Програми для створення анімацій: 8 найкращих GIF-аніматорів

Категорії статей: графіка та анімація ; 12.01.2012

На сьогоднішній момент формат GIF без всяких перебільшень є одним з найпоширеніших. Безумовно, у нього є негативні сторони, але всі особливості даного формату роблять його найпопулярнішим серед користувачів. І запити типу "скачать програму для створення мультиків" не можуть залишити байдужими жодного вебмайстра, тому була створена дана стаття :) Отже в чому переваги цього формату? Мінімальні втрати при стискуванні, підтримка анімації, прозорості пікселів. Випущено безліч програм, що дозволяють повною мірою працювати з можливостями gif, і про подібні програми ми розповімо нижче. Хочеться вам чи ні, звичайний ви користувач або веб-майстер, вам рано чи пізно доведеться зіткнутися з подібним форматом, який ми зараз розберемо.

Міні-рейтинг програм для тих, кому "забагато букв":

 • 1. Easy GIF Animator Pro
 • 2. GIF Construction Set Professional
 • А тепер трохи детальніше про ці та деякі інші програми


  Програми для створення анімацій (мультиків)  GIF Construction Set Professional Програми для створення анімацій  - GIF Construction Set Professional - програма з дуже широкими можливостями, не дивлячись на свій простий вигляд. Компілювати анімацію ми можемо не лише в GIF, але і в інших форматах, наприклад, в MNG, який і за розміром явно менше, та і відтворення кольорів в нім краще, а також у формат SWF. І якщо формат MNG рідко де використовується, то SWF формат поширений дуже і дуже широко. У цьому великий плюс програми: ми можемо нашу анімацію GIF перенести у формат SWF, який має деякі явні переваги, одна з яких - підтримка звуку і анімації одночасно. Але пам'ятайте, що SWF не підтримує прозорість, та і час для відображення кадрів в нім фіксований. Варто знати ще і те, що циклічну анімацію в SWF перенести не вийде, в іншому випадку необхідно буде прописувати додаткові параметри в HTML коді сторінки, які повторюватимуть цикл.
  Процесс створення анімації простий: створюється група картинок, далі збирається в єдиний файл, а в анімації ми бачимо їх послідовність. У контекстному меню заховані різні інструменти, такі як обрізання, видалення або об'єднання кадрів, додавання тіні і так далі. Ще одна важлива функція програми, це “суперстискування”. Так в інтернеті розмір має дуже велике значення, цією функцією деколи просто необхідно користуватися.  Easy GIF Animator Pro Програми для створення анімацій  - Easy GIF Animator Pro - програма головним чином розрахована для створення банерів і анімації на сайті, і якщо ви на це і розраховуєте, то Easy GIF Animator Pro для вас. Вона повністю виправдовує свою назву, створення проекту в ній елементарне і швидке, що досягається за рахунок добре продуманого процесу створення анімації, і, звичайно ж, інтерфейсу та заготовок. Все що потрібно - під рукою, а заздалегідь підготовлені майстри для створення банера, кнопки для сайту і далі спрощують роботу - головне, що в такі заготовки закладені всі необхідні параметри, розміри, розширення, і якщо ви не можете пригадати що і як робити, то вам нададуть вибір. Якщо вам необхідно створити просту анімацію без особливих наворотів, то знову ж таки майстер створення анімації допоможе створити анімацію за пару хвилин. Інструментів програми сповна вистачить для створення банера з нуля, в ній є можливість додавати текст, робити заливку, причому не лише градієнтним кольором, але і необхідною текстурою, а також створювати геометричні фігури.  Ulead GIF Animator Програми для створення анімацій  - Ulead GIF Animator - програма є черговим продуктом компанії Ulead, яка відома високоякісною продукцією, тому і Ulead GIF Animator лише підтверджує подібну позитивну репутацію - програма зручна, продуманна до дрібниць, функціональна, загалом, хороша у всьому.
  По інтерфейсу, функціям, та і взагалі загальним рисам програма нагадує справжній серйозний відеоредактор, і не дивно, адже Ulead спеціалізована на випуску саме таких продуктів. Розберемо ж програму ближче.
  Почнемо з того, що ефектів в програмі досить, і цей набір складає не лише стандартні ефекти, але і такі додаткі як Video Studio і Media Studio Pro, що властиві відеоредакторам. Більш того, набір можна розширити, адже програма підтримує фільтри від Photoshop і Adobe, і вам залишається лише вказати їх розташування. Але тут і спливає деякий мінус - нові, досить пізні версії фільтрів програмою підтримуватися не будуть.
  Режим оптимізації кадрів виглядає як екран, розділений надвоє, в одній частині показуються кадри до стискування, в іншій, відповідно, після. Колірна палітра допоможе в підборі найбільш відповідного результату, як і параметри Lossy і Dither. Lossy відповідає за втрати якості, за їх кількість, а Dither відповідає за передачу градієнтного переходу кольору, за його точність. Управління кадрами можна здійснювати з панелі налаштувань. Кадри тут виглядають як шари. Таке ж управління здійснюється і з панелі кадрів, вони показані будуть у вигляді слайдів.
  Є в програми і досить дивна функція. Важко придумати для неї корисне і широке вживання, але раз функція є, треба про неї згадати. Програма може упаковувати створену анімацію у формат EXE. При запуску файлу поверх вікон спливає створена нами анімація і відтворюється, а як використовувати це, вирішуйте самі.  Active GIF Creator Програми для створення анімацій  - Active GIF Creator - у програмі передбачений дуже корисний скрипт. Якщо вам необхідно зробити деяку кількість схожих кнопок або ж банерів, то ця програма для вас, саме спеціальний скрипт допоможе вам в цьому.
  Окремо варто сказати про Script Editor, вбудований в програму, який сильно спрощує роботу, автоматизуючи її. Працює це наступним чином: анімаційні скрипти, що мають розширення *.agif, зберігаються в проекті і далі багато разів використовуються, внаслідок чого ми можемо автоматично міняти відображення, місце або розмір необхідного об'єкту.
  Не обійшлося і без різних готових наборів, як наприклад набори стрілок, символів, різної графіки. Це явно заощадить час вебмайстра при оформленні меню на сторінці сайту.
  Присутній набір фільтрів і є можливість створювати елементарні ефекти, такі як падаючі краплі або сніг. При створенні можна вказати параметри для кожної частки, таким чином, змінивши її колір, або навіть додавши малюнок, який знову ж таки можна вибрати з набору символів.
  Вказавши швидкість вашого інтернет-з'єднання, програма сама оптимізує розмір анімації, і більш того, зберігаючи, надасть вам готовий код HTML для установки на сторінку сайту. У попередньому перегляді ви зможете вибрати фон і колір тексту.  Selteco Bannershop GIF Animator Програми для створення анімацій  - Selteco Bannershop GIF Animator - програма розрахована для створення банерів, назва програми ясно говорить нам про це. Підтримуються всі стандартні формати банерів, від найменших до типу skyscraper. Режим створення анімації і майстер створення слайдів працюють однаково, і досить просто: ми складаємо список файлів, задаємо час до появи наступного кадру і зберігаємо проект в GIF, от і все.
  Selteco Bannershop GIF Animator містить три групи ефектів. Перший, Intro Animation, дозволяє налаштувати появу певного кадру, Outro Animation, відповідно, зникнення кадру. Можливості цих груп дуже широкі, і вони більші, ніж прості ефекти переходів. Третя група, Animation, дозволяють управляти рухом зображення: переливатися, тремтіти, ковзати і так далі.
  Програма дуже функціональна, і містить готовий набір символів та менеджери для швидкого пошуку і вибору необхідного. Все виглядатиме у вигляді таблиці, в якій будуть занесені шрифти зі всіма необхідними символами, варто лише набрати в рядку команду Insert Symbol і знайти потрібний.
  Зберігати ми можемо відразу у вигляді HTML сторінки, в коді якої буде вказано назву нашого банера.
  Програма також містить підтримку WMF формату і дозволяє конвертувати створену нами анімацію у формат AVI.  CoffeeCup GIF Animator Програми для створення анімацій  - CoffeeCup GIF Animator - скажемо відразу, що ця програма просто відмінно підійде для створення аватара. Її широкі можливості дозволять вам створити забавний або ж серйозний якісний аватар без особливих зусиль, і вам не знадобляться спеціальні знання. Тому, якщо ви завсідник форуму, любите ексклюзивні аватари або ж вам просто потрібно його зробити, CoffeeCup GIF Animator створена для вас.
  Програма дуже функціональна, при цьому вона не складна і володіє всіма потрібними інструментами. Програма навіть підтримує імпорт відео файлів. Ви бачили на форумах аватарки, на яких зображався шматочок фільму? Програма дозволить вам зробити це. Також може задавати затримки, як окремим кадрам, так і всім відразу, його час відображення, колір. Налаштувань в програмі небагато, їх легко освоїти, адже всі вони розташовуються у вікні програми, в якому також знаходиться вікно збірки і попереднього перегляду.
  Для зменшення розміру файлу з мінімальною втратою якості необхідно запустити майстер оптимізації і виконувати інструкції, тут також все просто. Сама оптимізація відбувається за рахунок видалення коментарів, що знаходяться в GIF, а також обмеження індексованої палітри.
  Програма також підтримує збереження у форматі SWF, і надає нам готовий код для розміщення його на нашій веб-сторінці.  Microsoft GIF Animator Програми для створення анімацій  - Microsoft GIF Animator - програма дуже популярна, причому не своєю функціональністю, яка, до речі, досить невелика, а розрахунком на рядових користувачів, тому про неї не можна не згадати. Microsoft GIF Animator виконує лише функцію складання анімації, тобто в неї ми завантажуватимемо заздалегідь створені в інших редакторах картинки-кадри, а в програмі ми створимо анімацію, нам залишається лише задати затримку, час відображення і кількість повторів анімації. Плюс програми в тому, що вона освоюється за лічені хвилини і швидко працює. А ось мінуси істотніші: наш мультик ми складемо лише з кадрів, збережених заздалегідь у форматі GIF, що часто незручно.  GIF Movie Gear Програми для створення анімацій  - GIF Movie Gear - кажучи про GIF Movie Gear варто сказати, що її використання можливе швидше як допоміжної програми, тобто в комплекті з яким-небудь редактором. Річ у тому, що в самій утиліті відсутня можливість редагування зображення, окрім як зміни малюнка по пікселях. Зате є цікава можливість запуску допоміжної програми. Ви вибираєте програму для редагування малюнків, і при запуску GIF Movie Gear вибраний редактор запускатиметься спільно.
  Оптимізація файлу в програмі створена досить добре і продумано. По-перше, є можливість зменшити розмір файлу взагалі без втрати якості, як наприклад заміна точок зображення, що повторюються, чи обрізання кадрів або ж видалення непотрібних. По-друге, ми маємо можливість управляти кількістю кольорів в палітрі, складати набір уручну і зберігати його, для подальшого використання. Після всіх перерахованих дій програма розрахує їх ефективність і вкаже відсоток стискування файлу.
  Програма розрахована не лише для GIF, вона уміє створювати анімовані і звичайні курсори, а також ікони *.ico. Зберігати ми зможемо у форматі PSD або в інших графічних форматах у вигляді секвенції зображень.

  •Редактировать

  Раніше Програми для креслення на комп'ютері | Пізніше Програми архіватори: робимо із слона муху

  Коментарі (5) на публікацію “Програми для створення анімацій: 8 найкращих GIF-аніматорів”

  1. Van пише:

   Дуже часто бувають ситуації, коли треба зробити собі аватарку для якогось форума й дуже вигідно вирізнятися серед інших його учасників. Для цього ідеальним варіантом буде створити собі Gif-анімацію. Як раз в такому випадку такий докладний опис буде дуже доречний.

  2. MixFix пише:

   Це така зараза (аватарки), що можна просидіти цілу ніч поки зробиш саме те, що тебе влаштовує)) Цікаво, це по суті мультиплікація...

  3. Тарас пише:

   А яка з цих програм найпопулярніша, зрозуміліша і зручніша для створення маленьких картинок? Ніколи раніше сам не створював собі аватарку і це буде мій перший досвід. Не хочеться, щоб він з якоїсь причини став і останнім.

  4. Гуцулка пише:

   Мені завжди подобалося те, що роблять умільці із звичайного набору картинок. Але сама я якось не умію нічого подібного. Тут не лише програма потрібна, а ще і творчий підхід, а це не кожному дано.

  5. Q-Game Studio пише:

   Ми хочемо створити гру, але шукаємо програму для анімації об'єктів. Ми сподіваємося що ваші програми нам допоможуть
   Сайт ІГРОНАВТИ
   qtv.com/igronavti

  Залишити коментар

  Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти