Захист ноутбука і небезпеки, що підстерігають ваш ноутбук

Категорії статей: Ноутбуки ; 18.11.2010

Більшість покупців ноутбуків, дуже рідко замислюються про збереження свого ноутбука і про захист ноутбука від зовнішніх не сприятливих для ноутбука чинників. Проте, цифри які показує статистика, зайвий раз нам нагадують про те, що замислюватися про захист ноутбука слід заздалегідь.

Згідно світовій статистиці, через неналежний захист ноутбука щорік ламається більше 500 000 ноутбуків, крім того щорік крадуться більше 300 000 ноутбуків. Дійсно статистика шокує, особливо якщо це стосується саме Вашого ноутбука. Більш того, частенько інформація що знаходиться на ноутбуку, представляє куди більшу цінність, ніж сам ноутбук. У даній статті ми розповімо про засоби захисту ноутбука і небезпеки що підстерігають ноутбук і Вас, як власника ноутбука.

Небезпеки, що підстерігають ваш ноутбук і поради що до безпеки

 • 1. Серед злодіїв і організованих злочинних груп існують групи, які спеціалізуються на офісних крадіжках, причому такі крадіжки помічаються не відразу. Цей тип злочинців, під виглядом клієнта потрапляють до вас в офіс, відволікають вас і користуються випадком аби учинити крадіжку. Ноутбук - один з тих пристроїв, які при невеликому розмірі, коштують пристойних грошей і є підходящим об'єктом для крадіжки. Виходячи з вищевикладеного, для захисту ноутбука можна порадити наступне: Якщо у вашому офісі не вирішений на належному рівні момент безпеки і обмеження доступу сторонніх людей, необхідно користуватися пристроями що механічними блокують та обмежують переміщення ноутбука. До механічних засобів захисту ноутбука відноситися, наприклад, замок Kensington Lock. Детальніше про засіб захисту ноутбука Kensington Lock ми розповімо нижче.

 • Захист ноутбука, крадіжка ноутбука
 • 2. Якщо вам часто доводитися працювати в людних місцях, наприклад кафе, аеропорт, вокзал, парк, сквер и.тд, то перша порада для захисту ноутбука - не випускайте ноутбук зі своїх рук і тримайте ноутбук в полі зору і в межах швидкої досяжності. Крім того дуже корисним буде пристібання ноутбука до нерухомого предмету за допомогою вышеозвученного замку Kensington Lock.
 • 3. Якщо ви пересуваєтеся на автомобілі, то ніколи не залишайте ноутбук в машині, навіть на хвилину. Під час пересування на авто, для захисту ноутбука слід перевозити ноутбук виключно на передньому пасажирському сидінні, причому необхідно пристебнути лямку сумки ноутбука, наприклад, до ручки дверей вашого автомобіля. Головна небезпека підстерігає власника ноутбука що пересувається на автомобілі - так звані барсєточники, які, як правило діють удвох, один з них відволікає вашу увагу, інший, тим часом краде ваші речі з авто і це лише приклад, витонченість методів крадіжки сучасних барсєточників з кожним роком лише зростає.

 • 4. Якщо ви пересуваєтеся на суспільному транспорті і багато ходите з ноутбуком по вулиці, то вашому ноутбуку загрожують: двері вагону метро, турнікети метрополітену, двері тролейбуса, трамвая, автобуса і будь-які інші двері, а також натовп в суспільному транспорті, може з легкістю пошкодити ваш ноутбук. Крім того, при пересуванні пішки, по вулиці з ноутбуком, ви стаєте відмінним об'єктом для розбою, де окрім ноутбука можете постраждати і ви самі. Поради для захисту ноутбука: вибирайте сумку для ноутбука з жорстким каркасом і товстими стінками - це врятує від дверей, і товкучки в транспорті. Не варто купувати сумку для ноутбука, по якій можна легко зрозуміти, що у вас в ній знаходитися ноутбук, і тим більше, відмовтеся від використання сумок з лейблами notebook або марками виробника ноутбука - сумка для ноутбука має бути непримітною.
 • Захист ноутбука

 • 1. Практично в кожному ноутбуку передбачений отвір під назвою Kensington Security Slot (ще його можуть називати Kensington lock, K-Slot, замок Кенсінгтона). Kensington lock - це стандартизований отвір довгастої форми, який однаковий на всіх ноутбуках і служить для закріплення в цьому отворі спеціальних металевих замків із сталевим тросом, називаються вони security locks. За допомогою security locks можна пристебнути ноутбук, подібно до велосипеда, до нерухомого предмету, наприклад до столу. Сам отвір Kensington lock укріплений в корпусі ноутбука, а в деяких ноутбуків знаходитися в литому шасі ноутбука. Звичайно, цей метод захисту ноутбука досить примітивний, але від випадкових аматорів напевно врятує.

 • 2. У ноутбуках, зазвичай бизнес-моделях, частенько зустрічається вбудована система аутентифікації користувача - це, по суті, сканер відбитку пальця. Цей метод захисту інформації на ноутбуку не дасть увійти до системи стороннім, хоча цей метод можна обійти, але для цього потрібний час, отже від надто допитливих співробітників у офісі це допоможе.

 • 3. Найпростішим способом захисту даних для всіх ноутбуків є пароль на BIOS. Обійти пароль можна, витягнувши з ноутбука батарею, що живить за пам'ять Біоса, але для цього необхідно, як мінімум розібрати ноутбук.

 • 4. У операційних системах починаючи з Windows 2000 передбачена система шифрування даних за допомогою Encrypting File System (EFS). У цьому методі використовується пара закритого і відкритого ключа, тому, якщо у користувачів немає закритого ключа, то вони не можуть отримати доступ до даних. Цей метод можна обійти, але для цього потрібний тривалий час на підбір ключа, а це досить складний і довгий процес.

 • 5. Існують системи шифрування сторонніх виробників, які для зберігання закритого ключа використовують флеш пристрій який підключається до USB. Таке шифрування даних набагато краще, ніж вбудоване шифрування тому, що для доступу до даних необхідний ключ, що зберігається на USB носії, а не звичайне знання імені і пароля користувача, які використовуються для вбудованого шифрування EFS.
 • Наостанок, хочеться порадити Вам подумати про захист ноутбука і інформації що знаходиться на нім заздалегідь. І остання порада в даній статті - робіть регулярні резервні копії важливої інформації на зовнішні носії, наприклад на DVDболванку або на флешку (доречі, корисними у цьому разі стануть програми для форматування флешок ), так як цей метод може бути корисний, якщо жорсткий диск вашого ноутбука вийде з ладу.

  •Редактировать

  Раніше FAQ по ноутбукам | Пізніше Новий чи відновлений ноутбук ?

  Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти