Як вибрати колонки

Категорії статей: Переферія ; 20.02.2011

Від звичайних акустичних колонок, колонки для комп'ютера мало чим відрізняються, хіба що займають менше місця і мають сумісність із звуковою картою комп'ютера. Раніше до списку відмінностей можна було додати ще і дизайн, проте останнім часом комп'ютерні колонки почали випускати в самих хитромудрих формах і кольорах, а акустичні колонки стали зустрічатися в строгіших формах, в корпусі білого кольору, під колір корпусу ПК.

Як вибрати колонки

Слід відразу зробити обмовку, комп'ютерні колонки, як правило, не призначаються для відтворення високоякісного звуку, вони потрібні для створення атмосфери в іграх, прослухування мелодій під час роботи як фон, для відтворення аудіокниг. Але якщо ви меломан, то, можливо, рациональнішим буде купити хороший музичний центр, чим витрачати великі гроші на хорошу звукову карту і комп'ютерну акустику вищого класу, в більшості випадків такий комплект обійдеться набагато дорожче!

Будь-яка акустика, у тому числі і комп'ютерна, буває активною і пасивною. Пасивні колонки купувати в принципі не вартує, хіба що вас вже зовсім не цікавить якість звучання, і смішна ціна, за яку продають пасивні колонки, сповна влаштовує. Річ у тому, що вони не мають власного підсилювача, а підсилювачі на звукових картах найчастіше розраховані на навушники. На відміну від пасивних, в активних колонках є вбудований підсилювач, який дозволяє добитися повноцінного якісного і гучного звуку від звукової карти.

До речі про гучність. Регулювальник рівня вихідного сигналу має бути винесений на передню панель корпусу однієї з колонок. І це пов'язано не лише з тим, що користуватися програмним регулюванням гучності, вбудованої в операційну систему, не завжди зручно, але ще і з тим, що цю саму програмну гучність фахівці рекомендують виставляти на рівень 80 % від норми, оскільки при цьому значенні досягається максимально можлива чистота звучання. Відповідно, регулювальник гучності на корпусі колонок - необхідна річ!

Зверніть увагу на фірму-виробника акустики для комп'ютера. По-перше, це має бути відома торгівельна марка, це свідчитиме як мінімум про відповідність стандартам і про належну якість збірки. Проте, якщо компанія випускає акустику лише для розширення свого товарного ряду (зазвичай випускається всього дві-три моделі колонок) те це швидше за все означає, що колонки будуть не найкращими зі своєї цінової категорії.

Хоча, все-таки покладатися на виробника усліпу (вірніше вглуху) не варто, в магазині попросіть продавця підключити вибрані моделі і прослухайте на них всіх одну і ту ж музичну композицію.

Деякі виробники роблять фазоінвертор на своїх колонках, який покращує якість звучання басів. Зовні він виглядає як діра всередину корпусу на його лицьовій стороні, поряд з динаміком. Проте, не всі знають, що фазоінвертор виправданий в колонках, об'ємом більш за один літр, а це багато! Не кожен виробник акустики може дозволити собі випускати колонки такого об'єму, проте, фазоінвертор для чогось робиться, хоча там він абсолютно зайвий.

І наостанок, якщо вас все-таки не влаштовує звучання навіть самих кращих комп'ютерних колонок що є в магазині, подумайте про підключення до звукової карти підсилювача, а до нього вже підключайте звичайні акустичні колонки.


Складаєте свою фонотеку? У такому разі вам знадобиться програма для обрізання музики та програми для обробки музики.

•Редактировать

Раніше Як вибрати кулер - основні характеристики кулерів | Пізніше Чи шкідливий монітор?

Залишити коментар

Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти