищена РЗ матриці, на жаль, не в кращу сторону позначається на якості зображення. Отже при виборі сканера зверніть увагу на перше значення - оптичний дозвіл.

Тип матриці сканера


Найкращі показники різкості, чіткості і можливість сканувати предмети, які утворюють нерівності, складки (книги в розвороті) дають матриці типу CCD.

Ще один тип матриці - це матриця типа CIS. Головна перевага подібних матриць - це їх енергозбереження, і живлення за рахунок USB портів. А якщо врахувати, що конструкція ще і компактна, то це дозволяє понизити вартість за рахунок зменшення розмірів самого сканера.
Але як вже було сказано раніше, перший тип матриць дозволяє робити якіснішу картинку. Отже вирішуйте самі, що для вас важливіше ціна або якість. Шкода, звичайно, що на сьогоднішній день цей вибір необхідно робити.

Глибина кольору

Даний показник відповідає за колірне сприйняття сканера, а саме визначає кількість кольорів, які сканер розпізнає і в змозі обробити. Звичайно, глибина кольору відбивається на якості картинки.

На сьогоднішній день виробники забезпечують глибину у 48 біт (це дуже багато - близько 35 млн. кольорів, і картинка буде значного розміру). Але остаточне оброблене зображення виходить 24 бітним. Це обумовлено тим, що оригінальний носій піддається обробці, так званому очищенню зображення, аби на виході носій виходив чистим і чітким. Отже шукайте в специфікаціях позначку true bit, що означає - справжня глибина кольору сканера. Хоча виробникі зобов'язали вказувати дійсну глибину кольору, але часто реальні показники неочевидні.

Оптична щільність

Оптична щільність - це своєрідний діапазон, в якому сканер з граничною точністю розпізнає кольори і відтінки. Так званий показник контрастності сканера. Ну, а якщо бути точнішим, це здатність сканера розрізняти темні і світлі ділянки зображення. Необхідність даного показника в тому, що він відповідає за якість сканування ваших фотоматеріалів, слайдів, фотоплівки, якість яких важко визначити на око. Межі оптичної щільності сканерів складають від 0 (білий) до 4 (чорний). Якщо ви вимогливі до якості матеріалу то прагніть вибирати сканер з максимальною щільністю.

Швидкість сканування

Перша швидкість. Швидкість попереднього перегляду (у секундах). Показує, на скільки швидко сканер проведе попереднє сканування для перегляду зображення. Тобто перш ніж провести остаточне сканування у файл або в редактор для подальших змін ваш сканер покаже, як виглядатиме зображення. Це робиться з метою того, аби була можливість скоректувати положення носія на скляній поверхні сканера якщо ви, припустио, помістили на поверхню аркуш не дуже рівно. Вельми корисна функція, яка значно економить ваш час, і чим вона менша, тим краще.

Друга швидкість. Друга швидкість визначає мінімальний час сканування зображення (у секундах). Саме цей показник вказується в характеристиках сканера. Друга швидкість - це час сканування документа з мінімальними налаштуваннями якості.

Третя швидкість. Третя швидкість це час сканування документу при максимальних налаштуваннях якості. Використовується такий режим у випадках коли вам потрібно вичавити максимум (досягти максимально якості).

І так, як ви, напевно, вже зрозуміли, швидкість сканування безпосередньо залежить від ваших вимог до якості зображення і у ваших силах регулювати даний показник.

Підключення сканера

Більшість сканерів на сьогоднішній день підключаються через USB-порт і через нього ж отримують живлення від комп'ютера. При цьому не використовуються жодних блоків живлення і адаптерів, що значно економить місце (не займає розеток) щоб уникнути плутанини в дротах. Вам просто необхідно буде з'єднати сканер з системним блоком через USB. Лише заздалегідь встановіть необхідні драйвера для вашої операційної системи, і користуйтеся. Звичайно, даний аспект сильно не впливає на продуктивні можливості сканера.

По матеріалам mirsovetov.ru

•Редактировать

Раніше Як вибрати смартфон? | Пізніше Як вибрати оптичну мишу?

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти