Як купити принтер?

Категорії статей: Переферія ; 19.11.2010

Ще кілька років тому все було просто: принтери були "річчю в собі" і покупці вибирали їх орієнтуючись лише на ціну. Сьогодні принтери стали "комбайнами", що поєднують в собі багато функцій. Доступність лазерних принтерів (тепер і кольорових), особливий акцент виробників на МФУ (багатофункціональні пристрої), вбудовані модулі Wi-Fi і Bluetooth остаточно збивають з пантелику навіть досвідчених користувачів комп'ютерної техніки. Як не розгубитися в магазині і який же принтер все-таки вибрати?

Як купити принтер?

Отже:

 • 1. Визначіться з форматом документів, які ви друкуватимете. Самий "ходовий" формат - А4 (297х210 мм). Якщо роздруковуватимете документи такого формату, та ще і однобарвні (чорно-білі), то ідеально підійде монохромний лазерний принтер. Якщо потрібно друкувати більший формат, то вам допоможе лише струменевий принтер. Якщо роздруковуватимете графіку високої якості, то потрібний фото принтер. Якщо ж буде друкувати 10х15 см, то краще купити принтер термо-сублімації.

 • 2. Замість класичного принтера, можна придбати БФП (багатофункціональний пристрій), поєднаний із сканером. Такий пристрій є сенс придбати, якщо у вас багато фотографій, які ви хочете оцифрувати. Якщо купите топовую модель БФП, то зможете оцифрувати і негативи, оскільки такі моделі оснащені вбудованими слайд-адаптерами.

 • 3. Зверніть увагу на кількість кольорів, використовуваних при друці. Лазерні принтери є монохромними (однобарвними), а кольорові лазерні принтери хоч і існують, але досі не дуже популярні, хоч і доступні за ціною. В основному люди купують струменеві принтери. Сьогодні в струменевих принтерів стандартом є шестикольоровий друк: блакитний, ясно-блакитний, пурпурний, ясно-пурпурний, жовтий, чорний. У недорогих моделях струменевих принтерів використовується чотирибарвний друк: блакитний, пурпурний, жовтий, чорний.

 • 4. Бажано, аби картріджи в струменевому принтері були роздільними. В цьому випадку, ви істотно заощадите в майбутньому на витратних матеріалах. Витратні матеріали для струменевих принтерів завжди були дороги. А ремонт принтера (знадобиться, якщо користуватися неякісним дешевим чорнилом) - набагато дорожче, ніж заправка картріджів... Для зниження собівартості друку сторінок на струменевому принтері, слід відразу придбати пристрій безперебійної подачі чорнила.

 • 5. Як ми вже з'ясували спочатку, якщо збираєтеся друкувати лише чорно-білі сторінки, то краще узяти лазерний принтер. Якщо ж хочете узяти струменевий, то вибирайте такий, який на додаток до чорного картріджа, використовує сірий і світло-сірий картріджи. У такому принтері для здобуття чорно-білого зображення зовсім не використовується кольорове чорнило. По-перше, це дозволяє знову трохи заощадити, а по-друге - виключає появу яких-небудь відтінків на знімках.

 • 6. Сучасні принтери часто мають вбудовані кардрідери (картридери). Краще купити саме таку модель. Якщо у вас є цифровий фотоапарат, то потрібно, аби принтер читав саме карти використовувані вашим фотоапаратом. Тоді ви зможете роздруковувати фотографії на принтері, минувши комп'ютер. Його навіть не доведеться включати! Або ж можна буде користуватися принтером як кардрідером.

 • 7. Якщо друкуватимете знімки прямо з фотоапарата, то потрібно перевірити якість рідкокристалічного дисплея (LCD display) принтера, а також можливості корекції зображень.

 • 8. Якщо ви меломан і любите записувати музику на компакт-диски, то вибирайте принтер з можливістю друку на поверхні дисків.

 • 9. Струменевий принтер коштує дешево. Але не спокушайтеся - витратні матеріали коштують дуже дорого, а їх ресурс невеликий. Морально підготуйте себе до того, що через два роки витрати на матеріали перекриє вартість принтера в два рази. Але не в якому випадку не економте на чорнилі! Купляйте лише ті, які рекомендує виробник вашого принтера. Інакше, ви ризикуєте залишитися без гарантійного ремонту і обслуговування. Як вже було сказано вище, краще відразу купити до струменевого принтера систему безперервної подачі чорнила. Вона може збільшити вартість принтера майже в два рази, та зате дасть восьмикратну економію на покупці і заправці чорнила. Якщо купуєте не "рідне" чорнило і картріджи, то переконайтеся, що їх виробник гарантує ремонт вашого принтера в разі його поломки унаслідок такого використання.

 • 10. Перед походом в магазин, вийдіть в Інтернет. На сайтах всіх виробників принтерів є опція порівняння вподобаних моделей принтерів. Така ж опція є на сайтах всіх крупних інтернет-магазинів. Порівняння принтерів дозволить вам вибрати ідеальний. Наприклад, на сайті фірми Canon виберіть декілька моделей і порівняйте їх. Лише так ви зрозумієте, що, наприклад, принтер Canon i250 або Canon i350 - не те, що вам потрібне (або навпаки). Поперебирайте різні моделі різних виробників. А вибравши одну (найкращу), йдіть в магазин.

 • 11. При покупці принтера, перевірте його роботу, надрукувавши пробну сторінку. Для цього візьміть з собою яке-небудь зображення хорошої якості або зразок документа, які ви найчастіше друкуватимете. Перевірте комплектність принтера. Переконайтеся, що до принтера додається диск з драйверами, і є драйвер принтера для операційної системи, встановленої на вашому комп'ютері.

 • 12. Купивши принтер, взнайте який сервісний центр проводить гарантійний ремонт купленого вами принтера. Зверніть увагу, аби продавець правильно заповнив гарантійний талон. Якщо в гарантійному талоні не вказані реквізити сервісного центру, то попросіть, аби їх туди записали. Тоді, в разі крайньої необхідності, ви завжди знатимете, куди звернутися.

 • У інтернеті ви можете прочитати багато цікавого. Наприклад, що деякі моделі лазерних принтерів Samsung і Xerox виглядають однаково від того, що їх робить один і той же завод в Китаї. Ви можете взнати ціни на лазерні, струменеві і термо-сублімації принтери. Можете почитати про принтери різних виробників: HP, Oki, Canon, Brother... Можна взнати все про ремонт і заправку картріджів, про витратні матеріали і ремонт принтерів, взнати ціну паперу і скільки коштує тонер, викачати драйвера. Пошук в інтернеті зручний тим, що вам не обов'язково знати, як правильно пишеться назва фірми-виробника принтерів англійською мовою. Наприклад, ви можете набирати в рядку пошуку: "принтери самсунг" або "принтери samsung". На результаті пошуку це не позначиться!

  У інтернеті обов'язково пошукайте відгуки на роботу сервісного центру, який обслуговує ваш принтер. Це допоможе вам краще підготуватися до спілкування з його персоналом в разі звернення за гарантійним ремонтом.

  Підготовано по зовнішнім джерелам.

  •Редактировать

  Раніше Вибір сумки для ноутбука | Пізніше Ознаки несправностей ноутбуків і особливості эксплутатації

  Залишити коментар

  Передрук матеріалів без дозволу автора заборонено. безплатно скачати програми без регістрації, безкоштовно, софт для пк ad ноутбуки, компьютеры, мониторы Контакти