Програми для обробки фотографій: 7 безкоштовних утиліт для редагування фото

Категорії статей: графіка та анімація ; 02.09.2011

Існує досить багато програм для обробки фотографій, призначених для завдань будь-якої складності, чи то просте обрізання зображень, малювання, або просунутий фотомонтаж. Звичайно, фаворитом серед подібного софту є всім відомий фотошоп, проте, цей неповороткий монстр далеко не завжди доречний для типових задач обробки зображень. У більшості випадків набагато кориснішим та зручнішим стане програма із більш легкої вагової категорії. У даній статті мова піде про найпопулярніші програми для роботи з фотографіями - швидкими, зручними та функціональними, які, до того ж, володіють однією безперечною перевагою, - вони повністю безкоштовні.

Доречі, якщо по певним причинам немає бажання встановлювати "якісь програми", то можна обійтися і без них. Як? Редагувати фото можна онлайн, в такому ось, наприклад, онлайн фотошопі.

Міні-рейтинг програм для редагування фото:

 1. Скачати Artweaver
 2. Скачати PhotoFiltre
 3. GIMP

А тепер трохи детальніше про ці програми та деякі інші.

Всі програми умовно можна розділити на три категорії.

1. Початкового рівня. Програми з обмеженим, проте, достатнім для базового редагування фотографій функціоналом. Для найбільш поширених завдань (обрізання, правка кольору, зміна розміру, корекція червоних очей і тому подібне) їх сповна вистачає.
2. Середнього рівня. Ці програми дозволяють редагувати фотографії на більш серйозному рівні - працювати з шарами, коректувати лише частину зображення, застосовувати всілякі фільтри, малювати і т.д.
Програми часто навіть зовні схожі на своїх старших побратимів, але їх функціонал все ж дещо обмежений.
3. Високий рівень. Дані програми по своєму функціоналу порівнянні з професійними редакторами цифрових зображень, таких як Photoshop або Paint Shop Pro. Їх можливостей вистачить для малювання та монтажу фото будь-якої складності.

Отже почнемо із найпопулярнішої категорїї - програм середнього рівня, яких буде достатньо для більшості користувачів.


Програми для обробки фотографій: середній рівень


програма для обробки фотографій Artweaver Artweaver (скачати) | відеоурок - програма близька по функціоналу та інтерфейсу до Photoshop. Володіє багатомовним інтерфейсом, підтримує роботу з плагінами, в наявності всі атрибути програми середньо-високого рівня.
Відмітні можливості: підтримує роботу з шарами і прозорістю (проте лише для «рідного» формату програми - AWD); містить великий набір налаштувань для малювання ( деревне вугілля, олівець, губка, масло, акрилові волокна) і фільтрів ( розмитість, ефект вітру, хвилі, ефект масла, гранулювання, і т. п.). Розмір 8,85 Мб.


ІМХО: Зовні схожа на фотошоп - з розряду "знайди 10 відмінностей". В той же час ця програма набагато простіша у використанні. Шо стосується функціонала, то його вистачає для практично будь-яких завдань. На даний момент це мій основний графічний редактор:)

програма для обробки фотографій PhotoFiltre PhotoFiltre (скачати) | відеоурок - непоганий варіант програми для фотомонтажу початкового/середнього рівня. Прості правки можуть бути виконані досить швидко за допомогою кнопок панелі інструментів, або можна зробити більш просунуті коректування, заглиблюючись в меню. По дизайну і інтерфейсу чимось схожа на ранні версії Photoshop.
Відмітні можливості: містить достатній набір інструментів для зонального редагування зображень; можлива робота з текстом та використання масок. А також використання ефектів - клонування, вибірка, малювання і тому подібне. Може робити пакетну обробку зображень, підтримує плагіни і багатомовний інтерфейс. Розмір 1.9 MB.


ИМХО: Міцний середнячок, гідна заміна платних аналогів типу Photoshop для не дуже вимогливих користувачів Немає підтримки шарів.

програма для редагування фотографій Paint .Net Paint .Net | відеоурок - включає досить багатий набір інструментів для обробки фотографій. Володіє приємним та доступним інтерфейсом.
Відмітні можливості: підтримує роботу з шарами; управляє режимами змішування і прозорістю; присутній набір фільтрів для додавання спеціальних ефектів та малювання; Розмір 4.8 MB


ІМХО: Користувався цією програмою декілька років. Досить потужна, але в той же час проста програма. Дратує лише одне - для установки необхідний Microsoft. NET Framework, але це, як правило, не проблема, пакет викачується автоматично при установці.


Програми для обробки фотографій: високий рівень


програма для обробки фотографій GIMPGIMP | відеоурок - досить просунута безкоштовна програма для фотомонтажу. Складніша у освоєнні чим розглянуті вище програми, але і більш багатофункціональна.
З першого погляду впадає в очі незвичайний для програм обробки фото мультивіконний інтерфейс, в той же час, досить стильний та зручний. Підтримує більше 30 форматів, працює з шарами і масками. Пропонує великий набір інструментів для кольорокорекції та мультимовний інтерфейс.
Відмітні можливості: їх дуже багато:) Розмір 15,1Мб.


ІМХО: Приємний та прогресивний інтерфейс, досить скромні системні вимоги, багатий функціонал. Чого ще можна вимагати від безкоштовної програми? Для тих, кому не шкода трохи вільного часу на навчання, слід пильно придивитися до GIMP.

программа для редагування фотографій Photoscape Photoscape | відеоурок - це, скажімо так, універсал. Функціоналом цієї програми виходить за рамки звичайного графічного редактора.
Включає, окрім стандартних графічних інструментів, GIF аніматор, утиліту для пакетного перейменування файлів, конвертер зображень, утиліту захвату екрану, засоби для створення колажів, пакетне редагування фотографій і ряд інших інструментів. Містить близько 500 кліпартів, якими можуть бути доповнені ваші фотографії. Розмір 14,37 МБ.

ИМХО: Це швидше програмний комплекс чим просто редактор. Підійде тим, хто часто викладає зображення в усілякі онлайн сховища та фотоальбоми.


Програми для обробки фотографій: початковий рівень


програма для обробки фотографій Photo! editor Photo! editor - досить зручна програма для швидкої обробки фотографій. Інтерфейс продуманий і всі основні функції доступні в один-два кліка, жодних зайвих менюшок і незрозумілих ярличків.
Відмітні можливості: видалення кольорового і світлового шуму зображення; прогресивна технологія налаштування різкості; містить пресети для кольорокорекції і для деформації зображення; дозволяє обробляти зображення в пакетному режимі; містять ряд пресетів для автоматичної правки зображень; дозволяє робити ручні коректування (обов'язково звертайте увагу на маленькі стрілки поряд з іконами на панелі інструментів). Розмір 7,78 Мб.


ІМХО: програма являє собою зразок інструменту з розряду "встановив і працюєш". Приваблює продуманістю інтерфейсу і швидкістю освоєння (хвилини)

программа для редагування фотографій LightBox Image Editor LightBox Image Editor - симпатична маленька утиліта з невитіюватим інтерфейсом. Програма використовує розділений екран попереднього перегляду, для того, щоб наочно відображувати зображення до і після коректування.
Відмітні можливості: інструмент Remove Color Casts з алгоритмом Gray Point, який використовується для видалення небажаних відтінків обличчя; технологія «Smart Contrast»; Smart-Fill Light - накладення тіней, із збереженням реальності зображення обличчя; видалення ефекту червоних очей, що застосовується спільно з технологією виявлення обличчя і тому подібне. Розмір 9,75 Мб.


ІМХО: Хоч програма досить проста, проте, як уже згадувалося - інтерфейс на любителя, деякий час йде на те що б освоїти логіку роботи з нею.

P.S. Можливо вам потрібно зробити слайдшоу з фотографій? У такому разі варто дізнатися як зробити відео з фотографій @dd

•Редактировать

Раніше Програми для створення відео: 16 програм для відеомонтажу | Пізніше Програми для обрізання музики - 4 безкоштовних утиліти

Коментарі (2) на публікацію “Програми для обробки фотографій: 7 безкоштовних утиліт для редагування фото”

 1. степан пише:

  клас

 2. Надя пише:

  Подобається. Дякую :)

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти