Програми для відновлення та ремонту відеофайлів

Категорії статей: відео ; 27.03.2013

На жаль, жоден файл не захищений від пошкодження. Це стосується як офісних документів і архівів, так і аудіо і відео файлів. Що може привести до пошкодження файлу? Поломка вінчестера, помилка на CD-диску, відсутність у файлу кінця, збій при завантаженні з Інтернету, аварійне виключення комп'ютера і так далі

Але відмова медіаплеєра програвати файл - це ще не привід для того, щоб видаляти його. Його можна спробувати полагодити, використовуючи одну із спеціальних програм. У цьому невеликому огляді ми розглянемо основні можливості подібних утиліт, а також спробуємо протестувати їх і визначити, наскільки добре вони справляються із завданням і наскільки великі шанси відновити файли з їх допомогою.Video Fixer програма для відновлення відеофайлів Video Fixer - програма працює з відео файлами, які не відкриваються, а також з файлами, які неможливо " перемотати " вперед в процесі перегляду, перетягнувши повзунок на потрібне місце. Програма також управляється з файлами, які частково пошкоджені. В цілому, вірогідність відновлення файлів розробники оцінюють в 80-90 відсотків, але, звичайно, це багато в чому залежить від міри пошкодження.

Video Fixer підтримує велике число форматів , серед яких і формати потокового відео.

Варто відмітити, що розробники Video Fixer поклопоталися про тих користувачів, які працюють лише з певними типами файлів і яким не потрібна підтримка великого числа форматів. Тому окрім Video Fixer, доступні також спрощені версії програми - Avi Fixer, Div Divx Fixer, Rmvb Rm Fixer та Wmv Wma Asf Fixer, які коштують дешевше.

Не варто думати, що програма може відновити пошкоджені фрагменти файлів, принцип її роботи заснований на тому, що вона аналізує помилки і перезаписує файл, пропустивши дані, які неможливо прочитати. Як правило, після такої корекції медіапрогравачі, наприклад Windows Media Player і Real Player, такі файли можуть відкрити.

Інтерфейс Video Fixer, як і інших подібних програм, досить простий.

Всі функції винесені в головне вікно. За допомогою відповідних кнопок можна додати файли для відновлення, прибрати всі або вибрані файли з вже існуючого списку. Відновлення файлів починається після натиснення кнопки Fix. Якщо файл чималий, перед початком ремонту має сенс скористатися опцією Check, аби перевірити, чи є шанс на те, що файл буде відновлений. Перевірка займає значно менше часу, чим відновлення, проте і стовідсоткової гарантії результату не дає. Тобто, перевірка може пройти успішно, а само відновлення - ні. Зате якщо вже перевірка показала, що файл не підлягає відновленню , то і намагатися його відновлювати в програмі навіть не варто.

При відновленні файлу програма може перезаписувати старий файл новим або ж зберегти резервну копію. Звичайно ж, аби на всяк випадок зберегти копію файлу, краще прапорець auto backup не знімати.All Media Fixer Pro програма для відновлення відеофайлів All Media Fixer Pro - програма може відновлювати не лише відео, але і аудіо файли. Список форматів, з якими працює програма, досить великий. При цьому вірогідність відновлення файлу залежить від його формату.

Так, програма краще всього справляється з відеофайлами WMV, RM, DAT. Вірогідність відновлення цих файлів - 80-100 відсотків. Трохи нижче це число (60-80%) для файлів AVI, MPG, VCD, DVD, SVCD і ASF. All Media Fixer Pro, як і Video Fixer, лагодить недокачані, пошкоджені файли, а також ті, які неможливо програти або прокрутити вперед.

All Media Fixer випускається в двох варіантах. Версія без приставки Pro має гірший алгоритм відновлення, так що шанс на те, що файл буде відновлений, нижче, ніж при використанні All Media Fixer Pro. Якщо врахувати, що обидві версії програми комерційні і різниця в ціні складає 10 $, наявність непрофесійної версії здається нам просто маркетинговим ходом. Вона як би допомагає оцінити можливості pro-версії і показує, настільки друга виграє при порівнянні.

Цікава особливість програми - наявність чотирьох помічників, схожих на героїв коміксів, які супроводжують вас під час роботи в програмі. Кожен їх їх виконує свою функцію - один здійснює загальне командування процесом, другою сканує файл і перевіряє його на наявність помилок, третій - намагається полагодити файл і, нарешті, четвертий управляє структурою файлів і пропонує дані для заміни.

На відміну від Video Fixer, програма All Media Fixer Pro дозволяє задати деякі налаштування ремонту файлів. Оскільки програма працює з трьома типами файлів - відео, аудіо і графічними, то і вкладок у вікні Preferences відразу три, для кожного типу. Самі ж параметри не відрізняються. За умовчанням програма проводить відновлення в автоматичному режимі, який і рекомендується розробниками. Але ви можете змінити його, якщо робота програми вас не задовольнила. При перемиканні в режим Custom можна встановити три варіанти поведінки програми при виявленні пошкоджених фрагментів - відновлювати, видаляти і ігнорувати. При виборі першого варіанту ви зможете встановити один з тринадцяти режимів відновлення, а також колір для заповнення пошкоджених ділянок. За умовчанням він чорний.

Ще одна особливість програми - наявність величезної кількості скінів, які допомагають зробити роботу з нею комфортнішою, вибравши ту колірну схему, яка вам більше до душі. сайт програмиASF-AVI-RM-WMV Repair програма для відновлення відеофайлів ASF-AVI-RM-WMV Repair - ця програма - найпростіша з представлених в огляді. У неї немає ні вікна з параметрами, ні додаткових прапорців і кнопок.

Все по мінімуму: кнопки додавання і видалення файлів із списку, запуску процесу відновлення. При відновленні файлів програма не перезаписує вихідний файл, а створює його копію з індексом Repair, так що створювати резервну копію файлу перед використанням ASF-AVI-RM-WMV Repair немає необхідності. Проте, якщо відеофайл, з яким ви працюєте, дуже великий, переконайтеся, що у вас вистачить місця на жорсткому диску для запису його відновленого варіанту.

Програма підтримує формати DIVX, AVI, RM, XVID, ASF, RMVB, WMA, WMV, AC3. Як бачите, в цьому списку присутні і формати потокового відео. При відновленні можуть використовуватися два алгоритми - Fast і Advanced. Другий робить відновлення з більшою вірогідністю позитивного результату, але працює повільніше. При обробці файлів невеликого розміру швидкість великого значення не має, тому краще відразу вибирати покращений режим. Коли ж йдеться про великі файли, має сенс спочатку спробувати обробити файл в Fast-режимі, а якщо це не принесе бажаного результату, звертатися до покращеного.

Результати тестування

Найважливішим параметром оцінки програм подібного типа є не кількість налаштувань або зручність інтерфейсу, а результати, які можна з їх допомогою отримати.

Протестувавши всі три програми, ми прийшли до висновку, що з деякими завданнями вони справляються однаково добре, а з деякими - однаково погано. Наприклад, спроба полагодити файл AVI, при перегляді якого неможливо було переміщати повзунок, виявилася успішною. Всі три програми показали добрий результат, і перемотування стало працювати.

З відеофайлами, в одного з яких було навмисно пошкоджено початок, а в другого - середина, не впоралася жодна з програм. Video Fixer створював видимість відновлення, проте до кінця довести її не зміг. Простіше кажучи, програма просто зависла при виконанні цього завдання. ASF-AVI-RM-WMV Repair взагалі відмовилася працювати з цим файлом, відображує в рядку статусу виконання завдання слово Failed. Хитріше за всіх виявилася All Media Fixer Pro, яка хоч і повідомила, що файл відновлений, але насправді теж впоратися з ним не змогла - виправлений файл все одно медіа плеєром не відкривався.

Нарешті, на третьому тесті нам удалося отримати різні результати. Для нього ми спеціально підготували файл AVI, який не мав кінця. Для цього ми розбили його на дві частини за допомогою програми Total Commander, після чого змінили розширення першої частини на AVI, спробувавши тим самим імітувати недокачанный файл. Такий файл Windows Media Player відкривати відмовився. Після обробки Video Fixer відремонтований файл в програвачі відкрився, але відтворюватися не став - програма повідомила про те, що файл має неправильний формат. All Media Fixer Pro теж не змогла відновити цей файл, і виправлена копія, як і початкова, відкриватися не стала. І лише ASF-AVI-RM-WMV Repair удалося полагодити файл, і Windows Media Player зміг без проблем його відтворити.

Відмітимо, що в тестах навмисно використовувався Windows Media Player, оскільки він є дуже капризним. Наприклад, альтернативний програвач Media Player Classic пошкоджений нами для третього тесту файл без проблем відтворював і до відновлення, і після відновлення всіма трьома програмами. Отже, інколи для того, щоб програти пошкоджений файл, не потрібні жодні програми для ремонту - досить використовувати інший плеєр.

•Редактировать

Раніше Програми для складання і вирішення кросвордів | Пізніше Програма для читання pdf: шість кращих читалок

Коментарі (2) на публікацію “Програми для відновлення та ремонту відеофайлів”

  1. Abu Kasym пише:

    Побутує думка що заявлений функціонал All Media Fixer Pro не відповідає дійсності.

  2. admin пише:

    Можна відповісти щось по типу: скільки форматів - стільки і думок)
    Треба пробувати..а взагалі якщо, скажімо, файл не програється плеєром VLC, який хаває буквально все, то шанс відновити файл невеликий (імхо). В основному туплять плеєри, і як сказано у статті - в першу чергу треба просто поміняти плеєр, а не намагатися якось полагодити файл..

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти